moja przygoda z ubuntu, dlaczego warto zainstalowac linuxa.

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: moja przygoda z ubuntu, dlaczego warto zainstalowac linuxa.

Post autor: Dominbik »

dokładnie miałem tak samo. Na Windows g*** wiadomo czy coś działa czy nie. A Linux ma to do sobie, że na uszkodzonym HW odmówi posłuszeństwa. Miałem tak z kartą TV i dyskiem.
zovalik pisze:Wirus niszczący hardware? Ciekawe...
bezpośrednio nie, chociaż np. w przypadku dysku to możliwe. uszkodzenie np. BIOSu poczytaj sobie np. odnośnie czarnobyla

pozdro
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: moja przygoda z ubuntu, dlaczego warto zainstalowac linuxa.

Post autor: neo86 »

Dominbik pisze: bezpośrednio nie, chociaż np. w przypadku dysku to możliwe. uszkodzenie np. BIOSu poczytaj sobie np. odnośnie czarnobyla
A wirus podnoszący napięcie poprzez BIOS w portach USB i dysku twardym ??? Co to za menda ?? Tak z czystej ciekawości pytam ... bo teraz mając linux tego się nie boje ale co to za gadzina wbiła mi się na Windows ???

Pamiętam , że miałem wtedy AVG Antivirus Professional z aktualnymi bazami o wirusach ... a nic nie wykryło wtedy ....

Całe szczęście , że systemów linux nie imają się takie szkaradziejstwa ... bo bym się załamał nerwowo nie wiedząc na jaki już system przejść O.o ( ew. do wyboru pozostałyby mi jakieś z rodziny BSD lub Mac OS X )

Tak na marginesie Wszechmocna Linuxozarus ... jak na Niewiastę imponujesz mi swoją wiedzą na temat komputerów O.o WoW ...
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: moja przygoda z ubuntu, dlaczego warto zainstalowac linuxa.

Post autor: linuxozaurus »

Powyżej podany przykład z moim dellem pokazuje jasno ze nie prawdą jest, ze awarię dysku trzeba potwierdzać testem producenta. to samo dotyczy płyt gł, ponieważ wystarczy analiza logów systemu i SMART. Serwisanci z DELLa o tych rzeczach nie wiedzą bo uważają ze tak trzeba (pomijam przypadki awarii komputera takie które uniemożliwiają jakikolwiek test czyli są martwe). Oni nie sprawdzają płyt gł i zasilaczy.
@neo86 Jestem Informatyk i muszę znać inne metody diagnostyki komputera. Serwisanci się dziwili jak to możliwe ze na ich produktach może być linux (z góry zakładają ze ten kto kupi laptop della to będzie używał win). Jeden na czterech miał styczność z linuxem i do dawno (ci z DELLa). był zaintrygowany tym faktem. Prawie każdy serwisant popełnia błędy w obecności linuxa na dysku.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości