Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: brezniew »

@up
Można też liczyć, że developerzy GNOME dopracują 'fallback-mode'.
Myślę, że może być inaczej, skoro główny powód jego istnienia nie jest już tak istotny:
http://www.h-online.com/open/news/item/ ... 71617.html
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pioruns »

makson pisze:Zwróćcie też uwagę, że w statystykach Distrowatch Ubuntu jest pierwszy raz od 7 lat nienajpopularniejszą dystrybucją (wyprzedził go Mint). Myślę, że za ten stan rzeczy można winić właśnie Unity.
Tak znaczący, tymczasowy wzrost klików dla Minta został wyjaśniony w Distrowatch Weekly: http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20111107#news
makson pisze:pioruns u mnie Fedora 16 zainstalowała się gładko i bez bólu. Jak na razie ich serwery są mega obciążone i ciężko cokolwiek pobrać z repozytoriów. Dokładniejszą zabawę z dystrybucją zostawiam więc sobie na później.
P.S. W Fedorze 17 GNOME Shell ma już działać nawet bez wsparcia sprzętowego. EDIT: brezniew mnie uprzedził z info :) .
Płyta właśnie się wypala, może zdążę jeszcze dziś zainstalować;)
W Mint 12 też GNOME Shell będzie działać bez wsparcia, na wirtualnej maszynie np., tak jak napisali deweloperzy na blogu:
In Linux Mint 12 we also made sure you could run Gnome 3 within Virtualbox, so if you enable 3D acceleration within your virtual machine, you should be able to enjoy Gnome 3 and MGSE without any additional drivers.
Zapewne będzie to wszystko w upstream, to każda dystrybucja skorzysta z tej dogodności.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: JezdziecBezNicka »

brezniew pisze:GNOME 2 wszędzie zostanie kiedyś zastąpione przez GNOME 3 — to tylko kwestia czasu. Również wspomniany przez Ciebie Mint kiedyś będzie musiał dokonać takiej zmiany. Projekty typu MATE (GNOME2) czy Trinity (KDE3) raczej kariery nie (z)robią.
Chodzi o to, w jaki sposób Mint się do tego bierze. Takiego Gnome-Shella to sam z chęcią spróbuję.

Zgadzam się, że Mate szans nie ma. XFCE jest opcją dla tych, którym brakuje Gnome2.
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: linuxozaurus »

Chodzi o to, w jaki sposób Mint się do tego bierze. Takiego Gnome-Shella to sam z chęcią spróbuję.
ja już teraz z gnome3 korzystam bo jak siedzisz na gnome chcesz przy gnome pozostać to wyboru nie ma
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: makson »

pioruns pisze:Płyta właśnie się wypala, może zdążę jeszcze dziś zainstalować;)
W Mint 12 też GNOME Shell będzie działać bez wsparcia, na wirtualnej maszynie np., tak jak napisali deweloperzy na blogu:
In Linux Mint 12 we also made sure you could run Gnome 3 within Virtualbox, so if you enable 3D acceleration within your virtual machine, you should be able to enjoy Gnome 3 and MGSE without any additional drivers.
Zapewne będzie to wszystko w upstream, to każda dystrybucja skorzysta z tej dogodności.
Nie do końca o to chodzi. Dodatki gościa w VirtualBoxie zapewniają sterownik do grafiki z wystarczającą akceleracją 3D, żeby odpalić GNOME Shell. Działało to już nawet na Fedorze 15.

Zmiany umożliwiające odpalenie GNOME Shell bez akceleracji mają inną naturę. Sterownik do grafiki llvmpipe, który może być zastosowany w przypadku braku akceleracji sprzętowej (niestety Ubuntu ciągle w takich przypadkach korzysta z anachronicznego Software Rasterizer) dojrzał już do tego stopnia, że jest w stanie obsłużyć GNOME Shell. Taki llvmpipe ujrzy oficjalne wydanie wraz z Mesa 7.12/8.0, co będzie miało miejsce dopiero w przyszłym roku.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pioruns »

OK, dzięki bardzo za rozjaśnienie tej zawiłości.

A wracając do Ubuntu - rzucę ciekawy link - blueprint nt. czasu ładowania się systemu: https://blueprints.launchpad.net/ubuntu ... boot-speed. Na testowych maszynach czas ładowania Ubuntu 10.04 LTS wynosił 12s, najnowsza edycja Ubuntu 11.10 to już 23.5s, dwukrotny wzrost. Poprawę tego wyniku programiści zamierzają osiągnąć w becie Ubuntu 12.04 LTS, szczegóły analizy są w bug raporcie i na Wiki.
Takie badania powinny być co półroku wykonywane, a bugi regularnie poprawiane. Z Ubuntu się dzieje podobnie, jak z Firefoksem - zżerają je bugi i regresje, byle do przodu o numerek.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: makson »

pioruns pisze:A wracając do Ubuntu - rzucę ciekawy link - blueprint nt. czasu ładowania się systemu: https://blueprints.launchpad.net/ubuntu ... boot-speed. Na testowych maszynach czas ładowania Ubuntu 10.04 LTS wynosił 12s, najnowsza edycja Ubuntu 11.10 to już 23.5s, dwukrotny wzrost. Poprawę tego wyniku programiści zamierzają osiągnąć w becie Ubuntu 12.04 LTS, szczegóły analizy są w bug raporcie i na Wiki.
Ubuntu popełnia tutaj ten sam błąd, co w przypadku Unity. Podczas gdy wszystkie dystrybucje migrują z sysvinit na systemd, żeby przyśpieszyć czas uruchamiania systemu (patrzcie jak szybko bootuje się nowa Fedora), to Ubuntu trwa przy swoim Upstarcie. I znowu rozwój Upstartu, tak jak Unity Canonical będzie mógł osiągać tylko przy pomocy swoich własnych developerów, zamiast przyłączyć się do wspólnego rozwoju projektów dla wszystkich.

Wiadomo, że systemd szybciej ładuje system niż Upstart. A jak wygląda porównanie ich funkcjonalności? Patrzcie i płaczcie.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: linuxozaurus »

Czy Linux Mint 12 będzie zawierał pulpit Gnome 2 lub jego fork?

Nie, nadchodzące wydanie nie będzie zawierało ani Gnome 2 ani jego forku o nazwie MATE. Z powodu braku spełnienia zależności i braku kompatybilności z Gnome 3 zawartym w repozytoriach Ubuntu 11.10. W takim razie nasuwa się następne pytanie:
Czy system będzie zawierał środowisko Gnome 3?

Tutaj również odpowiedź jest przecząca. Twórcy dystrybucji argumentują to następująco:

"Gnome 3 jest elegancki i ma nowoczesny wygląd. Jest to ładny pulpit, ale zawiera kilka problemów:

Zmienia sposób korzystania z komputera
Jest to typ pulpitu, w którym sterujemy aplikacjami, a nie wybranym oknem (zadaniem).
Rezygnuje z wielozadaniowości (nie widać otwartych okien, ikon zasobnika systemowego, etc.)
dla was wiadpmość jest taka że linux mint nie będzie miał gnome2 tylko zmodyfikowany gnome3 pod nazwą MGSE (Mint Gnome Shell Extensions).
Zmienia ona wygląd i funkcje środowiska. Wprowadzając:

dolny panel
menu aplikacji, kolejną ewolucję mint menu
listę okien
zarządzanie pulpitem w "starym" stylu
włącza ikony zasobnika systemowego

i wygląda jak klasyczny gnome2

chętnie bym to przetestowała (MGSE) ale czy nożna bezpiecznie łączyć repozytoria z naszego forum i te z linux minta?
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pioruns »

@linuxozaurus:
Zawsze możesz ściągnąć obraz iso i włączyć pod wirtualną maszyną, na pewno będzie bezpieczniej niż rozwalać sobie system paczkami z Minta. No chyba, że z głową zrobisz sobie apt-pinning, tak, aby repozytoria z Minta miały niższy priorytet.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: linuxozaurus »

nie korzystałam nigdy z wirtualnych maszyn to zagadnienie jest mi obce i zastanawiałam sie czy mieszczanie repozytorów ubuntu i minta jest bezpieczne bo nie chcę rozwalić tego co mam ale jedno jest pewne przy następnym LTS będę musiała zmienić układ partycji bo mam za mały swap (chyba z tego powodu tryb uśpienia i hibernacja mi nie działa) umnie swapjest wielkości 1 gb a ramu mam 4 gb
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pioruns »

Nie, nie jest to bezpieczne. Jeśli nie wiesz i nigdy nie mieszałaś repozytoriów (może i to robiłaś, ale jeśli nie znasz techniki apt-pinning to jak błądzenie po omacku) to się lepiej do tego nie zabieraj;)
Lepiej zainteresuj się - na początek - programem VirtualBox. Tam możesz do woli testować różne systemy i repozytoria.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: linuxozaurus »

mieszałam ale nie znając techniki apt-pinningu
ja zaczynam o ty czytać to jest troszkę skomplikowane
wyczytam ze polega to na tym że edytujesz plik /etc/apt/preferences i trzeba pamiętać o tym który priorytet jest który
domyślny priorytet jest numer 500
pozostałe typy priorytetów
Domyślnie używane wartości według http://dug.net.pl/tekst/163/priorytety_ ... iority%29/
1 — Wartość 1 otrzymują pakiety pochodzące z repozytoriów zawierających w pliku „Release” wpis „NotAutomatic: yes”. Przykładem takiego repozytorium jest oficjalne repozytorium experimental Debiana.
100 — Wartość 100 stosowana jest w dwóch przypadkach:
Otrzymują ją pakiety pochodzące z repozytoriów zawierających w pliku „Release” wpisy „NotAutomatic: yes” oraz „ButAutomaticUpgrades: yes”. Przykładem takiego repozytorium jest repozytorium z backportami dla wersji stabilnej.
Otrzymują ją aktualnie zainstalowane pakiety. Jeżeli zainstalowany pakiet dostępny jest również w jakimś repozytorium, otrzymuje też wartość przypisaną do danego repozytorium. Jeżeli jednak nie jest nigdzie dostępny, otrzymuje wyłącznie wartość 100.
500 — Standardowo pakiety dostępne w repozytoriach otrzymują wartość 500 — poza przypadkami omówionymi powyżej oraz repozytoriami oznaczonymi jako „target release”.
990 — Pakiety pochodzące z repozytoriów oznaczonych jako „target release” otrzymują wartość 990.
ale to mnie zniechęciło już je jestem skłonna do zbytniego eksperymentowania (to zbyt niepewny grunt dla mnie)
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
GizmoOS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 26 lip 2011, 17:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Warszawa, PL

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: GizmoOS »

Jak dla mnie to nowe Ubuntu z Unity idzie w dobrą stronę i z czasem ma szansę na sukces na laptopach i tablet.
Ci co narzekają to raczej opinie osób niereformowalnych i ciemnoty która dalej siedzi w konsoli, więc jest gwożdziem do trumny każdej nowszej dystrybucji.
Na dziś system Ubuntu jako jedyny z całej rodziny odmian distro i śmieci_miksów ma szansę na przyjazny OS dla Kowalskiego jak MSwin.
MSwin and Linux / HP Pavilion dv6153
SGSII/I9100 (Android 4.0.3)
ST-S5570(Android 2.3.6)
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: linuxozaurus »

Ci co narzekają to raczej opinie osób niereformowalnych i ciemnoty która dalej siedzi w konsoli, więc jest gwożdziem do trumny każdej nowszej dystrybucji.
ja narzekam na unity ale konsolowcem nie jestem
Na dziś system Ubuntu jako jedyny z całej rodziny odmian distro i śmieci_miksów ma szansę na przyjazny OS dla Kowalskiego jak MSwin.
ja z tym się nie zgadzam
a co z tymi co wolą :
KDE4
GNOME3 (ja jestem gnomowcem)
XFCE
LXDE

dla mnie gnome3 jest bardziej przejrzysty niż unity dlatego gnome shell to jest coś co do mnie przemówiło i musiałam zmienić przyzwyczajenie z czasów gnome2 a więc nie nazywaj osobami niereformowalnymi i ciemnotą

nie tylko na unity narzekają ale i na gnome shell
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
czaroli
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 82
Rejestracja: 07 lut 2008, 02:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: czaroli »

Słuchajcie ja też psiocze bo mam swoje przyzwyczajenia. Ale na siłe wpychają nam ekrany dotykowe i z pewnościa w chwili wkroczenia windows 8 (niestety ale ten gigant narzuca trendy) wiekszosc bedzie chciala miec ekran dotykowy. Z tego co wyczytalem to win8 bedzie mozna jeszcze obslugiwac normalna klawiatura ale to ma sie zmienic. Gwarantuje ze do okololo 10 lat bedziemy gadali do komputera i nie bedzie potrzeba zadnych powlok, bo wymysla cos innego.Trzeba to po prostu przeczekac.

Unity mi sie nie widzi ale do paska mozna sie przyzwyczaic, jedynie do czego nie moge sie przyzwyczaic to do tego ze moja maszyna spolwolnila ;/
A juz najbardziej nie nawidze tego tempego MENU ktore zamula kompa i po prostu mnie wku...wia, nie idzie nic znalezc na szybko-potrzeba czasu. Kiedys wzrokowo wiedzialem gdzie co jest, a teraz ?! masakra.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: linuxozaurus »

Słuchajcie ja też psiocze bo mam swoje przyzwyczajenia.
każdy ma jakieś
Ale na siłe wpychają nam ekrany dotykowe i z pewnościa w chwili wkroczenia windows 8 (niestety ale ten gigant narzuca trendy) wiekszosc bedzie chciala miec ekran dotykowy.
ja powiem tak chciała bym nieć tablet ale nie z windows 8 bo mnie nie przekonuje politypa firmy z Redmond (mam silną niechęć do produktów M$ i użyłabym tutaj zakazanego i obraźliwego słowa oznaczającego coś co śmierdzi)
Co do interfejsu win8 jeśli gdyby mi się chciało to mogę przetestować ich interfejs na androidzie (launcher 7 ew Metro UI Lite) ale nie chcę
Więcej na temat launcher 7 w linku do filmu
http://www.youtube.com/watch?v=uPXivxdJy-w
więcej na temat Metro UI Lite
https://market.android.com/details?id=c ... roui&hl=pl
http://pocketnow.com/android/metro-ui-l ... sformation

Moim zdaniem interfejs windows 8 to nie powód aby na niego się rzucać bo podobne jest w androidzie
Metro UI wcale nie jest nowością windows 8 bo wprowadzono go do windows phone 7 (mango)

Co do tematu trend to narzuca nie tylko M$ (ta firma mi cuchnie kasą a jej produkty nie są warte ceny tak jak przeklęta vista) oraz apple (iphonei ios) i google (android)
A juz najbardziej nie nawidze tego tempego MENU ktore zamula kompa i po prostu mnie wku...wia, nie idzie nic znalezc na szybko-potrzeba czasu. Kiedys wzrokowo wiedzialem gdzie co jest, a teraz ?! masakra.
tak bo trzeba wiedzieć czego szukasz a nie gdzie co jest
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Adamski77
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2010, 19:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: Adamski77 »

Cóż mi Unity w Ubuntu nie pasuje, więc jak tylko pojawił a pewnie się pojawi Lubuntu LTS/Kubuntu LTS przesiądę się na któregoś z nich. Nie jestem użytkownikiem konsoli jestem osobą reformowalną (bo jakbym był niereformowalną siedział bym na systemie z logiem okienek a nie pingwinku :) ), ale nie podoba mi się wygląd smarftona na desktopie. Osobiście wolałbym Gnome3 na Ubuntu i osobną odmianę Ubuntu z Unity robioną dla laptopów/netbooków. Minusem Unity było to że niestabilny Unity wdrożyli tak szybko. Obecnie siedzę na Kubuntu bo tutaj wszystko wygląda tak jak chcę, bez śmiesznych ikonek i jakimś śmiesznym Dockiem Unity.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: linuxozaurus »

Osobiście wolałbym Gnome3 na Ubuntu i osobną odmianę Ubuntu z Unity robioną dla laptopów/netbooków.
no to ,masz nie oficjalnego remixa ubuntu z gnome3
http://ubuntu-gs-remix.sourceforge.net/ ... formation/ u oficjalne ubuntu
lub masz linux minta
Minusem Unity było to że niestabilny Unity
Ja z tym się zgadzam
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
FadeMind
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 12 sty 2010, 16:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: FadeMind »

KDE 4.7.3 na Kubuntu 11.10 x86 to bajka :) Ostatnio zachwalałem XFCE (Xubuntu 11.10) . Dziś czuję się "nawrócony" na ścieżkę KDE :D ( ext73 i netbit dobrze mówią).

Zatem podsumowując:

XFCE albo KDE . GNOME z dodatkiem Unity to nieporozumienie...
Quo Vadis GNOME Developers & Canonical?
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: JezdziecBezNicka »

FadeMind pisze:XFCE albo KDE . GNOME z dodatkiem Unity to nieporozumienie...
Quo Vadis GNOME Developers & Canonical?
Problem z KDE polega na tym, że praktycznie nie ma dystrybucji, która oferowałaby estetycznie i wygodnie skonfigurowane KDE. Domyślna konfiguracja jest dość nieatrakcyjna, co może odstraszać niektórych użytkowników - bo trzeba trochę "dłubnąć" w ustawieniach - a tych jest dość sporo.

Mam jednak nadzieję, że dzięki Unity i G3, KDE otrzyma trochę więcej uwagi. Wystarczy dopracować kilka niedociągnięć i środowisko będzie właściwie idealne (bo jest na tyle elastyczne, że każdy dostosuje je do własnych potrzeb)
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości