Testujemy 11.04 natty

Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: Cieniek »

jacekalex pisze:Czy Natty ma obsługę btrfs?
Bo miał to być domyślny system plików już w 10.10, potem nic z tego nie wyszło, i podobno miał dotrzeć do 11.04.
W 10.10 Dało się już użyć btrfs o ile folder /boot z grubem były na osobnej partycji. W 11.04 tyle też się da na pewno. Czy wprowadzili już obsługę btrfs do gruba nie sprawdzałem.
mario_7 pisze:Przy testowaniu niestabilnych wersji nie chodzi o to, aby uczyć się podstaw systemu, ale o to aby wychwytywać błędy i zgłaszać je (wraz z odpowiednimi logami i ew. komentarzami) programistom, aby mogli je naprawić.
Gdy jeszcze nie wiedziałem, co się z czym je, łatwiej przychodziło mi używanie wersji niestabilnych. Chyba nawet trudno o lepszą szkołę niż codzienna próba doprowadzenia systemu do stanu względnej używalności. A właśnie, jak już się ogarnąłem w Linuksie, to z czasem coraz mniej chętnie poświęca mi się czas na walkę z wersjami beta. Inaczej mówiąc, są dwa podejścia do tematu ;-)
//mario_7: samodzielna nauka na wersjach niestabilnych - proszę bardzo. Jednak pytanie o wszystkie podstawy, gdy wiadomo, że część z nich może nie działać jak powinna, to już przesada.
manek775
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 84-100 Puck, Polska
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: manek775 »

Czy w Natty jest ulepszony PlyMouth? Bo u mnie na 10.04 zawsze odwalał i raz był rażąco różowy, a teraz jest rażąco zielony. Może jak się czyta to się wydaje śmieszne, ale mnie to okropnie wkurzało.
menthosh
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 424
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: menthosh »

To zależy raczej od sterowników czy sprzętu a nie Plymouth. Tak czy siak, nawet jeśli się mylę to o nowościach w Natty nie mówiono o Plymouth. To wczesna alpha, więc nie ma czego na razie się spodziewać.
Windows służy tylko do ściągnięcia Linuksa i nagrania go na płytę, podobnie jak program Internet Explorer służy do ściągnięcia Firefoxa.
manek775
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 84-100 Puck, Polska
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: manek775 »

Stery do karty graficznej mam w porzo.
multimen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: multimen »

Stawiam juz 3 raz natty Alfa 1 na lapie i kiepsciutko, jak jest unity to nie ma centrum oprogramowania ubuntu, nie mozna zainstalowac ubuntu tweak, w skypie nie mozna wejsc do preferencji dopuki sie nie uruchomi panela, puki co lepiej zaczekac do kwietnia bo jak narazie jest kiepsciutko i lepiej nie stawiac systemu, masa beldow i uszkodzonych pakietow w trakcie instalacji i aktualizacji , obecnie jakos dziala ale nie ma unity tylko panele :) compiz nie dziala , stery do grafy raz musialem instalowac przez synaptick, a unity w tej formie jaka jest w alfie jest koszmarne zadnych opcji mozliwoasci konfiguracji zeby cokowiek uruchomic trzeba wyszukac przez menadzera plikow, sory ze nie po polsku pisze ale nie mam jeszcze polskiego ukladu klawiatury bo jestem za granica :) Aaaaaaaa zapomnialbym najwiekszy koszmar to beta mozlili jeszcze tak wolno dzialajcej mozlili nie mialem w lapie po instalce opery musialem czekac minautami na otwarcie jakiejkolwiek stronki, mimo ze ping na interie byl w 76ms, i zadnych zagubionych pakietow, w sumie to nie ma co testowac w Natty Alfa1 compiz nie dziala wiec zadnych efektow nie ma unity jest straszne a reszta jest taka jak w maveric-u, no i sporo brakow.
098799
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 19 sie 2010, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: 098799 »

Nie ma ubuntu tweak, ale centrum oprogramowania jest. Jest unity. Działa compiz. Beta firefoxa akurat moje uznanie zdobyła, ale to kwestia gustu.
Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: gtriderxc »

multimen pisze:Stawiam juz 3 raz natty Alfa 1 na lapie i kiepsciutko, jak jest unity to nie ma centrum oprogramowania ubuntu, nie mozna zainstalowac ubuntu tweak, w skypie nie mozna wejsc do preferencji dopuki sie nie uruchomi panela, puki co lepiej zaczekac do kwietnia bo jak narazie jest kiepsciutko i lepiej nie stawiac systemu, masa beldow i uszkodzonych pakietow w trakcie instalacji i aktualizacji , obecnie jakos dziala ale nie ma unity tylko panele :) compiz nie dziala , stery do grafy raz musialem instalowac przez synaptick, a unity w tej formie jaka jest w alfie jest koszmarne zadnych opcji mozliwoasci konfiguracji zeby cokowiek uruchomic trzeba wyszukac przez menadzera plikow, sory ze nie po polsku pisze ale nie mam jeszcze polskiego ukladu klawiatury bo jestem za granica :) Aaaaaaaa zapomnialbym najwiekszy koszmar to beta mozlili jeszcze tak wolno dzialajcej mozlili nie mialem w lapie po instalce opery musialem czekac minautami na otwarcie jakiejkolwiek stronki, mimo ze ping na interie byl w 76ms, i zadnych zagubionych pakietow, w sumie to nie ma co testowac w Natty Alfa1 compiz nie dziala wiec zadnych efektow nie ma unity jest straszne a reszta jest taka jak w maveric-u, no i sporo brakow.
==
Halo? Ciocia?! Tak, to ja, multimen. Odebrałem właśnie z fabryki prototyp nowego Mercedesa. Najnowsza wersja! Nie ma jej jeszcze w sprzedaży. No! Będzie się chlopakom na podwórku czym chwalić! Tylko strasznie wieje, bo nie ma w nim jeszcze szyb. I świateł też nie ma, więc po nocach trochę ciemno. Chyba napiszę o tym na forum Mercedesa, że jest do d. bo wieje i ciemno.

EDIT:
manek775 pisze:Czy w Natty jest ulepszony PlyMouth? Bo u mnie na 10.04 zawsze odwalał i raz był rażąco różowy, a teraz jest rażąco zielony. Może jak się czyta to się wydaje śmieszne, ale mnie to okropnie wkurzało.
To nie zależy od sterowników ale od karty graficznej. Sprawdzone.
Awatar użytkownika
pingwin114
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 217
Rejestracja: 24 cze 2007, 21:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Koło
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: pingwin114 »

gtriderxc, niektórzy nie rozumieją co to wersja Alpha
098799
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 19 sie 2010, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: 098799 »

Polskie znaki można przełączyć -- doszła aplikacja która to robi, jest na panelu, który WIDAĆ. Nie wiem, co wy robicie, że je wyłączacie...
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: makson »

Uwaga. W ciągu najbliższego tygodnia Natty przejdzie na Mesa 7.10 i X.Org Server 1.10.
Przygotujcie się więc na spore zmiany w grafice, zwłaszcza że sterowniki własnościowe nie obsługują jeszcze tego X serwera.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: gtriderxc »

manek775 pisze:Nie wiem jak u was, ale u mnie przez to cale unity(ktorego i tak nie lubie) wszystko za przeproszeniem sie ************. Nie dzialaja polskie znaki(co widac na pierwszy rzut oka), nie widac paneli, sotware-center nie daje sie uruchomic.
Jeśli nie lubisz, napisz o tym na forum Windowsa. Nie po to ludzie wchodzą na forum Ubuntu, żeby czytać, że sie komuś nie podoba. Zachowaj wrażenia dla siebie i skup się na drugi raz na opisaniu problemu, to może ktoś Ci odpowie.
kacperpl1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 01 paź 2007, 21:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: kacperpl1 »

Jakoś nie jestem w stanie zainstalować kadu na natty amd64

Kod: Zaznacz cały

Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
 kadu : Wymaga: libphonon4 (>= 4:4.2.0) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqca2 ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqt4-dbus (>= 4:4.5.3) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqt4-network (>= 4:4.5.3) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqt4-script (>= 4:4.5.3) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqt4-sql (>= 4:4.5.3) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqt4-xml (>= 4:4.5.3) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqt4-xmlpatterns (>= 4:4.5.3) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqtcore4 (>= 4:4.7.0~beta1) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqtgui4 (>= 4:4.6.1) ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqtwebkit4 ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: phonon ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqca2-plugin-ossl ale nie da się go zainstalować
        Wymaga: libqt4-sql-sqlite ale nie da się go zainstalować
        Poleca: kadu-external-modules (>= 0.6.5-1) ale nie zostanie zainstalowany
E: Pakiety są uszkodzone
Poza tym zgadzam się z tym że unity jest idiotyczne - klasyczny gnome jest wystarczająco dobry a unity potrafi wkurzyć swoim zachowaniem
HP NX6325 | Turion X2 TL52 | 3GB DDR2 667 | Radeon Xpress 1150
Awatar użytkownika
Sławek90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2008, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: Sławek90 »

gtriderxc pisze:Jeśli nie lubisz, napisz o tym na forum Windowsa. Nie po to ludzie wchodzą na forum Ubuntu, żeby czytać, że sie komuś nie podoba. Zachowaj wrażenia dla siebie i skup się na drugi raz na opisaniu problemu, to może ktoś Ci odpowie.


Forum jest po to żeby się wypowiadać (wyrażać swoje opinie) zwłaszcza przy testowaniu systemu.
MI też Unity się nie podoba. Wole klasyczne GNOME
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: alcek »

manek775 pisze:Stery do karty graficznej mam w porzo.
U mnie też plymouth wariował kolorystycznie. Wokół napisu Ubuntu robiła się wściekle zielona druciana obwódka
098799
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 19 sie 2010, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: 098799 »

Plymouth się, u mnie przynajmniej, poprawił po jednej z ostatnich aktualizacji. Teraz pierwszy raz od wczesnej 10.04 wygląda jak powinien. No i jest już (bardzo biedne i okropnie niepraktyczne, ale od czegoś trzeba zacząć) menu aplikacji! :) i już nie usuwa banshee przy dist-upgrade, jest libreoffice... nowości pełna szafa.
Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: gtriderxc »

098799 pisze:Plymouth się, u mnie przynajmniej, poprawił po jednej z ostatnich aktualizacji. Teraz pierwszy raz od wczesnej 10.04 wygląda jak powinien. No i jest już (bardzo biedne i okropnie niepraktyczne, ale od czegoś trzeba zacząć) menu aplikacji! :) i już nie usuwa banshee przy dist-upgrade, jest libreoffice... nowości pełna szafa.
Nie rozumiem jak może Wam się nie podobać coś, co jeszcze nie istnieje (przykład z Mercedesem kilka postów wyżej). Nie ma jeszcze nawet alfy 2, co tu mówić o becie, a Wy płaczecie więcej niż to warte. Nie podoba się Unity, to odpalisz sobie przy ekranie logowania GNOME! I po co to gadanie? I jeszcze jedna rzecz: Linuks to nie Window$ - macie wpływ na efekt końcowy każdego distro. Proponuję się zainteresować w jaki sposób poprawić i naprawić to co nie działa, a nie wyrażać swoją opinię na forum - typowo polskie zachowanie - jeśli firma z zagranicy nie przyjedzie i nie otworzy oddziału i nie pokaże pracownikom za rączkę co mają robić, będziemy dalej siedzieć w słomianych chatach i orać pola (to taka przenośnia, gdyby ktoś nie zauważył). Macie: https://launchpad.net/
Tam sobie piszcie ile wejdzie. I przynajmniej wyniknie z tego coś dobrego(ciekawe czy ktoś z Was kiedykolwiek zaraportował choć jeden opisany na tym forum błąd w stylu chociażby "~?~zielonych obwódek Plymouth"). Wycierając nos chusteczką forum.ubuntu.pl daleko nie zajedziecie i za kilka miesięcy będziecie wracać do Microsoftu, bo tam płacisz i prowadzony jesteś za rączkę, a podobać się musi.
098799
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 19 sie 2010, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: 098799 »

Sorry, ale to jest temat o natty, wyrażam opinię o natty. Jak się nie podoba, to nie czytaj.

Masz chyba jakieś problemy skoro u każdego doszukujesz się złej woli. Wiem, że unity raczkuje i cieszę się jego rozwojem -- stąd komentarz o menu. Szczery komentarz.

Chłopie, uspokój się...
Awatar użytkownika
garwol
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 22 lut 2006, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: garwol »

gtriderxc pisze:Nie rozumiem jak może Wam się nie podobać coś, co jeszcze nie istnieje (przykład z Mercedesem kilka postów wyżej). Nie ma jeszcze nawet alfy 2, co tu mówić o becie, a Wy płaczecie więcej niż to warte. Nie podoba się Unity, to odpalisz sobie przy ekranie logowania GNOME! I po co to gadanie?[...]
Mi się nie podoba sam pomysł na unity, żadna beta czy rc tego nie poprawi. Cannonical na siłę próbuje z ubuntu zrobić macosx. A panele? zapewne używanie ich niedługo zostanie maksymalnie utrudnione żeby zmusić użytkownika do "wybrania" unity, podobnie jak to było z indicator-appletem, ubuntu na każdym kroku stara się utrudnić używanie klasycznego obszaru powiadomień, na launchpadzie wszystkie bugi oznaczają jako status=low. Ikonki większości domyślnych programów zachowują się dziwnie, czasem nie reagują na motywy.. Yhh...
Awatar użytkownika
gtriderxc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 10 lut 2009, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: gtriderxc »

garwol pisze:Mi się nie podoba sam pomysł na unity, żadna beta czy rc tego nie poprawi. Cannonical na siłę próbuje z ubuntu zrobić macosx. A panele? zapewne używanie ich niedługo zostanie maksymalnie utrudnione żeby zmusić użytkownika do "wybrania" unity, podobnie jak to było z indicator-appletem, ubuntu na każdym kroku stara się utrudnić używanie klasycznego obszaru powiadomień, na launchpadzie wszystkie bugi oznaczają jako status=low. Ikonki większości domyślnych programów zachowują się dziwnie, czasem nie reagują na motywy.. Yhh...
Ale wypłakując się tutaj na prawdę niczego nie zmienicie. Napiszcie o tym chociażby na tablicy Ubuntu na FB!
btw.
czy ktoś Wam(nam) zabiera GNOME? Czy Projekt GNOME został oficjalnie zamknięty? Wyluzujcie!
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Testujemy 11.04 natty

Post autor: Ari »

kacper1, skąd masz zainstalowane kadu? Z PPA czy z oficjalnych repozytoriów Ubuntu?

BTW. Wasza wymiana zdań nt. Unity zaśmieca temat. Potrzebuję szybko i sprawnie doszukać się w tym temacie co nie działa w Ubuntu nattym, a wasze wpisy najzwyczajniej w świecie przeszkadzają. Wydzielcie sobie temat nt. nowości w Ubuntu 11.04 i tam dyskutujcie.
Zablokowany

Wróć do „Natty Narwhal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości