Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: mistrz1 »

Jeśli komuś nie podoba się Unity to czemu nie zamieni na Kubuntu? KDE też się nie podoba?
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
leknaglupote
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, 00:59

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: leknaglupote »

mistrz1 pisze:Jeśli komuś nie podoba się Unity to czemu nie zamieni na Kubuntu? KDE też się nie podoba?
oczywiście, stąd całe zamieszanie. Po KDE można było sięgnąć w każdej chwili, po Ubuntu 12.04 z GNOME już nie bo takiego nie było, chyba że ktoś sobie sam zmieni środowisko. Użytkowników którzy bez problemu poradzą sobie sami z tą operacja zapewne nie ubyło, natomiast wiele osób sobie z tym nie poradzi absolutnie i z racji skazania na nieporęczne Unity odeszło od tej dystrybucji. Znam bardzo wiele takich osób które zakończyły przygodę z Ubuntu na 11.04 a które sam przed kilku laty przekonałem do korzystania z 10.04.
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

leknaglupote nie wprowadzaj ludzi w błąd Unity jest bardzo poręczne i intuicyjne
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Jusko »

ruomlig pisze:leknaglupote nie wprowadzaj ludzi w błąd Unity jest bardzo poręczne i intuicyjne
Zależy kto czego oczekuje - jak powiedziałem, dla mnie w warunkach biurowych średnio się spisuje, zbyt wiele otwartych okien i środowisko czasem się gubi, nie maksymalizuje tego okienka które miało (np. w gimpie 3 okna, to miast środkowego przywracało mi któryś z paneli). Przy około 10-15 oknach - środowisko już zwalniało i zaczynało troszkę myśleć. Ale do domu - gdzie może 2-3 okna są otwarte - why not. Myślę, że gdybym zrobił czystą instalację systemu (choć to nierealne, nie mam czasu w pracy na takie rzeczy) to Unity z pełną prędkością byłoby fajnie znów używać, ale troszkę na razie zawalone usability przy naprawdę wielu oknach, ciągle występuje. Być może z czasem to zostanie naprawione, wtedy mój powód przeciw Unity zniknie.
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Foka0111 »

ruomlig pisze: Jusko ja naliczyłem, ze odeszło ośmiu użytkowników a zarejestrowało się dwudziestu sześciu używających Unity...a Ty?
A mnie liczyłeś ?
Ja ewakuowałem się na KDE jeszcze z ubuntu 10.04 i nie żałuję tej decyzji.
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Nie Ciebie nie liczyłem...jesteś dziewiąty.
W międzyczasie zarejestrowało się pięć osób które używają Unity.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: Jusko »

Ale nie licz tak tych, którzy używają Unity, bo startując z Ubuntu siłą rzeczy wybiorą Unity, gdyż z tym Ubuntu jest dostarczane, więc przy rejestracji co innego wybrać mają (no chyba, że ktoś doczytał i od razu ucelował w odpowiedni remix). Niestety poprawnym sposobem liczenia jest zsumowanie, ile z tych zarejestrowanych osób używa nadal Unity np. po pół roku, ilu zmieniło w sygnaturach środowisko, a ile używa czegoś innego a sygnaturę nadal ma tę samą, bo to się zdarza, najczęściej jeśli chodzi o numerację Ubuntu. Ja z początku byłem zachwycony Unity i porównywałem z estetyką OS X, a pół roku później miałem go już wręcz serdecznie dość, i co - wtedy podchodziłem pod Twoje statystyki a dziś nie, dlatego możemy tu znów poruszyć tę kwestię za pół roku, rok i dopiero zweryfikować, ile osób nadal ma Unity. Badania statystyczne prowadzi się w określonych interwałach czasu, a nie ogłasza szumnie ilość na dany moment, nie prowadząc badania na ten temat i tej samie grupie respondentów jeszcze później.
leknaglupote
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, 00:59

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: leknaglupote »

ruomlig pisze:leknaglupote nie wprowadzaj ludzi w błąd Unity jest bardzo poręczne i intuicyjne
jak intuicyjne i poręczne jest Unity napisałem wyżej, od Ubuntu odeszli wszyscy którym poleciłem korzystanie z 10.04, czyżbyś nie doczytał? Myślisz że są to jakieś odosobnione żale? Nic z tych rzeczy, szczęściem zauważono tendencje także u źródła ;)
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Jusko ja chciałem Tobie i kilku innym krzykaczom dać próbkę demagogii czyli metody którą stosuje
leknaglupote i kilku innych.
Więcej nie mam zamiaru uczestniczyć w tym żałosnym wątku.
Szczerze mówiąc liczę że ten wątek zostanie zamknięty.
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

ruomlig pisze:Szczerze mówiąc liczę że ten wątek zostanie zamknięty.
Ach, ta tęsknota za cenzurą - zwłaszcza w podforum nazwanym "pogaduchy"...
ruomlig pisze:Więcej nie mam zamiaru uczestniczyć w tym żałosnym wątku.
Właściwie dlaczego w ogóle wziąłeś udział w dyskusji w takim razie?
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Napisałem dlaczego.
Skoncentruj się i przeczytaj jeszcze raz mój ostatni post
Awatar użytkownika
JezdziecBezNicka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: JezdziecBezNicka »

ruomlig pisze:Napisałem dlaczego.
Skoncentruj się i przeczytaj jeszcze raz mój ostatni post
A, ok - nie złapałem :)
Trochę racji masz, choć nie cała dyskusja w tym wątku to demagogia.
ThinkPad E330 + ArchLinux + KDE
ruomlig

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: ruomlig »

Od kiedy pojawił sie w dyskusji leknaglupote jest to demagogia ,,zbełtana,, z głupotą.
leknaglupote
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, 00:59

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: leknaglupote »

gadaj zdrów ;)
Awatar użytkownika
dunkeld
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 08:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: dunkeld »

Ja w domu na starszym laptopie używam Ubuntu 10.04 Lsniący Lamparcik z gnome. Bardzo funkcjonalne i eleganckie. W pracy na nowym komputerze zainstalowałem sobie Ubuntu 12.04 z Unity. Działa ok i jest całkiem ładne, ale póki co jeszcze nie czuję się w nim swojsko. Ale postanowiłem dać mu szansę ;).
Awatar użytkownika
andres88pl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 215
Rejestracja: 27 wrz 2009, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: andres88pl »

ruomlig pisze:leknaglupote nie wprowadzaj ludzi w błąd Unity jest bardzo poręczne i intuicyjne
Zgadzam się całkowicie jest bardzo poręczne. Kiedyś też miałem awersję do Unity ale mi przeszło z czasem jak zacząłem dłużej go używać a od 12.04.1 jeszcze poprawiła się stabilność. Ja nie narzekam i korzystam z Unity z zadowoleniem.
leknaglupote
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, 00:59

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: leknaglupote »

andres88pl pisze:
ruomlig pisze:leknaglupote nie wprowadzaj ludzi w błąd Unity jest bardzo poręczne i intuicyjne
Zgadzam się całkowicie jest bardzo poręczne. Kiedyś też miałem awersję do Unity ale mi przeszło z czasem jak zacząłem dłużej go używać a od 12.04.1 jeszcze poprawiła się stabilność. Ja nie narzekam i korzystam z Unity z zadowoleniem.
...do nie dawna pisałem z Waszej pozycji, obecnie nie muszę bo ktoś jednak poszedł po rozum do głowy ;) Korzystacie z Unity to ok, ale jesteście w opozycji - domyślnym na płycie powinien pozostać Gnome i taka będzie najnowsza wersja, oby był tak poręczny jak wzór czyli 10.04 - tego bym sobie życzył.
Awatar użytkownika
etmoon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: etmoon »

leknaglupote pisze:
andres88pl pisze:
ruomlig pisze:leknaglupote nie wprowadzaj ludzi w błąd Unity jest bardzo poręczne i intuicyjne
Zgadzam się całkowicie jest bardzo poręczne. Kiedyś też miałem awersję do Unity ale mi przeszło z czasem jak zacząłem dłużej go używać a od 12.04.1 jeszcze poprawiła się stabilność. Ja nie narzekam i korzystam z Unity z zadowoleniem.
...do nie dawna pisałem z Waszej pozycji, obecnie nie muszę bo ktoś jednak poszedł po rozum do głowy ;) Korzystacie z Unity to ok, ale jesteście w opozycji - domyślnym na płycie powinien pozostać Gnome i taka będzie najnowsza wersja, oby był tak poręczny jak wzór czyli 10.04 - tego bym sobie życzył.
Nic nie słyszałem o tym, że Canonical zamierza wydać swój główny system z Gnome :?: Czytałem natomiast, że ma powstać odmiana Ubuntu z Gnome i ma być to odmiana tak samo wspierana jak Xubuntu czy Kubuntu.
Natomiast mówimy tu już o Gnome Shell a nie o starym Gnome 2, więc co niektórzy mogą się rozczarować ,,poręcznością" tej odmiany Gnoma.
leknaglupote
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2012, 00:59

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: leknaglupote »

pożyjemy - zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
dunkeld
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 08:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity czyli to co zabije Ubuntu?!

Post autor: dunkeld »

Szczerze, to wolę Unity od nowego Gnome.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości