Jak pogodzić stare z nowym

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
motabik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2009, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Jak pogodzić stare z nowym

Post autor: motabik »

Witam otóż stanąłem nad pewnym problemem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.
Od dłuższego czasu korzystam z dystrybucji ubuntu 8.04 które mi chodzą fajnie i stabilnie.
Niestety są problemy z przeglądarkami które wymagają nowszych wersji aby bezproblemowo korzystać z neta.
Niestety systemy są wykorzystywane do obsługi programu opartego na serwerze apache z php i bazie postgres.
Głównym problemem jest drukowanie w trybie znakowym. W wyższych wersjach cups wysyła dane do drukarek w trybie tekstowym natomiast w tej której używam jest jeszcze wszystko ok. Nie bardzo mogę wejść na wyższe wersje lina ponieważ tracę szybkość wydruków i jakość na drukarkach a jednocześnie chcę żeby przeglądarki były w najnowszych wersjach i żeby nie było problemów z wyświetlaniem stron.
Czy możecie mi coś poradzić co zrobić aby pogodzić te tematy. Jakiś inny linux bądź jakiś patent z ubuntu który dobrze obsługuje drukarki w trybie znakowym a jednocześnie radzi sobie z nowoczesnymi technologiami w sieci. Nadmienię że kompy to też nie demony nowoczesności.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jak pogodzić stare z nowym

Post autor: ethanak »

może coś więcej? bo na razie nie podałeś żadnych konkretów. co to demon prędkości i jakie masz problemy z cupsem?
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
motabik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2009, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Re: Jak pogodzić stare z nowym

Post autor: motabik »

Problem z cupsem jest taki że od wersji ubuntu 9 w górę nie drukuje mi dokumentów na drukarkach igłowych w trybie znakowym.
Sprawdzałem i przeinstalowałem cupsa kilkakrotnie i faktycznie tak jest że nowsze wersje nie działają już tak ja te starsze. to jest konkretnie od którejś wersji cups bo miałem problem po aktualizacji i musiałem przywracać starszego cupsa.(nie pamiętam dokładnie od której wersji ale w ubuntu 9 już jest wersja z którą są problemy).
Drukowanie odbywa się w ten sposób że php wysyła plik tekstowy do drukarki. Niby proste ale aktualizacja cupsa na nowszą wersję i od razu spada szybkość drukowania. Po prostu drukuje w trybie graficznym nie tekstowym. Codziennie do wydrukowania jest w krótkim czasie około 300 faktur więc jest to bardzo istotne aby drukarki pracowały na pełnej szybkości. Do tego używam jeszcze w programie kodów sterujących.
fragment programu z kodami na drukarkę oki, ale używam też epsonów dx-4000.
$$out1=sprintf("%c",27);
$out1.=sprintf(" %c",107);
$out1.=sprintf(" %c",0);


$out1.=sprintf(" %c", 15);
$out1.=sprintf("%s", $out_p);

fwrite($fp,$out1);
fclose($fp);
// $res = exec("lp -d OKI -o cpi=17 ".$this->f." > b.txt");
$res = exec("".DRUKARKA4." ".$this->f." > b.txt");

-- 28 lis 2013 09:51 --

kompy mają jednordzeniowe procki dual core, wiec najnowsze dystrybucje słabo na nich pracują.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jak pogodzić stare z nowym

Post autor: ethanak »

A nie możesz wysyłać bezpośrednio do drukarki tylko musisz cupsem? Ja bym przede wszystkim spróbował zamienić cupsa na lprng, tam chyba od paru lat nikt nie mieszał.
Ten apacz z php to jak mniemam jeden serwer i końcówki z niego korzystają, czy jak? Drukarki gdzie są podłączone?
Poza tym gdzie podziałeś drugi rdzeń z dual core? Przecież to dwurdzeniowy procek (chyba że na stare lata zapomniałem co znaczą słowa "dual" i "core")...
Coś mi się wydaje że masz po prostu problem ze starą aplikacją a nie z nowym systemem... ale to taki zboczony punkt widzenia programisty.
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
motabik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2009, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Re: Jak pogodzić stare z nowym

Post autor: motabik »

drukarki są podpięte sieciowo , tylko jedna jest pod lpt. Więc nie jest to takie proste jak by się chciało. Z tym drugim rdzeniem to gafa, masz racje ale nie umniejsza to faktu że kompy są słabe. pokombinuje z tym lprng i zobaczę jak to funkcjonuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości