DirectX i Wiedźmin na Steam przez PlayOnLinux

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Panas
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:04
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

DirectX i Wiedźmin na Steam przez PlayOnLinux

Post autor: Panas »

Jak długo trwa instalacja DirectX na playonlinuks. Od godziny kręci mi się instalacja w toku ale to trochę za długo trwa.
Próbuję zainstalować wiedzmina 1 wersja steam
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DirectX

Post autor: Arkosake »

Zależny od łącza internatowego, przy prędkości około 10mb trwa to mniej więcej 2 minuty. Więc jeżeli kręci się od godziny to wyłącz POL i spróbuj raz jeszcze.
Panas
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:04
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: DirectX

Post autor: Panas »

W końcu to zrobiłem, był błąd logiczny i pominąłem jedną czynność.
W play on linuks gdy zainstaluję grę pojawia się jej ikona z wiedzminem wersja steam jest inaczej .
Grę zainstalowałem lecz był błąd polegający na tym żę nie mogłem niczego podnieść, wyłączyłem ją i lipa, żadnego skrótu nic, szukałem odnośnika w folderze ale też lipa.
Jak instalujecie wersje steam aby to działało?

Stan po instalacji steam oraz wiedzmina
http://i.imgur.com/ig8TPZg.png
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DirectX

Post autor: Arkosake »

Jak masz aplikacje POL to wciśnij przycisk konfiguruj, otworzy się nowe okno z wirtualnymi dyskami, wybierz ten na którym jest zainstalowany Wiedźmin, i będziesz miał opcje "utwórz skrót do tego wirtualnego dysku twardego" wyszukujesz Steam.exe i zaznaczasz, utwórz i tyle. Grę odpalasz tak jak na Windows. Osobiście nigdy nie korzystam z gotowych skryptów podczas instalacji, a dodatkowo tworze też poradniki dla osób, którzy chcieli by zagrać w gry z Windows na Linux. Jeżeli chcesz możesz skorzystać. W moim przypadku wszystko działa świetnie grę ukończyłem wraz z dwiema dodatkowymi przygodami link : http://tuxworld.pl/2016/10/24/wiedzmin- ... uruchomic/ ;-)
Panas
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:04
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: DirectX

Post autor: Panas »

Niezły poradnik
Powiedz mi jak sprawdzić jaka wersja jest zainstalowana? 32/64.
Co oznacza stagign w wine?
Jeszcze jedno minimalizując wieśka EE widzę wersje 1.4 jak ją podnieść do 1.5 ? POL nie puszcza pachta, najzwyczajniej się wyłącza.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DirectX

Post autor: Arkosake »

1. Jak wejdziesz w konfiguracje to obok nazwy wirtualnego dysku masz numerek.
2. Staging to wersja z prototypowymi łatkami, które kiedyś tam w odległej przyszłości wejdą do wersji stabilnej Wine.
3. Na Steam-ie jest najnowsza wersja gry ale numerowana 1.4.5 zapewne z powodu niepełnego wprowadzenia łatki, gdyż patch ten usuwał DRM, a jak wiadomo Steam to taki jeden wielki DRM :-) Tak więc próba instalowania go mija się z celem, a zapewne aby to wykonać należało by znowu coś pozmieniać w samym Wine.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości