ubuntu dla firm

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
jz18
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

ubuntu dla firm

Post autor: jz18 »

witam,przepraszam że piszę tutaj lecz nie znalazłem podobnego tematu. czy możecie stworzyć ubuntu dla firm. w tej wersji mieściły by się wszystkie możliwe programy potrzebne do utworzenia,prowadzenia firmy. programy magazynowe,księgowość, itp. w jednym miejscu znajdowały by się wszystkie potrzebne programy.dziękuję :ligt:
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: ubuntu dla firm

Post autor: Shimmy »

A co za problem doinstalować potrzebne programy z repozytoriów? Rąsia boli żeby otworzyć Centrum Oprogramowania albo poszukać repozytorium/paczki deb na stronach danych programów?
jz18
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: ubuntu dla firm

Post autor: jz18 »

tu nie chodzi o mnie,ja dam sobie radę.ale miałem na myśli osoby które zakładają firmy i nie za bardzo są w temacie by szukać tu i tam.a taki gotowiec był by jak najbardziej pożądany.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: Jusko »

Firmy mają różne zapotrzebowania. Poza tym - nie jest problemem abyś stworzył to sam, jeśli czujesz zapotrzebowanie na taki remix. Instalujesz w systemie czego potrzeba, robisz zgrywkę systemu za pomocą RemasterSys i masz swój remix w formie Live do zainstalowania. Proste.
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: neo86 »

Do fakturowania to qFaktury : http://e-linux.pl/pliki/qfaktury/qfaktu ... 1_i386.deb
Do małej księgowości z repozytoriów ( centrum oprogramowania ) : GNUCash
Do ogólnych zastosowań biurowych : Libre Office 3.6.4 ( wersja stabilna ) : http://pl.libreoffice.org/pobieranie/
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
suhy

Re: ubuntu dla firm

Post autor: suhy »

Jak by się uprzeć, można by zrobić malutki skrypcik do instalacji za jednym zamachem wybranych z listy programów przeznaczonych dla firm. Kwestia tylko tego co takim firmom jest potrzebne, poza tym co już zostało wymienione.
jz18
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: ubuntu dla firm

Post autor: jz18 »

Dziękuje wszystkim razem i każdemu z osobna.Tyle co się zorientowałem to mnóstwo osób poszukuje na linuxa oprogramowań coś co przypomina w funkcjonalności wydany przez Rzeczpospolitą małą księgowość.Po za tym poszukują programów do faktur,programów magazynowych,czyli tego co potrzebuje osoba która rozpoczyna działalność gospodarczą. Dlatego ośmieliłem się założyć ten wątek,aby zebrać potrzebne programy w jedną całość.Programy komercyjne są nie raz bardzo drogie,przez co na początku nie osiągalne dla przedsiębiorcy.Miąłem również na myśli zakładając ten wątek aby taki gotowiec był dostępny dla Urzędów pracy przez co ludzie bardziej mogli by zaprzyjaźnić się z linuxem.Obraz płyty można było by umieścić lub link do ściągnięcia takiej płyty na stronach urzędów pracy,które z pewnością były by przychylne takiej ofercie.Tak w każdym razie mi się wydaje,serdecznie pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wieczora.
sewen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:36

Re: ubuntu dla firm

Post autor: sewen »

jz18 ma dobry pomysl czemu odrazu jest negowany przez niektorych. Mozna by zrobic liste programow dla firm nie kazdy przedsiebiorca musi odkrywac kolo na nowo.
jeśli wierzysz we wszystko co przeczytasz przestań czytac
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: neo86 »

Dla firm to jeszcze by można podciągnąć :
- Aeskulap Viewer - jest w repozytoriach - program do zdjęć RTG , CT , MRI ( branża medyczna )
ogólnie tu : http://www.goomedic.com/linux-15-ubuntu ... ories.html jest spis oprogramowania medycznego na Linux Ubuntu ...
- DraftSight ( http://www.3ds.com/products/draftsight/ ... raftsight/) - Program typu CAD dla Inżynierów
- Blender - jest w repozytoriach - program do obrazowania i wizualizacji w 3D
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: Jusko »

Komercyjnie - LeftHand "Mała firma" i wszystko w jednym miejscu - nie trzeba się rozdrabniać na 10 różnych aplikacji. Przy reszcie kosztów z zakładaniem firmy to te 500zł nie jest sporym wydatkiem, a że komercyjny - jest dostępne wsparcie techniczne w przeciwieństwie do darmowych aplikacji fan-made. Nie abym coś do nich miał, ale firma to coś, co musi funkcjonować sprawnie i trwale, więc osobiście nie powierzyłbym tego narzędziom, których jutro może już nie być - przerobiłem już ze 2 aplikacje do tego celu, które były...i się zmyły, jedna to fanowska qfaktura (nazwa zbieżna, ale to nie ten program, nawet śladu już w sieci), drugiego już nie pamiętam, ale działał w terminalu. Agila podobnie - było głośno, miała być rewolucja i lipa - S3 nigdy już nie wyszedł, kontaktu zero, podejrzewam że po zamówieniu już nie otrzyma się programu - strach przelewać pieniądze. Aczkolwiek to moje osobiste podejście - wolę zapłacić, ale mieć pewność.
jz18
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: ubuntu dla firm

Post autor: jz18 »

Jusko pisze:Komercyjnie - LeftHand "Mała firma" i wszystko w jednym miejscu - nie trzeba się rozdrabniać na 10 różnych aplikacji. Przy reszcie kosztów z zakładaniem firmy to te 500zł nie jest sporym wydatkiem, a że komercyjny - jest dostępne wsparcie techniczne w przeciwieństwie do darmowych aplikacji fan-made. Nie abym coś do nich miał, ale firma to coś, co musi funkcjonować sprawnie i trwale, więc osobiście nie powierzyłbym tego narzędziom, których jutro może już nie być - przerobiłem już ze 2 aplikacje do tego celu, które były...i się zmyły, jedna to fanowska qfaktura (nazwa zbieżna, ale to nie ten program, nawet śladu już w sieci), drugiego już nie pamiętam, ale działał w terminalu. Agila podobnie - było głośno, miała być rewolucja i lipa - S3 nigdy już nie wyszedł, kontaktu zero, podejrzewam że po zamówieniu już nie otrzyma się programu - strach przelewać pieniądze. Aczkolwiek to moje osobiste podejście - wolę zapłacić, ale mieć pewność.
moze i masz rację,lecz osoba która nigdy nie miała do czynienia z linuxem nie będzie płaciła pieniędzy w ciemno,po za tym osoba np po kursie małych przedsiębiorców "szczypie" się o każdy grosz,no bo nie ma pieniędzy. a chce np otworzyć jakiś mały handelek lub inne biznesik.o takich osobach mówie i takich mam na myśli aby im pomóc. :ligt: :ligt: :ligt: :ligt: :ligt: :ligt:
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: ethanak »

A będzie instalowała program o którym nie ma pojęcia czy w ogóle działa? Tylko dlatego, że jest na jakiejś płytce pt. "Ubóntu darmo dla Firem pszez Jz18"? Jeśli tak - to dziękujemy za zwolnienie miejsca na rynku.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: Jusko »

Również masz rację. Niemniej inwestycja (to nie jest kryptoreklama!) w oprogramowanie LeftHand nie jest w ciemno - jest demo, kupuje się jedną licencję a ma program w dwóch wersjach, na Windows i Linuksa. Lepiej mieć też wszystko w jednej aplikacji niż w 10 - przy wyższej ilości zamówień czy obrotów, skakanie pomiędzy np. 10 aplikacjami każda do czegoś innego, to może być problem, w LeftHand jest wszystko w jednym. Po prostu na co dzień mam do czynienia zawodowo z marketingiem i rozmawiam oraz koresponduję z wieloma ludźmi, którzy mają lub chcą mieć własną firmę i narzędzia pomocne w czerpaniu z tego profitów. Dlatego jeśli to mały handelek w postaci paru towarów na Allegro, to jeden program do faktur i księga jest OK. Jeśli jednak handelek ma być większy - to profesjonalne narzędzia są podstawą, jeśli firma ma odnieść większy sukces, to nie drogą improwizacji i nie wiem, czy narzędzia z repo pociągną większą firmę, ale może się mylę. Ech - może troszkę się rozwiodłem :-) Być może ta idea ma sens, bo do klepania 3 faktur w miesiącu faktycznie nie ma sensu kupowania całego ich pakietu "Mała firma".
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: ethanak »

lekko ot: kiedyś (naście lat temu) widziałem taki prosty programik w excelu do wystawiania faktur. specjalnie się tym nie interesowałem, ale jeśli nasza kasjerka potrafiła tym czymś wystawić fakturę - to znaczy, że poradziłaby z tym sobie przeciętnej inteligencji stułbia...
nie ma czegoś podobnego pod lo?
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: ubuntu dla firm

Post autor: k2cl »

@ ethanak
Kontynuując OT - jeżeli prowadzisz własną działalność, wystawienie faktur to dopiero początek. Zakładając, że prowadzisz księgowość samodzielnie, dochodzi do tego konieczność prowadzenia KPiR, rejestr VAT (jeżeli jesteś vatowcem), obliczanie podatku dochodowego, odprowadzanie składek ZUS i tak dalej. Jasne, że każdą z tych czynności można wykonywać oddzielnie za pomocą pojedynczego, prostego narzędzia. Rozwiązania "zintegrowane" typu "wszystkorobiący pakiet" są jednak zdecydowanie szybsze i wygodniejsze :)

@ autor
Nikt nie broni Ci stworzenia remiksu zawierającego narzędzia potrzebne w Twojej opinii do prowadzenia firmy. Sęk w tym, że różni przedsiębiorcy mogą wykazywać różne potrzeby i preferencje w zakresie wykorzystywanych programów. Jednemu wystarczy do prowadzenia firmy program do wystawiania faktur, innemu pakiet księgowy, trzeci będzie potrzebował jeszcze programu obsługującego magazyn, a czwarty zadowoli się edytorem tekstu i przeglądarką WWW :) Naprawdę uważasz, że na taki remiks jest zapotrzebowanie? Większy sens miałoby moim zdaniem napisanie artykułu (do opublikowania na Twojej stronie, w Czytelni lub też gdzie tylko zechcesz), w którym opiszesz narzędzia, które w Twoim przekonaniu mogą przydać się przedsiębiorcom. To oczywiście moje prywatne zdanie, z którym nie musisz się zgadzać :D
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: neo86 »

ethanak pisze:lekko ot: kiedyś (naście lat temu) widziałem taki prosty programik w excelu do wystawiania faktur. specjalnie się tym nie interesowałem, ale jeśli nasza kasjerka potrafiła tym czymś wystawić fakturę - to znaczy, że poradziłaby z tym sobie przeciętnej inteligencji stułbia...
nie ma czegoś podobnego pod lo?
Mówisz o czymś w tym stylu ??? : http://www.taxpol.com.pl/pliki/faktura_vat_wzor.xls

zaliczkowa : http://www.ksiegowosc.mr24.pl/uploads/m ... czkowa.xls

a tu korygująca : http://www.webmasterka.w.tkb.pl/faktura ... gujaca.xls

Toż to można otworzyć w Libre Calc i też działa :]

Idąc tym tokiem tu macie kopalnię wzorów pism do księgowości :
http://www.ksiegowosc.mr24.pl/niezbedni ... rania.html
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
jz18
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: ubuntu dla firm

Post autor: jz18 »

Witam,dzisiaj czytałem opinie na temat programu wydanego przez Rzeczpospolita nosi nazwę mała księgowość.Ludzie są zadowoleni z tego programu.Uważam że stworzenie powiedzmy takiego remiksu było by dobry posunięciem ze strony użytkowników linux. Uważam takim remiksie powinny znajdować się programy takie jak:
1-libreoffice
2-adobe
3- płatnik/zus/
4-można było by umieścić program małej księgowości Rzeczpospolitej po uprzednim skonsultowaniu się z nimi o licencji,podobno jest za darmo i według opinii użytkowników można go zainstalować pod win
5-aplikacje Bank np Bzwbk/tak jak jest na androida aplikacja/
Wiele osób ma problemy oczywiście z naszym Polskim prawem,nie wiedzą o poprawkach do ustaw handlowych,rachunkowych itp,może udało by się stworzyć jakiś mały programik a może już jest który by informował użytkownika o nowej ustawie umieszczonej na sejmie.
Uważam iż takie cudeńko mogło by mieć dużo zwolenników,gdyż po instalacji systemu np pod kde instalowało by się użytkownikowi całe zaplecze narzędzi potrzebnych do pracy.dlaczego akurat środowisko KDE?nie ukrywajmy tego ale KDE dla wielu ludzi przypomina windowsa.pozdrawiam

-- 24 sty 2013 06:01 --
ethanak pisze:A będzie instalowała program o którym nie ma pojęcia czy w ogóle działa? Tylko dlatego, że jest na jakiejś płytce pt. "Ubóntu darmo dla Firem pszez Jz18"? Jeśli tak - to dziękujemy za zwolnienie miejsca na rynku.
witaj drogi przyjacielu.skąd w tobie tyle złośliwości i jadu? napisałem ten wątek po to aby zrobić coś wspólnie,coś zaoferować wspólnie komuś,wyjść do ludzi z propozycją.uważam i tak jestem wychowany że lepiej coś zrobić i nawet gdy to nie wypali niż siedzieć i nic nie robić.dałem jedynie propozycje i nic po za tym.uważam że nie robienie nic nie posuwa nas o krok na przód a jedynie prowadzi doi stagnacji.gdybyśmy nic nie robili nawet coś szalonego i z początku nie logicznego to nadal byli byśmy w średniowieczu.dzieki pomysłom iracjonalnym idziemy na przód,nie było by fajnie i ciekawie gdyby powstało by takie cudeńko?po za tym nie bierzesz drogi przyjacielu pod uwagę darmowej reklamy.kiedy powstała by taka dystrybucja i zaoferowana była by urzędom pracy to jak myślisz co zrobiły by media gdy by wyniuchały by taki temat?ja uważam że piali by z zachwytu że środowisko linux postanowiło wyjść na przeciw ludziom.po za tym jeżeli taki kowalski nawet ściągnął by taką dystrybucję lub dostal od urzędu pracy lub w inny s[posób i uruchomił by taką płytę live bez instalacji i zobaczył by np środowisko KDE gdzie wszystko było by gotowe i co najważniejsze chodziło by bez problemu,to jak myślisz przeszedł by z powrotem na windowsa? bo ja uważam że powiedział by o tym znajomym i kolejna darmowa reklama.czym więcej ludzi tym większe zapotrzebowanie.zapomniałeś jakie opinie krążyły na temat androida? a teraz....,uważam że wspólnie można coś dobrego zrobić a nie siedzieć i się użalać jak to mi ciężko.gdy bym miał takie podejście to nie doszedł bym do tego co mam.pomyśl o tym.... :ligt: :ligt: :ligt: :ligt: :ligt:
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ubuntu dla firm

Post autor: Jusko »

jz18 pisze:Witam,dzisiaj czytałem opinie na temat programu wydanego przez Rzeczpospolita nosi nazwę mała księgowość.Ludzie są zadowoleni z tego programu.Uważam że stworzenie powiedzmy takiego remiksu było by dobry posunięciem ze strony użytkowników linux. Uważam takim remiksie powinny znajdować się programy takie jak:
1-libreoffice
2-adobe
3- płatnik/zus/
4-można było by umieścić program małej księgowości Rzeczpospolitej po uprzednim skonsultowaniu się z nimi o licencji,podobno jest za darmo i według opinii użytkowników można go zainstalować pod win
5-aplikacje Bank np Bzwbk/tak jak jest na androida aplikacja/
Wiele osób ma problemy oczywiście z naszym Polskim prawem,nie wiedzą o poprawkach do ustaw handlowych,rachunkowych itp,może udało by się stworzyć jakiś mały programik a może już jest który by informował użytkownika o nowej ustawie umieszczonej na sejmie.
Uważam iż takie cudeńko mogło by mieć dużo zwolenników,gdyż po instalacji systemu np pod kde instalowało by się użytkownikowi całe zaplecze narzędzi potrzebnych do pracy.dlaczego akurat środowisko KDE?nie ukrywajmy tego ale KDE dla wielu ludzi przypomina windowsa.pozdrawiam
Wszystko fajnie, ale Adobe użytkowników Linuksa ma gdzieś. Płatnik - czy nie jest to pod Windows? User klepnie aktualizację Wine i program się wysypie :) Co do aplikacji bankowych i o ustawach, to ktoś musiałby takie aplikacje napisać, a jak już by napisał, to pewnie za darmo nie odda. Poza tym - to są naprawdę fajne ficzery, przyznam naprawdę rację - ale przy zbyt dużej automatyzacji zachodzi rzecz typu "wyłącz mózg, włącz autopilota", a programy nie zastąpią myślenia użytkownika. Poza tym - remiksem musiałby się ktoś opiekować, poświęcać czas stale - dobry art w Czytelni Ubuntu + skrypt automatyzujący i moim zdaniem wystarczy. Efekt będzie identyczny.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: ubuntu dla firm

Post autor: k2cl »

1. LibreOffice jest domyślnie zainstalowane w Ubuntu.
2. Adobe - czyli? To nazwa firmy, nie aplikacji...
3. Płatnik... Hm, pod Linuksem miał działać Janosik - projekt jest jednak martwy od wielu lat. Zabawa z WINE i niepewne działanie aplikacji służącej do kontaktu z ZUS? Na to nie pozwoli sobie żaden rozsądny przedsiębiorca - zbyt duże ryzyko, zbyt wiele można stracić.
4. Mała Księgowość - cóż, nie znam licencji, nie znam pakietu, nie będę się wypowiadać.
5. Aplikacje bankowe... super, a jeżeli ktoś ma konto w innym banku niż bzwbk? Nie wystarcza normalna obsługa przez serwis internetowy w przeglądarce WWW?

Podtrzymuję swoją opinię - skrojenie remiksu "dla każdego przedsiębiorcy" jest po prostu niemożliwe. Dużo rozsądniej byłoby poświęcić czas i energię na propagowanie informacji o tym, jakie narzędzia dla przedsiębiorcy są dostępne pod Linuksem i jak ich używać.
jz18
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: ubuntu dla firm

Post autor: jz18 »

k2cl pisze:1. LibreOffice jest domyślnie zainstalowane w Ubuntu.
2. Adobe - czyli? To nazwa firmy, nie aplikacji...
3. Płatnik... Hm, pod Linuksem miał działać Janosik - projekt jest jednak martwy od wielu lat. Zabawa z WINE i niepewne działanie aplikacji służącej do kontaktu z ZUS? Na to nie pozwoli sobie żaden rozsądny przedsiębiorca - zbyt duże ryzyko, zbyt wiele można stracić.
4. Mała Księgowość - cóż, nie znam licencji, nie znam pakietu, nie będę się wypowiadać.
5. Aplikacje bankowe... super, a jeżeli ktoś ma konto w innym banku niż bzwbk? Nie wystarcza normalna obsługa przez serwis internetowy w przeglądarce WWW?

Podtrzymuję swoją opinię - skrojenie remiksu "dla każdego przedsiębiorcy" jest po prostu niemożliwe. Dużo rozsądniej byłoby poświęcić czas i energię na propagowanie informacji o tym, jakie narzędzia dla przedsiębiorcy są dostępne pod Linuksem i jak ich używać.
super no to nie róbmy nic i zapomnijmy o temacie po co coś robić...
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości