Kopia (lustrzana) ustawień systemu i programów

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
mateuszles
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 13 lis 2007, 11:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Kopia (lustrzana) ustawień systemu i programów

Post autor: mateuszles »

Witam,
Bardzo proszę o radę i pomoc czy coś takiego jest wykonalne i jak to zrobić.

Mam taką sytuację 2 PC. Oba mają ten sam system Ubuntu i ten sam zestaw programów oraz podobne konfigurację. Chcę utworzyć sobie na dysku zewnętrznym kopie tego co robiłem na PC X i wgrać ją na PC Y - a potem w odwrotną stronę.

Do dokumentów używam FreeFileSync i tu nie ma problemów uruchamiam program porównuje mi pliki i tyle. Pytanie co z plikami konfiguracyjnymi i danymi np. Apache2, PHP, MySql czy innych programów itd. Jak to wykonać, aby podobnie działało jak z innymi dokumentami? Próbowałem przetestować z ustawieniami Apache2, ale np. FreeFileSync wywala błąd że brak dostępu...

Może jakieś inne rozwiązanie niż FreeFileSync, coś bym mógł bez problemu przesiadać się z jednego PC na drugi PC.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Mateusz
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kopia (lustrzana) ustawień systemu i programów

Post autor: namok »

mateuszles pisze: 01 mar 2018, 08:55 Próbowałem przetestować z ustawieniami Apache2, ale np. FreeFileSync wywala błąd że brak dostępu...
Uruchom z uprawnieniami administratora to zapewne nie będzie się złościł ;)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kopia (lustrzana) ustawień systemu i programów

Post autor: mario_7 »

Jeśli chcesz żeby to działało (np. mysql), to pewnie wypadałoby zastosować jakieś dedykowane rozwiązania - rzuć okiem tutaj: https://serverfault.com/questions/11996 ... -on-ubuntu
mateuszles
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 13 lis 2007, 11:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Kopia (lustrzana) ustawień systemu i programów

Post autor: mateuszles »

Tu nawet nie chodzi o automat. Bo to sobie ręcznie zrobię w FreeFileSync. Pytanie tylko czy jak to zgram na kolejny PC czy zadziała... czy wywali jakieś błędy np. odnośnie uprawnień...
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kopia (lustrzana) ustawień systemu i programów

Post autor: mario_7 »

Wszystko zależy od ustawień w obu systemach. Teoretycznie, jeśli użytkownicy w obu systemach mają takie samo UID, a przy kopiowaniu plików zachowasz uprawnienia, to będzie działało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości