[WINE]Twierdza Krzyżowiec nie uruchamia się

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
adamiecoppl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2014, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

[WINE]Twierdza Krzyżowiec nie uruchamia się

Post autor: adamiecoppl »

Mam problem :oops: Nie mogę odpalić Twierdzy krzyżowiec pod WINE.Instalacjia przebiegła bez problemów,ale nie udaje mi się jej włączyć. Mam Linux Mint 13 LXDE ,nie wiem jaką mam wersje WINE,nie wiem jaką mam karte graficzną-ale jest zintegrowana,nie mam zielonego pojęcia jakie mam sterowniki.Ale chętnie się dowiem jak to sprawdzić :mrgreen: Pomocy
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: [WINE]Twierdza Krzyżowiec nie uruchamia się

Post autor: igotit4free »

Ale Google masz? Bo to że nie wiesz, to żaden wstyd, każdy kiedyś zaczynał i nie wiedział ... ale na przykład wpisanie w stosowne okienko: jaką mam wersje WINE może coś pomóc na niewiedzę.

To samo z grafiką, Google albo pierwszy z brzegu temat na forum i wiesz że trzeba wydać

Kod: Zaznacz cały

lspci -k
i poszukać w wyniku video albo VGA żeby się dowiedzieć jaką masz grafikę i jakiego sterownika używa.

Na tej samej zasadzie po otwarciu 2-3 wątków w dziale Gry z innych systemów dowiesz się o istnieniu WineHQ, a stąd już tylko krok do zapytania "winehq twierdza krzyżowiec" ...
Z tychże wątków dowiesz się, że uruchomienie gry komendą w terminalu może skutkować uzyskaniem ciekawych i pomocnych w diagnozie komunikatów, wychodzących daleko poza "nie udaje mi się włączyć".

Zatem dowiedz się tego i zmień temat na treściwy, a wtedy zajmiemy się szukaniem rozwiązania.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości