Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
szasza31
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2013, 12:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Architektura: x86_64

Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: szasza31 »

Witam :)


Szperałem już trochę w googlach jak uruchomić Hearthstone na Ubuntu. Wszystkie fora na którym poruszono ten problem były niestety anglojęzyczne i może niezbyt dokładnie wykonałem instrukcje. Znalazłem też Hearthstone w PlayOnLinux jako wersje testową ale niestety po zainstalowaniu battle.net (coś jak Steam dla gier marki Blizzard) otwiera się, a następnie wczytuje się w nieskończoność.

Zrobiłem wszystko według tej instrukcji Link Youtube ale efekt taki sam jak po instalacji przez PlayOnLinux.
Według tej strony Hearthstone powinno działać: WineHQ



Podobno da się ją uruchomić, więc pytanie czy jest tu ktoś kto już poradził sobie z tą grą? :)
Jeśli tak to prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie co i jak zrobić, by gra w końcu ruszyła :D


Dzięki za wszelkie zainteresowanie :)
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: Dwimenor »

Przecież działa bez problemu na wine 1.7
Usuń PoL, dodaj to repo:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
sudo apt-get update
Zainstaluj wine 1.7

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install wine1.7
upewnij się, że aktualna wersja wine to 1.7

Kod: Zaznacz cały

wine --version
I odpal instalator b.netu. Wszystkie gry dostępne przez blizzardowską aplikację działają od ręki (były jakieś problemy z WoWem na 64 bitowym systemie)
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
szasza31
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2013, 12:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Architektura: x86_64

Re: Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: szasza31 »

Dzięki za odpowiedź.
Zrobiłem tak jak napisałeś i działa :)
amadeo

Re: Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: amadeo »

A bezpiecznie jest używać wersji beta czyli 1.7?
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: igotit4free »

amadeo pisze:A bezpiecznie jest używać wersji beta czyli 1.7?
Zdefiniuj "bezpiecznie" w kontekście swojej wypowiedzi. W czym upatrujesz zagrożenia? W ewentualnie niestabilnej pracy nie-emulatora Windows niosącego głupią grę?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
amadeo

Re: Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: amadeo »

Przykładowo mam grę Planescape Torment, by działała na mojej rozdziałce musiałem zpatchować sporą część plików, save-y nie będą działać, jeśli się cokolwiek zmieni. W takim przypadku boję się, że wine coś zmieni w plikach czy save-ach. Wiem, o tym, że wersja beta może stanowić jakiś regres względem poprzedniej, więc może być odrobinę mniej stabilnie mimo, że wcześniej było stabilnie.

Może też coś się zepsuć w ochronie połączeń itp.? Przykładowo Hearthstone używa Battle.net, więc teoretycznie może to umożliwić dostęp do hasła.

Swoją drogą, jest jakiś plan wydawniczy wine by sprawdzić kiedy wyjdzie stabilny 1.7 i kolejne?
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: igotit4free »

amadeo pisze:Przykładowo mam grę Planescape Torment, by działała na mojej rozdziałce musiałem zpatchować sporą część plików, save-y nie będą działać, jeśli się cokolwiek zmieni. W takim przypadku boję się, że wine coś zmieni w plikach czy save-ach. Wiem, o tym, że wersja beta może stanowić jakiś regres względem poprzedniej, więc może być odrobinę mniej stabilnie mimo, że wcześniej było stabilnie.

Może też coś się zepsuć w ochronie połączeń itp.? Przykładowo Hearthstone używa Battle.net, więc teoretycznie może to umożliwić dostęp do hasła.
Z tego co pamiętam PlayOnLinux umożliwia instalację i testowanie działania różnych wersji Wine na jednym kompie, w jednym systemie.
Swoją drogą, jest jakiś plan wydawniczy wine by sprawdzić kiedy wyjdzie stabilny 1.7 i kolejne?
Zacząłbym poszukiwania odpowiedzi na te pytania od miejsca oczywistego: http://wiki.winehq.org/WineReleaseCrite ... eleasePlan
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
amadeo

Re: Hearthstone - battle.net nie uruchamia się poprawnie

Post autor: amadeo »

Nad wersją 1.6 pracowano przez 16 miesięcy, więc chyba mimo wszystko lepiej zrobię przechodząc z powrotem na betę, szczególnie, że Canonical nie udostępnia aktualizacji w swoich repozytoriach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości