Front-end developer, ubuntu ?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
ceroz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:54

Front-end developer, ubuntu ?

Post autor: ceroz »

Witam,

poszukuje systemu ktory w jak najmniejszym stopniu obciazy moj sprzet. Mam tylko jedno wymaganie - Photoshop CS6. Czasami bywa, ze pracuje na 500+ warstwach, na moim obecnym sprzecie z win7 - odpalony photoshop + kilka przegladarek + pare innych mniejszych programow sprawia, ze poruszanie sie miedzy okienkami wywoluje irytacje. Jestem bardzo wrazliwy na punkcie wydajnosci, a win7 delikatnie mowiac nie spelnia moich oczekiwan. Za to win xp smiga jak szalony z tym, ze nie bardzo interesuje mnie 32 bitowy system, a z kolei 64 wg opinii nie jest polecany i niebawem przestanie byc wspierany. Kolega posiada ubuntu i jest z niego bardzo zadowolony, ale nie jest przekonany co do jego kompatybilnosci z photoshopem.

Chcialbym uzyskac opinie od osob ktore na co dzien korzystaja z PS'a w Ubuntu. Czy ten system bedzie dla mnie odpowiedni ?

procesor: AMD Phenom II X4 955 BE
ram: 4GB 1600
k. graficzna: gtx 285 zotac
dysk: 500GB

Optymalne uzycie procesora jakie towarzyszy mi przy pracy to ok 30%, ram ~90% ( win7 pozera 1GB, stad pomysl zmiany na cos lekkiego )
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Front-end developer, ubuntu ?

Post autor: norvoles »

Mam tylko jedno wymaganie - Photoshop CS6.
Czy ten system bedzie dla mnie odpowiedni ?
Najprawdopodobniej nie jest to odpowiedni system dla ciebie. Lepiej zrobisz jak dokupisz trochę ramu, kosztuje grosze w porównaniu do licencji na CS6.
Do czasu, gdy Adobe nie wyda wersji natywnej Photoshopa będzie on wspierany co najwyżej przez użytkowników i po partyzancku za pomocą Wine, które z tą wersją sobie nie radzi.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Front-end developer, ubuntu ?

Post autor: bear7 »

Zanim kolega xxx666xxx wygłosi swoją opinię, jak to Photoshop cudownie działa na jego Ubuntu Remixie z WINE 1.7 na pokładzie, wygłoszę swoją, która będzie raczej zgodna z tym, co napisał norvoles. Jeżeli Photoshop jest twoim narzędziem pracy i co rano dostarcza Ci świeże bułeczki, płaci twoje rachunki i zapewnia browara na weekend, Ubuntu i/lub jakakolwiek inna dystrybucja raczej nie będzie dla Ciebie. Tak jak norvoles napisał, nie ma póki co natywnego klienta Photoshopa na Pingwina - twoje opcje to OS X lub Windows. WINE umożliwia uruchomienie Photoshopa, ale z jego działaniem mogą (choć i może działać poprawnie) być problemy, przez które niejeden już osiwiał. Jeżeli zabawa z Photoshopem to hobby i masz chęci oraz czas, który należy poświęcić na konfigurację systemu, WINE oraz Photoshop, to możesz spróbować...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ceroz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:54

Re: Front-end developer, ubuntu ?

Post autor: ceroz »

Wielkie dzieki za rady. Chyba jednak poszukam okrojonej wersji win7, ew sprobuje z xp64 ;)
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Front-end developer, ubuntu ?

Post autor: ionash. »

@ceroz
Wystarczająco długo używałem 64-bitowego XP by stwierdzić, że nie różni się niczym - w sensie wygody, czy też niewygody pracy - od XP 32-bitowego. Nie sprawiał żadnych kłopotów - przynajmniej w tym, co robiłem (projektowanie CAD), i to na dość podobnym sprzęcie. Jeśli system bez wsparcia producenta (to chyba lada moment?) cię nie przeraża, to zdecydowanie warto tę wersję XP wziąć pod uwagę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości