Remix e17

Czyli Ubuntu 10.10 PL Malinowa Mandarynka :)
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Remix e17

Post autor: choody »

Jak w temacie bedzie remix e17? Jest to bardzo fajne środowsko i bardzo lekkie
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Remix e17

Post autor: mario_7 »

My (jako ekipa forum) nie planujemy, ale nic nie stoi na przeszkodzi, abyś Ty zrobił. ;)
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Nie mam zielonego pojęcia o tym. Ale jak ktoś (ekipa forum ;-) )pomoze to zrobie, bo mam strasznie słaby komp w doma i gnome nie daje rady 8)
Awatar użytkownika
thalcave
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 821
Rejestracja: 08 lis 2006, 12:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: thalcave »

GNU/Linux user
Na pytania na PW/e-mail nie udzielam odpowiedzi!
Szanujmy innych użytkowników!
Wesprzyj akcje: Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Nie. Ale dzieki jutro (czytaj. dziś) coś wykminie :P
Awatar użytkownika
doiges
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Lokalizacja: Ciechocinek, Polska
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: doiges »

Broń boże nie chcę zniechęcać (sam sprawdziłbym to E17), ale to będzie nie co trudniejsza praca niż z pozostałymi dystrybucjami, bo jakoś nie widzę żadnych stabilnych dystrybucji Ubuntu z E17, ale może się mylę.
Czy wiesz, że pingwiny potrafią skakać na wysokość dwóch metrów? Wejdź:
www.hrabia-niczego.blogspot.com
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: empitt »

Dodać samo E17 i odinstalować GNOME jest łatwe. Gorzej będzie z instalatorem, ponieważ wypadałoby go zmodyfikować pod E17 (mam na myśli pakiety z językami, dodatkowe kodeki itd.). Więc nie będzie to takie proste do zrobienia. Moim zdaniem lepiej zrobić poradnik, w którym będzie pokazane jak zainstalować Ubuntu Mini i do niego lekkie menedżery okien, lekkie aplikacje itd. (ewentualnie skrypt wszystkorobiący za użytkownika).
Inny OS = Fedora
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

Zbyt stabilny ten e17 chyba nie jest. Niby mówi się, że ładny i w ogóle, ale mi nigdy niczym nie imponował. Nie wiem dlaczego, ale wszędzie gdzie o nim czytam, nikt go nie instaluje z repozytoriów tylko budują go samemu z svn. Instalatora modyfikować nawet i by nie trzeba tylko usunąć ten pokaz slajdów czy jak tam się to nazywa. Wystarczy trochę czasu, poświęcić jeden wieczór (czy nockę) i remix gotowy...
syriusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2006, 15:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: syriusz »

Hmmmm... Pracowałem nad tym jakiś czas. Wyszło mi z tego zdrowe ubuntu z e17 i wszystkimi dostępnymi modułami poprawnie skompilowanymi na pokładzie jednak musiałem przerwać pracę bo jestem że tak powiem 'zajęty'. 11 lutego będę już wolny i zamierzam wznowić działania przy projekcie tak więc chętnych zapraszam do współpracy.
I jak tu dodać userbara?
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Odp: Remix e17

Post autor: marcin1982 »

Witam.
Środowisko E17 (Enlightement) możecie przetestować "badawczo" z dystrybucją PCLinuxOS np. wersja light/mini. To może pomóc w podjęciu decyzji o budowaniu remiksu E17 Ubuntu:
http://www.pclinuxos.com/?page_id=215 .
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

Z ciekawości zrobiłem właśnie remiksa Enlightenment na próbę. Testuję. Znalazłem "stabilne" repozytorium dla E17 pod "debiano-ubunciaki", ale z innej dystrybucji, bo te z repo Maverick są niekompletne i stare (w porównaniu np. z pakietami zbudowanymi z CVS). Są od Lucida, lecz bardzo dobrze pasują dla Mavericka. To repo third-party i nie wiem, czy mogę dawać do remiksu Ubuntu i czy autor tego źródła nie ma nic przeciwko. Jak już mówiłem jest z innego tworu zrobionego na bazie Ubuntu. E17 jak zwykle lubi się "wywalać" w najmniej spodziewanych momentach. Jest bardzo niekompletny. Dla aplikacji trzeba bazować też na motytwach gtk, a to jak wiadomo dociąga połowę Gnome, a tego z kolei wiadomo nie chcemy. Nie działa też wstrzymanie i hibernacja. Agenta uwierzytelniania trzeba dać z Gnome i Network Managera. Słabo się rozwija ten E. Cały wygląd mieści się w konfigach użytkownika, toteż tu jest utrudnienie. Użyłem Remastersysa bo mi łatwiej. Zobaczę co się da radę za pomocą UCK. Teraz tworzę własny motyw Plymoutha i motyw ekranu logowania dla slima. Dałem nazwę ELBUNTU. Nie wiem, czy jest to zgodne z licencją Ubuntu. Była kiedyś taka dystrybucja o nazwie Elbuntu. Ma swoją stronę na Launchpadzie. Nie wiem dlaczego w 2008 roku projekt został porzucony.
Awatar użytkownika
doiges
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Lokalizacja: Ciechocinek, Polska
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: doiges »

luk1don pisze: (..) Dałem nazwę ELBUNTU. Nie wiem, czy jest to zgodne z licencją Ubuntu. Była kiedyś taka dystrybucja o nazwie Elbuntu. Ma swoją stronę na Launchpadzie. Nie wiem dlaczego w 2008 roku projekt został porzucony.

W załączniku moja "wizja" logo dla plymoutha Elbuntu wg. nowej marki (to przed obróbką jeszcze).
A może po prostu "ELObuntu"? :craz:
Czy wiesz, że pingwiny potrafią skakać na wysokość dwóch metrów? Wejdź:
www.hrabia-niczego.blogspot.com
Awatar użytkownika
mati75
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 30 maja 2008, 16:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: mati75 »

luk1don próbowałeś z gtk lxde?

Jeszcze takie distro jest: http://moonos.org/
Debian Developer
syriusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2006, 15:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: syriusz »

Ja używałem właśnie lxde jako bazy e17 brałem z svg nie udało mi się jednak znaleźć działającego Entrance. Ecomorph uruchomiło się tylko raz... Działało przez kilka minut;] Moim zdaniem nazywanie systemów kolejnymi 'BUNTU' jest przereklamowane E w nazwie mogło by być. No ale nazywanie projektu możemy chyba zostawić na koniec. Na początek proponuję się skrzyknąć większą grupą i jeśli chcecie to rozpocząć jakąś współprace. Ja osobiście nie mam zbyt wiele czasu bo od poniedziałku do piątku siedzę w jednostce gdzie mam jedynie telefon a w domu jestem na weekendy :) Służbę kończę 11-17 lutego i od tego czasu mogę przyłączyć się do projektu pełną parą. Na początek proponuję wam założyć grupę społecznościową na forum dla ludzi zainteresowanych tam możemy się dokładniej zgadać :)
I jak tu dodać userbara?
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

syriusz pisze:Ja używałem właśnie lxde jako bazy e17 brałem z svg nie udało mi się jednak znaleźć działającego Entrance. Ecomorph uruchomiło się tylko raz... Działało przez kilka minut;] Moim zdaniem nazywanie systemów kolejnymi 'BUNTU' jest przereklamowane E w nazwie mogło by być chociaż ja wolałem nazwać mój OS imieniem Aleksandra Wielkiego... On podbił cały znany sobie świat więc i ten remix go podbije ;) Tak też powstała w mojej głowie nazwa LexOS :) No ale nazywanie projektu możemy chyba zostawić na koniec. Na początek proponuję się skrzyknąć większą grupą i jeśli chcecie to rozpocząć jakąś współprace. Ja osobiście nie mam zbyt wiele czasu bo od poniedziałku do piątku siedzę w jednostce gdzie mam jedynie telefon a w domu jestem na weekendy :) Służbę kończę 11-17 lutego i od tego czasu mogę przyłączyć się do projektu pełną parą. Na początek proponuję wam założyć grupę społecznościową na forum dla ludzi zainteresowanych tam możemy się dokładniej zgadać :)
"Skrzykanie" się większą grupą? No jesteśmy grupą:) To nie jest żadna sprawa "życia lub śmierci". Chciałem po prostu pokazać, że zrobienie takiego remixu to szybka sprawa. Co zainteresowany użytkownik może zrobić dla społeczności? Wystarczy na początek może jakiś hosting dla jakiejś strony www czy własnego forum dla Elbuntu i dla samego obrazu iso.:wink: Na razie tu będzie o tym wątek. Brakuje właśnie dystrybucji typowo odwołującej się do *buntu z E17 na pokładzie.

Distro mam gotowe. Wkrótce dam Wam je do potestowania. Skład aplikacji wybrałem sam. Chodziło głównie o sprawdzenie jak system sprawuje się z E17. Właśnie wysyłam obraz iso na jakiś serwer. Upload mam bardzo słaby 15 kb/s więc to trochę potrwa i co by plik nie był "corrupted"...
syriusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2006, 15:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: syriusz »

No tak. Z budową stronki problemów nie widzę to akurat mogę zrobić. Gorzej z hostingiem... Potrzeba takiego żeby wrzucić tam obrazy iso i żeby transfer nam się nie kończył;] No i poza samymi programami itp. potrzeba nam zestawu tapet najlepiej jakiegoś własnego motywu et cetera. Enlightenment jest piękny więc i system musi taki być ;) Dlatego proponuję dorzucić takie dodatki jak burg.
I jak tu dodać userbara?
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Hosting z ovh na 2 lata za free(promocja trwa do konca 2010) sam mam i działa.
P.S moge to dać na własny serwer mam limit 4Tb transfeu
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Remix e17

Post autor: luk1don »

Na chwilę obecną zapraszam do pobierania i testowania. Wkrótce więcej opisu. Link do mojego Dropboxa:

DOWNLOAD

Rozmiar: 521,70 mb

Suma md5:
Elbuntu_10.10_PL_i386.iso 54eb54185cc9db58ac2bc2fe21ac154a
(chyba, że jak ktoś by chciał z mojego ftpa z mojego ip, ale rzadko dostępne:) )
Awatar użytkownika
choody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Remix e17

Post autor: choody »

Zaraz bedzie u mnie na ftp
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Remix e17

Post autor: Admc »

Pobrałem, przestawałem i muszę powiedzieć, że E17 nie podoba mi się. Zwłaszcza ten motyw, który wybrałeś. Jest taki przeładowany. Czasami można też zaobserwować wychodzenie tekstu poza okno. Wolę GNOME.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Zablokowany

Wróć do „Malinowa Mandarynka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości