Ubuntu - warte przeniesienia?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Kryszna
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2014, 21:45

Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: Kryszna »

Witam, obecnie jestem użytkownikiem Windowsa 7, przez krótki czas miałem jakąś styczność z Ubuntu ale zawsze wracałem do Windowsa. Coraz więcej słysze coraz lepiej o Ubuntu, mianowicie podobno między wydajnością w grze nie ma różnicy. Jestem graczem więc głównie chodzi mi o wydajność gry czy też samego komputera. Prosiłbym o opinie czy warto przenosić system pod względem gier, może jakieś drobne porównania od starych użytkownikach Windowsa? Z góry dziękuje i jeśli napisałem temat w złym dziale to przepraszam i prosiłbym o przeniesienie, ale właśnie tutaj wydawało mi się, że powinienem napisać ten temat.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: bear7 »

Nie napisałeś, w jakie to gry pogrywasz. Ale IMHO jakie by to gry nie były, to jeżeli jesteś graczem, to pozostań przy Windowsie. Steam jest jeszcze w przedbiegach i trochę czasu minie zanim się to zmieni.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: igotit4free »

Nie znam gry chodzącej lepiej, czy choćby równie dobrze pod Ubuntu niż pod Sevenem. Podobnie rzecz się ma z ogólną wydajnością systemu.
O jakich konkretnie tytułach myślisz?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Kryszna
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2014, 21:45

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: Kryszna »

igotit4free pisze:Nie znam gry chodzącej lepiej, czy choćby równie dobrze pod Ubuntu niż pod Sevenem. Podobnie rzecz się ma z ogólną wydajnością systemu.
O jakich konkretnie tytułach myślisz?
No niestety ale celuje w wielkie tytuły, BF3/4 Fifa 14, Wiedźmin 2 czy chodźby zbliżające się wielkie premiery.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: enedil »

Postaw Ubuntu na maszynie wirtualnej, np. Virtualboksie.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
jirajamgo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 241
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: jirajamgo »

Kryszna pisze: No niestety ale celuje w wielkie tytuły, BF3/4 Fifa 14, Wiedźmin 2 czy chodźby zbliżające się wielkie premiery.
Zapomnij, jak chcesz się pobawić ubuntu lub odstresować się od windowsa to zainstaluj jako drugi system i tyle co to za problem.
Linux Mint 17 Mate 32bit jądro 3.15.0 RC8 + włączony Zram
Sprzęt; C2D e6750 2x2.66GHz 4Mb Cache, ram DDR2 2Gb 667mhz, Geforce 8600gt 256mb ddr3, dyski; 120Gb WD + 80Gb WD + 120Gb Hitachi 2,5cala Karta dźwiękowa Creatice Sound Blaster Live + przedni panel
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: igotit4free »

Kryszna pisze: No niestety ale celuje w wielkie tytuły, BF3/4 Fifa 14, Wiedźmin 2 czy chodźby zbliżające się wielkie premiery.
Zatem zapomnij w tym kontekście o Ubuntu, tytuły które wymieniasz nie mają linuksowych wersji, zaś dla osoby poważnie traktującej kwestie wydajności nonsensem jest uruchamianie ich w "emulatorze" albo maszynie wirtualnej.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Orald
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: Orald »

Przy okazji: gra ktoś w Diablo 3 na linuxie?
Rgl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2006, 08:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: Rgl »

igotit4free pisze:Nie znam gry chodzącej lepiej, czy choćby równie dobrze pod Ubuntu niż pod Sevenem. Podobnie rzecz się ma z ogólną wydajnością systemu.
O jakich konkretnie tytułach myślisz?
Co do gier to się zgadzam ale druga część wypowiedzi jest dla mnie lekkim zaskoczeniem. Czy Ubuntu jest takim mułem w porównaniu np do OpenSuse? Nie znam najnowszych wersji Ubuntu, kiedy zmienialem system na susła wydajność obydwu była porownywalna a w porownaniu do W7 to pod Linuksem sam system jak i aplikacje działają wydajniej nie ma takich problemów z pamięcią przy intensywnym używaniu systemu, emulator androida chodzi o wiele szybciej, krócej trwa zalogowanie jak i wyłączenie systemu.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Ubuntu - warte przeniesienia?

Post autor: igotit4free »

Rgl pisze: Co do gier to się zgadzam ale druga część wypowiedzi jest dla mnie lekkim zaskoczeniem. Czy Ubuntu jest takim mułem w porównaniu np do OpenSuse? Nie znam najnowszych wersji Ubuntu, kiedy zmienialem system na susła wydajność obydwu była porownywalna a w porownaniu do W7 to pod Linuksem sam system jak i aplikacje działają wydajniej nie ma takich problemów z pamięcią przy intensywnym używaniu systemu, emulator androida chodzi o wiele szybciej, krócej trwa zalogowanie jak i wyłączenie systemu.
Przede wszystkim nie jest moim celem rozpoczynanie dyskusji w ramach odwiecznej świętej wojny między systemami. Na moim komputerze i w moich zastosowaniach Seven sprawdza się lepiej. Lepsza jest obsługa sprzętu, lepiej działa wideo (media, gry, przeglądarki), operacje dyskowe przebiegają szybciej i bardziej niezawodnie, gry i aplikacje których używam po prostu działają, nie spotykają mnie żadne nieprzyjemne niespodzianki jakich co i rusz doświadczałem używając Ubuntu, Debiana albo Arch Linuxa. Nie mogę się odnieść do OpenSuse, bo gdzieś z 12 lat tego nie używałem, nie mam więc porównania ani do Windowsa, ani do Ubuntu.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości