czas na zmianę :)

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
patryk1011
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

czas na zmianę :)

Post autor: patryk1011 »

Witam, kiedyś ciągle siedziałem przy ubuntu lecz od kiedy wgrałem sobie 11.10 to postanowiłem odpuścić ubunciakowi(zrobił się trochę mulasty) i przejść na coś "innego", wcześniej po aktualizacji do 11.04 powiedziałem że ok, przeboleję to unity, lecz jeśli zostało na stałe, to postanowiłem zmienić distro, moim celem stał się wtedy linux mint(bazuje na ubuntu i trochę lepiej działa) lecz najnowsze wersje minta też trochę mi nie spasowały pod względem szybkości, ostatnio zastanowiłem się nad arch lecz miałem poważny problem z jego instalacją(mimo że wgrywałem dobrze, to ciągle coś źle instalowało i nie dało rady nic instalować), więc pytam się was tutaj zgromadzonych o pomoc w doborze jakiejś ciekawej i szybkiej dystrybucji linuxowej :)
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: czas na zmianę :)

Post autor: ethanak »

za chwilę (przynajmniej zdanien autora) wyjdzie poprawiony sonar - może spróbujesz? dam znać jak tylko się pojawi we właściwym miejscu.
patryk1011
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: czas na zmianę :)

Post autor: patryk1011 »

w sumie to mógłbym zobaczyć tą dystrybuję :D
a jakieś inne szybkie i lekkie distra polecacie?
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: czas na zmianę :)

Post autor: marcin1982 »

Zamiast Archlinux sprawdź Bridge Linux - on jeszcze korzysta ze skryptów instalacyjnych, które jakiś czas temu wyleciały z Archlinux. Jeśli zależy na szybkości to sprawdź Antix (Debian testing + openbox).
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: czas na zmianę :)

Post autor: Rafcio »

Na dniach zostanie wydany Debian 7.0 Wheezy ( Stable ) , polecam przetestować jak najbardziej z xfce.
Debian Jessie
patryk1011
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: czas na zmianę :)

Post autor: patryk1011 »

co do debiana, to jak ostatnio chyba 6.0.4 instalowałem u siebie, to miałem taki problem że bardzo mi muliło myszkę, potrafiło mi iść 1cm na ekranie na 3cm po biurku, z reguły taka odbległość powodowała że szło mi przez cały ekran, nie pomagał reinstal ani nic innego :)

co do bridge to zobaczę ten systemik :)
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: czas na zmianę :)

Post autor: Jarni »

Z Archo-podobnych polecam Manjaroo Linux, w pełni zgodny z repo Archa, w tym z Aur, twórcy zapowiadali nowe wydanie z graficznym instalatorem.
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: czas na zmianę :)

Post autor: rom »

Crunchbang z Openboksem - jest to właściwie skonfigurowany Debian. Najnowsza wersja testowa Crunchbang Waldorf bazuje na Debianie Wheezy (Wheezy jest obecnie w fazie zamrożenia przed przejściem w wydanie stabilne).
Szybko działa, małe wymagania, i praktycznie "bezbolesna" przesiadka z Ubuntu. Minusem jest częstsza konieczność korzystania z terminala i surowy domyślny wygląd.
Kiedy korzystałem z poprzedniej wersji (Statler) nie udało mi się całkowicie spolszczyć systemu, ale przyznam, że nie wysilałem się za bardzo. Waldorfa nie instalowałem.

Jest też Mint LMDE (Debian), bardziej cukierkowy.
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: czas na zmianę :)

Post autor: Jarni »

rom pisze:Jest też Mint LMDE (Debian), bardziej cukierkowy.
Używałem kiedyś LMDE i przyznam szczerze, że mam co do niego bardzo mieszane uczucia. Właściwym określeniem dla tej dystrybucji powinno być "czerpiąca z Debiana". Ingerencje są bardzo daleko posunięte, z jeden strony w pełni zaimplementowana obsługa sudo, z drugiej piekło problemów z niewolnymi sterownikami. Co nie zmienia faktu, że to solidny kawał dobrego systemu. Prosta instalacja, nie wielkie zapotrzebowanie na zasoby, bardzo dobry wygląd zaraz po instalacji (pod warunkiem, że ktoś dobrze toleruje zielenie ;-) ).
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
patryk1011
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: czas na zmianę :)

Post autor: patryk1011 »

co do lmde to miałem to już zainstalowane i powiem że też mam mieszane uczucia :(

w międzyczasie znalazłem swojego starego laptopa toshibę l100-119 i może coś bym też na niego wgrał, tylko że tam była taka denna karta grafiki ati radeon xpress 200m i do niej nie mogłem nigdy sterowników powgrywać, jakie distro na tą toshibę byście polecili?
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: czas na zmianę :)

Post autor: Heos »

"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości