Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04/11.10 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pioruns »

Witam. Zapraszam do komentowania, co się wam nie podoba w nowej odsłonie Ubuntu 11.04, w której zaprezentowano nam nowy interfejs graficzny Unity oraz zwykłe GNOME (do wyboru).
Dlaczego wam się nie podoba nowe Ubuntu? Co was rozczarowało, co przestało działać? Jakie problemy spotkaliście?
Czy ktoś z tego powodu wrócił na jedną z poprzednich wersji Ubuntu, np. 10.10 lub 10.04 LTS? Czy ktoś z Was przeniósł się na inny system operacyjny, inną dystrybucję Linuksa? A może komuś wszystko działa jak z bajki i system się podoba?
Ja osobiście dodam od siebie - przeniosłem się na Debian Testing na AMD64 parę miesięcy po wydaniu Ubuntu 10.10. Na drugim komputerze nadal jest Ubuntu 10.10, bo nie chciało mi się w nim grzebać (wszystko działa). Debiana używam na codzień, jest bardzo stabilny i dużo się z nim nauczyłem, przede wszystkim podstaw Linuksa (bo nie wszystko da się tu bezmyślnie wyklikać).
Najnowsze dziecko Canonical - Ubuntu 11.04 przypomina mi wczesne wersje Mandrivy czy Mandrake, gdzie było ładnie i kolorowo, a pod maską - wszystko się sypało, przeglądarki plików, programy, komponenty systemowe, ciągle jakieś restarty i błędy. Zainstalowałem ten system, w dniu premiery, popracowałem parę godzin, to jest po prostu straszne:D Zgłosiłem około 5 błędów na Launchpad, jeden z nich już nawet jest fix-committed.. Ale czy oto chodzi, aby testować po wydaniu finalnej wersji? Takie rzeczy znamy z Windowsów... Wracamy do przeszłości najwyraźniej.
Zapraszam do komentowania. Pozdrawiam ;-) :teeh:
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: Savpether »

Bo cały obraz miga i skacze, a odminimalizowanie = zamarzanie systemu na parę sekund, a gnome classic jest już naprawdę bardzo classic.

Wywaliłem ubuntu, poczekam na 12.04 na razie dominuje arch i suse.
Awatar użytkownika
michal671
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 174
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: michal671 »

Jestem wkurzony na wszystkich narzekaczy. Mianowicie, zawsze stosuje się do zasady (przynajmniej w kwestii softu), że nie można wierzyć narzekaczom, trzeba samemu sprawdzić. W przypadku Ubuntu 11.04 złamałem tą zasadę, wywaliłem 10.10 i zainstalowałem Debian'a. Jednak coś mi piknęło, że lepiej sprawdzić. Instaluję, i... 11.04 to cudo. O wiele wygodniejsza obsługa systemu. A to, że logo jedynego-słusznego-systemu otwiera menu, to już wogóle bajer ;).
To by było na tyle :)

http://www.ubuntu-pomoc.org/ ← Porady dla Twojego systemu ;)
Zapraszam na moją stronę! → http://www.pcboard.net.pl/ oraz mój blog http://www.wilku.tk/
Inny OS: Sabayon Linux 7
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: kondziu jah »

Nie instalowalem, bo chodza plotki, ze compiz 0.9 nie lubi sie z emeraldem.
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: Heos »

Próbowałem na VB, odrzuciło mnie na drugi koniec pokoju. Powód?
Unity.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
pingwin114
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 217
Rejestracja: 24 cze 2007, 21:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Koło
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pingwin114 »

mi tam się to całe unity podoba, jeśli chodzi o pracę na netbooku, to dla mnie jest bardzo wygodne...aczkolwiek dobrze mi z Debianem, więc instalacja Ubu 11.04 jako głównego odpada :) no moooże tak w okolicach 12.04 lub 13.04, jak już opanują lawinę błędów....;p
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: majsza »

Bo uwielbiam LTSy. a 11.04 nim nie jest. Bo nie lubię zmasowanych w jednym systemie nowości :)
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: Shimmy »

Jeszcze na żadnej wersji Ubuntu nie zjadłem tyle zębów co na niej. Mimo że naprawiłem ten bład to usunąłem nosorożca i wróciłem do Fedory.

Unity może i jest ładne, szpanerskie i gadżeciarskie ale sprawia masę problemów i niebotycznie zamula komputer :/ Mam je 3 godziny i Compiz wysypał się już kilkanaście razy. Wrócę na stałe (aktualnie mam je tylko do testów) jak wydadzą porządne sterowniki wspierające 3D dla Nvidii i zoptymalizują Unity.
pawel1992k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 20 paź 2008, 23:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pawel1992k »

prawdę mówiąc byłem bardzo uprzedzony co do unity czytając te wszystkie nieprzychylne opinie i nawet zamierzałem się przesiąść na kde ale postanowiłem przetestować to unity i prawdę mówiąc spotkało mnie miłe zaskoczenie. nie wiem jak będzie przy dłuższym użytkowaniu ale jak na razie wszystko się dobrze zapowiada i chyba zostanę przy unity. co prawda będzie trzeba porzucić wszystkie przyzwyczajenia....
jak na razie najbardziej brakuje mi możliwości modyfikacji górnego panelu oraz zwykłego menu chociaż obecne rozwiązanie też jest dobre a po odrobinie przyzwyczajenia może się okazać nawet wygodniejsze. spokojnie zastępuje mi synapsę. jedyne co zauważyłem to że przy zabawie z compizem wywala się launcher oraz górny panel. mam nadzieje że to poprawią.
Awatar użytkownika
Hrluc
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 02 maja 2008, 14:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: Hrluc »

Miłego testowania,zobaczymy się przy 12.04-powiedział użytkownik 10.10 :)
kris999666
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2011, 10:27
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: kris999666 »

Bo wifi nie działa. Reszta super.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: Admc »

Bo skopali sterowniki do mojej karty graficznej. Po za tym przy próbie włączenia kostki pulpitu unity się wywaliło i już nie chciało się włączyć. No i brak możliwości dodawania apletów do panelu.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: jacekalex »

A ja po doświadczeniach z ACPI i sterem Nvidii zacząłem sam kompilowac kernele (było to w Ubuntu LTS), jak do tego powalczyłem chwilę z bardziej nietypowymi konfiguracjami, to skończyło się to na nieco innym systemie operacyjnym .

Natty mam na partycji btrfs (z ciekawości) na razie za chiny ludowe nie chce ruszyć na sterze Nvidii, ale na nouveau wszystko działało w miarę poprawnie (z wyjątkiem PA jak zwykle).
Nawet Network Manager nie rozwalał polączenia sieciowego ustawionego z palca? - po prostu cud malina :rotfl:

Jeśli natomiast Natty jest kompilowane przy użyciu ggg-4.5 lub 4.6 - to te kompilatory różnią się trochę od wcześniejszych wersji, jest trochę programów, które kompilowane gcc 4.4 działają, a po 4.5 dają tylko jakieś błędy
Np cpufreqd:

Kod: Zaznacz cały

sudo cpufreqd -D
*** buffer overflow detected ***: cpufreqd - terminated
cpufreqd: buffer overflow attack in function <unknown> - terminated
Report to http://bugs.gentoo.org/
Ultra nowe paczki i najnowsze wersje np perla czy pythona zawsze powodują mniejsze lub większe kłopoty, a np compiz-0.9 - to mocno niestabilna wersja, (nawet jak na compiza).
W dodatku natty ma Python 2.7.1+ - na wersjach 2.7* pythona sporo programów nie działa
- jak powinno, choć działają prawidłowo na wersji 2.6.6.

Także nie nazwałbym Natty wersją w pełni stabilną.

To by bylo na tyle
:craz:
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 15:53 przez jacekalex, łącznie zmieniany 3 razy.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
peter222
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: peter222 »

1. Bo nie mam wygodnej kontroli nad otwartymi aplikacjami. Używanie do przełączania między aplikacjami super+w jest fajne i efektowne przez 15 sekund ale nie do zwykłej codziennej pracy. Na górnej listwie miałem wcześniej zminimalizowane okna, szybko namierzałem co potrzebuję, klik i jestem gdzie trzeba. Nie podoba mi się nowe podejście. Nie jest wygodne.
2. szybkie Alt+Tab zawsze przełączało między dwoma ostatnio używanymi aplikacjami, często używane do np. ctrl+c ctrl+v - teraz to nie działa??!!!
3. brak apletu monitora systemu (cpu), pidgin też gdzieś schowany...
4. dlaczego niby panel może być tylko po lewej? dlaczego nie mogę zadecydować, że mi wygodniej na dole?
5. makabryczne opóźnienie pokazywania panelu przy autohide, tak się nie da pracować. Wiem, można aktywować w opcji lewy-górny róg, wtedy jest szybciej. Ale dlaczego tylko wtedy? Nie chce mi się tam ciągle celować.
6. tradycyjnie już coś pokrzaczone ze sterami nVidii (kaszana z nVidią jest od kiedy pamiętam, coś od wersji 8.x, czy oni to kiedyś opanują???). Już miałem wszystko doprowadzone do ładu i po updacie tradycyjnie: tym razem w sterownikach jest że "sterownik zainstalowany ale nie jest w użyciu" (przy czym efekty specjalne compiza działają więc niby działa a niby nie, nie wiem co tym razem...)

Ogólnie do d..py :( Wiem, mogę się przełączyć do tradycyjnego wyglądu ale jak słyszę, że ta opcja niedługo zniknie to zaczynam szukać dystrybucji która pozwoli mi decydować co jest dla mnie wygodniejsze. Lubię zmiany, ale bez przesady.

Pytanie dla Was: co w Unity jest takie rewolucyjne czego brakowało w poprzednich wersjach?
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: majsza »

Komentarz z tzn. internetu:
Ubuntu 11.04 jest niczym Vista.
:D
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: EF »

Ja aktualizowałem Kubuntu i wszystko działa bardzo ładnie. Lepiej, niż na 10.10, czego się nie spodziewałem! :)
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: majsza »

EF pisze:Ja aktualizowałem Kubuntu i wszystko działa bardzo ładnie. Lepiej, niż na 10.10, czego się nie spodziewałem! :)
No ale Kubuntu, tak samo jak Xubuntu, nie ma cudów niewidów :D
peter222
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2009, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: peter222 »

Właśnie przeczytałem, że Mint nie ma zamiaru wchodzić w Unity ani też w Gnome Shell, zostają przy gnome 3... przyzwyczajenia robią swoje, jak dla mnie czas więc pakować manatki - przeprowadzka :(
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: igotit4free »

Po co ta panika? Jakieś migracje, przeprowadzki? Ubuntu jeszcze co najmniej 2 lata będzie nierozerwalnie związane z GNOME 2, jest LXDM, z bardziej znanych jest Open i Fluxbox ... no nie rozumiem o co ten szum?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Dlaczego nie używam Ubuntu 11.04 - dla narzekaczy i nie tylko ;-)

Post autor: pioruns »

@igotit4free:
Ponoć w 11.10 nie będzie już Gnome Classic (czyli zwykłe GNOME 2.3x), tylko do wyboru Unity 2D albo Unity 3D. A więc nie byłbym taki pewien tego wsparcia GNOME 2. No chyba, że chcesz zmuszać użytkowników Ubuntu to instalowania nowego środowiska graficznego/menadżera okien zaraz po wgraniu nowego systemu.
Oczywiście, mogą zrobić do wyboru milion opcji do wyboru w ekranie logowania, Unity 3D, Unity 2D, Gnome Classic, Gnome Classic bez efektów, kto wie co jeszcze.. To się robi jakaś paranoja powoli ;-)
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości