Jak zainstalować Saga Heroes of Might and Magic I-III?

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Saltan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2014, 18:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE

Jak zainstalować Saga Heroes of Might and Magic I-III?

Post autor: Saltan »

Dzień dobry. Na swoim netbooku posiadam system Lubuntu, który służy mi głównie do nauki i korzystania z internetu. W szafie wykopałem starą płytę z sagą Heroes'ów I-III. Mam ogromną ochotę zagrać w te klasykę, ale nie potrafię jej zainstalować. Czy w ogóle jest możliwość wgrania tego na mój aktualny system?

Nie mam napędu DVD, ani CD, więc poleciałem do sąsiadki, Wrzuciłem płytę do jej stacjonarki, pobrałem Imgburn i chyba udało mi się stworzyć obraz mojej płyty DVD z grą. Skopiowałem obraz na pendrive i przyleciałem do domu z myślą, że otworze go przez program Furius ISO Mount, ale się rozczarowałem. Nie chce w kółko latać do sąsiadki. Może ktoś byłby na tyle miły, żeby poświęcić trochę czasu i pomóc mi zainstalować te grę?

Chciałbym się dowiedzieć jak stworzyć obraz płyty. Czy zainstalować grę na komputerze i wszystkie pliki wrzucić w obraz czy zrobić kopię niezainstalowanych plików prosto z płyty DVD mojej sagi, tak jak poprzednio? Jakiego programu użyć do stworzenia obrazu i jakim programem odpalić go na moim Lubuntu?

No i oczywiście, co dalej? Czytałem kilka artykułów i wiem, że potrzebne są specjalne programy czy komendy do zainstalowania tej gry. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.
xwizard
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 170
Rejestracja: 30 sie 2013, 21:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Jak zainstalować Saga Heroes of Might and Magic I-III?

Post autor: xwizard »

Jeśli chodzi o zrobienie obrazu ISO, to najprościej jest użyć polecenia dd

Kod: Zaznacz cały

dd if=/dev/dvd of=plik.iso bs=512
Nie wiem jak to jest w tej protezie Lubuntu, nautilus z Unity montuje obraz ISO po kliknięciu - może nieszczęsny pcmanfm też tak potrafi. Jeśli nie, to w prosty sposób można obraz ISO zamontować z konsoli

Kod: Zaznacz cały

sudo mkdir /mnt/iso
sudo mount -o loop plik.iso /mnt/iso
Takie stary gry powinny bezproblemowo działać z wine

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install wine
winecfg
Warto ustawić katalog, gdzie masz zamontowane ISO jako CD-ROM w wine, ustawienia są gdzieś w winecfg, znajdziesz.
Potem możesz kliknąć setup.exe w menedżerze plików i trzymać kciuki. Wpisy z grami powinny pojawić się w menu, jeśli się nie pojawią, to "Dysk C" domyślnie jest gdzieś w katalogu ~/.wine
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości