Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: mistrz1 »

U mnie Kubuntu po naciśnięciu przycisku zasilania wyłącza komputer, pomimo że jest ustawione, że ma pytać o wylogowanie. Po przejściu do uśpienia i wybudzeniu, wiatrak chłodzenia chodzi na maksymalnych obrotach, jedyny ratunek to restart systemu.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: bear7 »

A ja chciałbym przypomnieć:
Na Forum panuje zasada:
jeden temat = jeden problem
Zastosuj się do tej zasady i opisz w osobnych tematach niezwiązane ze sobą wątki z Twojej wiadomości
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.


Nowy wątek dla Skype byłby wskazany, aby jakiś nowy pacjent z tym samym problem, nie musiał się przebijać przez 60 postów po rozwiązanie.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: mistrz1 »

Automatyczna aktualizacja czasu nie działa prawidłowo, cofa czas o dwie godziny.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: marcin1982 »

mistrz1 pisze:Automatyczna aktualizacja czasu nie działa prawidłowo, cofa czas o dwie godziny.
Czy ntp jest ustawione? Podaj wynik:

Kod: Zaznacz cały

cat /etc/ntp.conf
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: bear7 »

marcin1982 pisze: Czy ntp jest ustawione? Podaj wynik:

Kod: Zaznacz cały

cat /etc/ntp.conf
Raz jeszcze przywołam ramkę:
Na Forum panuje zasada:jeden temat = jeden problemZastosuj się do tej zasady i opisz w osobnych tematach niezwiązane ze sobą wątki z Twojej wiadomościW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
mistrz1, załóż osobny wątek, jak szukasz rozwiązania.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Tomfoc »

Gdyby ktoś chciał powrócić do dobrego, starego nautilusa 3.4.2 z dodatkowymi opcjami, to tutaj jest opis jak to zrobić: http://www.webupd8.org/2013/04/get-naut ... buntu.html
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: mistrz1 »

Co do kłopotów ze Skype u niektórych, to pojawiła się aktualizacja Skype dla 13.04.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
gelon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 16 lip 2006, 17:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: gelon »

takiej kiszki ze sterami Nvidii jak teraz to nie pamiętam już dawno. Nvidia-settings nie startuje z system, trzeba za każdym razem ręcznie. Poza tym same plusy, przekonałem się do unity.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2013, 18:25 przez gelon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: xxx666xxx »

Jedyną kiszke w 13.04 jaką do tej pory napotkałem to tylko problem z Shotwell ale sobie poradziłem i w razie czego napisałem co i jak w wątku viewtopic.php?f=135&t=166835 jak sobie z tym radziś gdyby ktoś też tak miał . Reszta cud miód i malina ! Tą wersję ubuntu odpicowali pięknie . Nie wiem czy to kwestia jąderka 3.8 czy całokształtu wersji 13.04 ale netbook z byle atomkiem i zaledwie 2 GB RAM dostał takiego kopa w 4 litery , że WoW jestem nesłychanie mile zaskoczony !

Lubuntu 13.04 pochłania 250 - max 350 MB RAM natomiast jak sprawdzałem na swoim netbooku XUBUNTU 13.04 to wartości RAM były średnio o jakieś 50 MB większe ... więc moja dezyzja padła na Lubuntu ze względu na najmniejsze pochłanianie RAMu .

Taka ciekawostka przypadkiem odkryta odnośnie "oryginalnego" nieprzerabianego jeszcze przez nikogo Lubuntu 13.04 ... Jak w trybie Live wylogujecie i zalogujecie się ponownie wybierając język Polski ( bez dodatkowych instalacji i zabiegów ) to macie Live w wersji w chyba 100% Polskiej ! W ogóle nie trzeba robić Remix PL ! W wersji 12.04 i starszych trzeba było doinstalować język a tu nie trzeba !

Dodam jeszcze , że jedyny problem który do tej pory napotkałem to odtwarzacz XBMC ( wersja 12.2 ) bezposrednio z repo :

Kod: Zaznacz cały

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc
sudo apt-get update
sudo apt-get install xbmc
Sprawia problem ... powodując zwieszkę a następnie " Wewnetrzny błąd systemu Lubuntu 13.04 " ... ale gdy usunie się repo team-xbmc i zainstaluje dostepny XBMC standardowo w repo dodanym do Lubuntu 13.04 ( jest tam XBMC 12 RC1 ) problem znika . Zatem wnioskuje , że te nowsze XBMC bezpośrednio od twórców nie jest jeszcze dostosowane do Ubuntu 13.04 :(
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1099
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: kszyhus »

Dzisiaj zrobiłem upgrade swojego Ubunciaka 12.10 do 13.04 z zachowaniem wszystkich swoich ustawień.
Aktualizacja trwała 80 minut - po restarcie wszyściutko jest wg poprzednich ustawień i śmiga aż miło.
Więcej straciłbym czasu na instalkę wszystkich programów i tworzenie nowych ustawień.
Awatar użytkownika
spidi
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2007, 20:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: spidi »

OK. Zacząłem się już poważnie wkurzać. Daje mu ostatnią szansę :) Tym razem instalka bez zachowania partycji użytkownika. Może coś ze starego 12.10 lub 13.04 beta gdzieś siedzi i chochlikuje? Jak nie to chyba będę musiał wrócić do 12.10 bo to, że menu czy inne takie są w EN to spoko ale jak mi nazwy plików się krzaczą tego już nie zdzierżę :)

edyta: no i jestem już po zainstalowaniu :) znaczy się pomogło... czyli coś gdzieś musiało siedzieć i bruździć
Awatar użytkownika
misiek70
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 78
Rejestracja: 25 kwie 2010, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Internet

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: misiek70 »

u mnie czasem nie wstaje system , unity jak zmieniam kolor to wyskakuje error. Jednak muszą się bardziej postarać z tym unity ale nie wyobrażam sobie życia bez tego środowiska.
Awatar użytkownika
Azrael Nightwalker
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2005, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Azrael Nightwalker »

sulti pisze:
luk1don pisze:
sulti pisze:Niech mnie kolega oświeci gdzie :-)
http://imageshack.us/photo/my-images/18 ... 27132.png/
Strzałki widzisz? "Katalog domowy" to jest przycisk do klikania, wejdź sobie w dalsze katalogi, będzie więcej przycisków...
Widzę strzałki (aż tak ślepy nie jestem) ale niestety będąc w katalogu domowym mogę sobie klikać do woli (strzałki to 'wstecz' i 'dalej', które przy pierwszym uruchomieniu okna do niczego sensownego nie służą). A po przycisku "Katalog domowy" również mogę sobie klikać do woli, bez większego efektu.
Chodzi mi o to, że nie ma prostego przycisku "Wyjdź katalog wyżej", czego akurat w prosty sposób z katalogu domowego zrobić nie można, chcąc przejść do /home.
To niestety jest "feature" nowego Nautilusa.
Jak ktoś chce mieć funkcjonalność starego Nautilusa, to powinien zainstalować Nemo (fork Nautilusa na potrzeby środowiska Cinnamon od twórcy dystrybucji Linux Mint).
https://launchpad.net/~gwendal-lebihan- ... mon-stable

-- 20 maja 2013 16:34 --
spidi pisze:Kubuntu x64 - brak pełnego spolszczenia nawet w tak oczywistych miejscach jak "Ustawienia systemowe". Reinstalacja nie pomaga :(
Zainstalowałem beta2 i tak na niej siedzę. Zastanawiam się czy zainstalowanie od nowa oficjalnego wydania coś pomoże?
A masz poprawnie zainstalowaną paczkę language-pack-kde-pl i jej zależności?
http://jabberfaq.info - Jabber zamiast Gadu Gadu - wolna komunikacja dla użytkowników wolnego oprogramowania
CLUG: http://krakow.linux.org.pl
https://wiki.ubuntu.com/PolishDocumentation/CoTyMo%C5%BCeszZrobi%C4%87DlaUbuntu - co ty możesz zrobić dla Ubuntu?
Awatar użytkownika
Luk3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 13 lip 2012, 11:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Luk3 »

W weekend zainstalowaliśmy, razem z kolegą, ubuntu 13.04 na jego macbooku air. Po raz pierwszy mogłem doświadczyć jak ubu pracuje na dyskach ssd. Błyskawiczny start, znacznie szybszy dasz itp. itd., coś pięknego. Wszystko działa znakomicie. Po tygodniu czasu jedyny błąd jaki zauważył kumpel, to po uruchamianiu centrum oprogramowania działa ono przez parę sekund a następnie wywala go do menu logowania. Takie małe uniedogodnienie :) Mimo tego bardzo sobie chwali ten system a i do Unity bardzo szybko się przyzwyczaił. Zresztą, patrząc na znajomych, którzy nie mieli styczności z gnomem 2, unity kradnie ich serca :)
Awatar użytkownika
Azrael Nightwalker
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 31
Rejestracja: 16 paź 2005, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubuntu 13.04 wydane, czyli jak się trawi...

Post autor: Azrael Nightwalker »

http://jabberfaq.info - Jabber zamiast Gadu Gadu - wolna komunikacja dla użytkowników wolnego oprogramowania
CLUG: http://krakow.linux.org.pl
https://wiki.ubuntu.com/PolishDocumentation/CoTyMo%C5%BCeszZrobi%C4%87DlaUbuntu - co ty możesz zrobić dla Ubuntu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości