TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Awatar użytkownika
Pan Faun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2013, 22:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: Pan Faun »

Witajcie,
to mój pierwszy post na forum tej zacnej dystrybucji. Cieszy mnie, że jest coraz więcej ludzi zainteresowanych ideą jaka przyświeca oprogramowaniu open-source.

Piszę do Was z zapytaniem odnośnie rozdzielczości Morrowinda w Play on Linux. Na laptopie mam ustawioną rozdzielczość 1280 x 800, lecz podczas gry skaluje mi obraz do 1024 x 768. Oczywiście efektem jest niska jakość uzyskanego obrazu. Zastanawia mnie czy istnieje jakiś sposób na ustawienie rozdzielczości 1280 x 800 (w opcjach gry najwyższą jaką można ustawić jest właśnie nieszczęsna 1024 x 768).
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: Funnykris »

Morrowind z tego co wiem kiepsko działa na linux pod wine. Podobno dobrze się gra przy użyciu Cedegi. BTW Kozacka gra :)
pppp

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: pppp »

Kolejny co się naczytał na forum o playonlinux, nie będę już tego programu komentował bo to nie o tym wątek. Ja 1680x1050 ustawiałem przez Morrowind FPS optimizer To chyba było to. Ewentualnie pogrzeb w configu gry może jest tam odpowiednia linijka. Daj znać czy po uruchomieniu gry przez FPS Optimizer zamiast menu startuje ci z wygenerowaną postacią i musisz dać ESC -> New game lub ESC -> Load bo zawsze mnie zastanawiało czemu tak robi.
------
Cedega dołączona do Mandrivy 2007 bodajże w wersji 5.2.6. Gra regularnie co pewien czas zawiesza się, a im dłużej była uruchomiona tym bardziej SWAP przeciążony. Tak sytuacja wyglądała u mnie.

Zastosowałem się do wskazówek z winehq i gra działała bardzo przyzwoicie. Lata temu w to grałem.
DonPatch

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: DonPatch »

A w Wine nie można wymusić rozdzielczości?
Awatar użytkownika
Pan Faun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2013, 22:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: Pan Faun »

pppp pisze:Kolejny co się naczytał na forum o playonlinux, nie będę już tego programu komentował bo to nie o tym wątek. Ja 1680x1050 ustawiałem przez Morrowind FPS optimizer To chyba było to. Ewentualnie pogrzeb w configu gry może jest tam odpowiednia linijka. Daj znać czy po uruchomieniu gry przez FPS Optimizer zamiast menu startuje ci z wygenerowaną postacią i musisz dać ESC -> New game lub ESC -> Load bo zawsze mnie zastanawiało czemu tak robi.
------
Cedega dołączona do Mandrivy 2007 bodajże w wersji 5.2.6. Gra regularnie co pewien czas zawiesza się, a im dłużej była uruchomiona tym bardziej SWAP przeciążony. Tak sytuacja wyglądała u mnie.

Zastosowałem się do wskazówek z winehq i gra działała bardzo przyzwoicie. Lata temu w to grałem.
Nie naczytałem się ;)
Znalazłem w repozytoriach i postanowiłem sprawdzić jak to wygląda. Pierwsze wrażenia pozytywnie, program sam wybiera wersję wine, instalacja bardzo intuicyjna.
W kwestii FPS Optimizer, podałeś złego linka, ale poszukałem w sieci. Wywala mi błąd, że nie może zlokalizować jakiegoś pliku, potem to jeszcze sprawdzę.

http://c.wrzuta.pl/wi12966/5b5bc4640028 ... izer_error

Oprócz instalowania przez POL można zainstalować przez samo wine, ale czy efekt nie będzie ten sam?

Cedega jest płatna, tak? Nie wiem czy dobre informacje wyszukałem.

//bear7: Niedopuszczalny rozmiar grafiki - polecam zapoznać się z regulaminem forum.
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
DonPatch

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: DonPatch »

To Cedega jeszcze istnieje?

Wine ci to powinien spokojnie odpalić
http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... n&iId=3383
Awatar użytkownika
Pan Faun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2013, 22:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: Pan Faun »

Ok,
błąd naprawiłem. Rozwiązaniem jest zainstalowanie gry na napędzie C, POL ma swój własny katalog i FPS Optimizer nie mógł znaleźć gry.
Jednak nie mogę odpalić, coś się krzaczy. Pokombinuję z wersją wine, z linka co podał DonPatch wersja 1.5.22 działa poprawnie
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
pppp

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: pppp »

Nie wiem, nie interesuje mnie ten program. Czyste wine, instrukcje z winehq i gra działała u mnie bezproblemowo. Przy aktualnych wersjach wine założę się, że ruszy bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności. W przypadku playonlinux nie zmieniaj proponowanego katalogu instalacji, tworzy on prefixy czyli jakby oddzielny katalog wine dla każdej aplikacji. W wine robisz to ręcznie jeśli chcesz.
Awatar użytkownika
Pan Faun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2013, 22:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: Pan Faun »

Ok,
znalazłem chwilę czasu aby znów pobawić się z winem. Sprawa wygląda tak, że na czystym wine nie chciało mi śmigać, zwieszało się zaraz po starcie. Zamiast pociągnąć temat ponownie zainstalowałem Play on Linux i muszę stwierdzić, że program daje radę. pppp, nie wiem czy się zraziłeś do POL, ale powinieneś dać mu jeszcze jedną szansę, a nie tak z góry go skreślać :)

Ja z Play On Linux jestem zadowolony, Morrek działa wyśmienicie pod winem 1.5.22
Obecny.
Tu i teraz.
Wszędzie i zawsze.
pppp

Re: TES III Morrowind przez Play on Linux (Rozdzielczość)

Post autor: pppp »

Nie mam potrzeby używania tego czegość. Gothic III instalowany przez skrypt nie uruchamiał się. STALKER SoC działał około 15% wolniej. Nie analizowałem skryptu i nie wiem dokładnie jakie dziwne rzeczy on wykonuje, ale grę uruchamiałem na czystym wine bez dodatkowych czynności i to parę lat temu. Nie było żadnych problemów, jedynie uruchamiał przez konsolę z jakimś parametrem, nie pamiętam, na winehq było napisane. Zresztą czytałem, że obniżenie wydajności jest zauważalne w wielu aplikacjach, tak więc stalker nie był wyjątkiem. O innych mankamentach wspominałem w innych wątkach, wszystko to miało miejsce lata temu gdy jeszcze chciało mi się regularnie grać. Jestem wstanie samoczynnie skonfigurować wine pod daną aplikację wiedząc co robię, zamiast automatyzować tę czynność, a potem zastanawiać się dlaczego nie działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości