Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

cwaniak pisze:11.04
Może po prostu załaduj kernel generic i sprawdź, jak chodzi, potem to samo z tym samym filmem pod moim kernelem. Szczerze nie używam już od jakiegoś czasu Firefoksa - właśnie ze względu na jego niezbyt duża wydajnosc, wolę Chromium ... i tam nie odnotowałem problemów. Sprawdzę Firefoksa.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
cierzniak
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 126
Rejestracja: 31 sie 2010, 23:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: cierzniak »

Uzupełnij informacje w profilu, a w podpisie daj np. model laptopa, ograniczymy nastepnym razem takich rzeczy.

znów się nagrzał.. 60oC po 12h pracy na ładowarce. Cały czas WiFi, java (jDownloader) i od kilku godzin zewnętrzy dysk i przenoszenie 100GB danych z wewnętrznego HDD na zewnętrzny. coś czuję, że to jest dobry wynik, tylko dużo RAMu, kilka MB w SWAP i dysk na USB zmuszają go do grzania się
MacBook Pro 2011 13" (Intel i5 2415 2,3GHz (Turbo 2,9GHz) + Intel HD 3000 + Patriot 16GB DDR3 1333MHz + Seagate 750GB 7200rpm 16MB cache)

Raspberry Pi (700MHz ARM + 256MB shared RAM)

SOLD: Asus 1215n [ION2 on/off by bubblebee]
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

wojciechr pisze:Maszyna Asus EEPC 1001 ha, grafika Intel 945GSE
Wojciechu wywal xorg.conf i zobaczymy.

Pozdrawiam

-- 08 lip 2011 11:54 --
cierzniak pisze:jeżeli energooszczędność jest problemem, to widzę go..
znów mam 51oC i 9,6W przy małym podświetleniu, WiFi, Chrome, Pidgin
15.8 na plus względem 15.6 :)

#dodane

56oC, 15,5W, włączone WiFi, maksymalne podświetlenie, chromium (12 zakłądek), pidgin i jDownloader (java)
Obrazek
Co do zużycia energii ... mi na 1201n udaje się zejść do takie jak na screenie poziomu w sytuacji, gdy komputer "nic nie robi" = tryb idle, wyłącza się dysk, włączone bth i połączone WiFi, podświetlanie na poziomie 40 %:

Kernel v15.8 na 1201n

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
norbik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2008, 08:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: norbik11 »

witam to moj 1 post , zatem proszę o wyrozumiałość. ( trochę przydługi post )
Moja konfiguracja Laptop dell xps 1330 grafika intel gm 965 zintegorowana, procek intel - znajomosc linuxa słaba ale rosnąca.
Problem związany jest ze złączem HDMI ( problem niby nie związany z jadrem ale jak się później okaże nie do końca. ok dalej.
zainstalowałem ubuntu 11.04 i wsio było ok ale nie udało sie poprawieni uruchomić wyświetlania przez HDMI ( jadro było fabryczne oraz ext73 nic to nie dało, pewnie dlatego też że sterowniki w 11.04 są nowsze od 10.04 i 10.10 )
Jedyne co udało sie uzyskać to wyświetlanie obrazu na LCD32 cały zielony pozostałe opcje nie działały.

Postanowiłem zainstalować ubuntu 10.04 i wsio było ok obraz we wszystkich konfiguracjach poprzez HDMI działa ale czytając forum
zaktualizowałem jadro do tego autorstwa ext73 ( 2.6.39.1-ext73-f1-15.6-k8-cfg-cfs-bft i po tej aktualizacji działa mi tylko jedna konfiguracja ze złączem hdmi ,a mianowicie wyświetlanie tego samego na obu ekranach i to w tej samej rozdzielczości.
A poprzednie jadro na którym byo ok to 2.6.32.33 generic. ( na tym działała opcja klonowania, tego samego obrazu w rożnych rozdz i i jeden obraz na wybranym ekranie )
Biorąc pod uwage że sterowniki karty są te same to widać coś nie tak jest z jadrem

Może ktoś coś poradzi. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

norbik11 pisze:witam to moj 1 post , zatem proszę o wyrozumiałość. ( trochę przydługi post )
Moja konfiguracja Laptop dell xps 1330 grafika intel gm 965 zintegorowana, procek intel - znajomosc linuxa słaba ale rosnąca.
Problem związany jest ze złączem HDMI ( problem niby nie związany z jadrem ale jak się później okaże nie do końca. ok dalej.
zainstalowałem ubuntu 11.04 i wsio było ok ale nie udało sie poprawieni uruchomić wyświetlania przez HDMI ( jadro było fabryczne oraz ext73 nic to nie dało, pewnie dlatego też że sterowniki w 11.04 są nowsze od 10.04 i 10.10 )
Jedyne co udało sie uzyskać to wyświetlanie obrazu na LCD32 cały zielony pozostałe opcje nie działały.

Postanowiłem zainstalować ubuntu 10.04 i wsio było ok obraz we wszystkich konfiguracjach poprzez HDMI działa ale czytając forum
zaktualizowałem jadro do tego autorstwa ext73 ( 2.6.39.1-ext73-f1-15.6-k8-cfg-cfs-bft i po tej aktualizacji działa mi tylko jedna konfiguracja ze złączem hdmi ,a mianowicie wyświetlanie tego samego na obu ekranach i to w tej samej rozdzielczości.
A poprzednie jadro na którym byo ok to 2.6.32.33 generic. ( na tym działała opcja klonowania, tego samego obrazu w rożnych rozdz i i jeden obraz na wybranym ekranie )
Biorąc pod uwage że sterowniki karty są te same to widać coś nie tak jest z jadrem

Może ktoś coś poradzi. Z góry dzięki.
Witaj

Zatem obecnie pracujesz na 10.04 tak ? jakich sterowników używasz ? na jakich testy prowadziłeś pod wszystkimi testowanymi wersjami Ubuntu ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

kiedy nowe jajko bo ani śladu.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Kwestia kerneli - jako stabilny udostępnię v15.9 bazujący na 2.6.39.3. Odstąpię od wersji v15.8 dla linii K8. Będzie od razu stabilna v15.9. Co do lini K8 wersja kernela 2.6.39.3-ext73-f1-15.9-k8-cfq-cfs, jest dość mocno zmodyfikowana w stosunku do wersji v15.6-K8. System szybciej startuje, programy znacznie szybciej reagują (szybkość odczytu poprawiłem - tak w okolicach 20-50 % - ta ostatnia wartość raczej bardzo incydentalnie). Ogólna szybkość reakcji (responsywność) oraz wydajność systemu powinna być odczuwalnie wyższa. Ponadto nie powinno być już problemów z dyskami ani na USB, ani innymi zgłaszanymi problemami.

To w kwestii stabilnej wersji ... już natomiast testuje wersje v16.1 bazującą na kernelu 3.0.0-rc6-git6. Ta wersja zawiera sporo nowych sterowników, m.in już nie muszę budować dodatkowych modułów ze sterownikiem do układów Realteka ... tu podobnie jak w przypadku Ralinka dodano obsługę chyba wszystkich układów. Przynajmniej mój kernel będzie miał włączone wszystkie dostępne sterowniki. Kernel ten już na tym etapie odznacza się tez zmniejszonym zapotrzebowaniem na energie ... może nie jest to jakiś wielki skok ale na poziomie 3-7 %, a zatem już może być odczuwalny.

Posram się jutro udostępnić stabilną linie v15.9-atom oraz v15.9-K8. Natomiast pierwszy testowy v16.x, udostępnię kilka dni po upublicznieniu stabilnej wersji kernela 3.0.0.

PS. Jeszcze, co do szybkości odczytu zapisu pod kernelem v15.9-K8 - swoje twierdzenia odnośnie poprawy szybkości opieram na testach np. start Libre Office = maksymalny odczyt danych - na v15.6 miałem ok 50 MB/s pod 15.9 nawet 69 MB/s, czy też wynik sudo hdparm -tT /dev/sdx - tu skok ze 108 MB/s do nawet 149 MB/s - dysk Samsung z serii S3. Oczywiście na innych dyskach te różnicę mogą być diametralnie inne ale sądzę, że ok 10-15 % na plus w odczycie powinniście odczuć.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
cwaniak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2011, 09:02

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: cwaniak »

Problem flasha rozwiązany wina firefoxa. Mam pytanie:
W conky miga mi częstotliwość procesora 0.8-1,6ghz. Wiem że jest to związane z oszczędzaniem energi ale kiego grzyba do się robi na zasilaczu :confused: Jak to wyłączyć :?:
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

cwaniak pisze:Problem flasha rozwiązany wina firefoxa. Mam pytanie:
W conky miga mi częstotliwość procesora 0.8-1,6ghz. Wiem że jest to związane z oszczędzaniem energi ale kiego grzyba do się robi na zasilaczu :confused: Jak to wyłączyć :?:
Witaj, masz może włączoną usługę ondemand ? Jeśli tak wyłącz i poczytaj odnośnie mojego skryptu cpufreqd.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
wojciechr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 02 sty 2007, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: wojciechr »

Bardzo wysokie zużycie procesora, nie wiem dlaczego ale opra tylko i kadu włączone, a tu wiatrak napędza jak w 15.4, co to jest? co mam podać?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

wojciechr pisze:Bardzo wysokie zużycie procesora, nie wiem dlaczego ale opra tylko i kadu włączone, a tu wiatrak napędza jak w 15.4, co to jest? co mam podać?
Witaj ... rzeczywiście tak wysokie zużycie ? Sprawdzałeś np. "Monitorem Systemu" ? o pod jakim kernelem ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
norbik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2008, 08:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: norbik11 »

witam. eXt73. Możesz mi napisać jak sprawdzić wersje sterownika i czy da sie sterownik z 10.04 zastosować do 11.04 , a jak tak to ja.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

norbik11 pisze:witam. eXt73. Możesz mi napisać jak sprawdzić wersje sterownika i czy da sie sterownik z 10.04 zastosować do 11.04 , a jak tak to ja.
Witaj, co do sterownika - przepraszam myślałem, ze masz Nvidię, w przypadku Intela to nie jest tak prosto - bo tak naprawdę to wszystko "rozsiane" jest w 3 miejscach = X.org, MESA oraz kernel ... właśnie sterowniki zawarte w Mesie i X`ach pod 10.04 były naprawdę niezłe ... przykładowo moje najnowsze kernela potrafiły wyciągnąć z tego nawet do ok. 100 % na + w stosunku do kerneli generic, np. Nexuiz pod Lenovo s10 działał na v15.8 do 60 FPS (Ubuntu 10.04), a pod generykiem ;) od Canonical nawet 2.6.35 dochodził tylko do 35 FPS. Pod 11.04 już tak różowo nie jest wydajność nawet pod najnowszymi moimi krenelami spadła np. wskazany Nexuiz to maksimum 40 FPS ... wynika to ze mian jakie poczyniono w X`ach i Mesie ... zobaczę, jak będzie pod kernelami z linii v16.x bazującymi na 3.0.0 ... na razie testuje pod maszynami z Nvidią ... a tam na pewno wyższa responsywność - w szczególności przy dużym obciążeniu maszyny.

Zresztą sterowniki i wszystkie elementy związane ze sterowaniem układami Intela (zawarte w Kernelu, X`ach oraz Mesie) ostatnio przezywają spore zmiany - wiąże się to z bardzo dużym zaangażowaniem Intela w rozwój Linuksa - m.in. pokładane przez niego olbrzymie nadzieje w dystrybucji MeeGo, która jest w zasadzie jego dzieckiem ... zatem najbliższe miesiące powinny przynieść w tym zakresie znaczną poprawę.

Zresztą, co do MeeGo ... już trochę obadałem tę Dystrybucje i co nieco bym z niej wyciągnął dodatkowo ;).

Pozdrawiam

-- 11 lip 2011 10:57 --

Udostępniłem wersje stabilną v15.9-K8 ... dla atoma troszkę później.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
wojciechr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 02 sty 2007, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: wojciechr »

Ext73 wersja 15.8 szaleje częstotliwość procesora - a nawet obu. bywa, że pod 90% zużycia. nie wiem dlaczego tak jest - jakie logi podać?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Witaj, daj wynik: dmesg > dmesg-wojciech-15.8.log. Sądzę, że to nie kwestia kernela, ale jakiegoś programu usługi.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

dell vostro 3500 kernel15.9-k8 i optymalizacja

Post autor: linuxozaurus »

mam laptop della (model w tytule) i zainstalowałam jajko EXT73 (wersja podana w tytule) w moim ubuntu 11.04 (Niebiańska Nimfa 32bit). instalowałam sterownik broadcoma (wifi).

Jak zoptymalizować laptopa?
co zrobić aby działała regulacja jasności (sterowniki Nvidii)?

Nie mam doświadczenia w tym zagadnieniu

nie przenosić do innego wątku bo nie dotyczy niestabilnych wersji jąder
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: dell vostro 3500 kernel15.9-k8 i optymalizacja

Post autor: e X t 7 3 »

linuxozaurus pisze:mam laptop della (model w tytule) i zainstalowałam jajko EXT73 (wersja podana w tytule) w moim ubuntu 11.04 (Niebiańska Nimfa 32bit). instalowałam sterownik broadcoma (wifi).

Jak zoptymalizować laptopa?
co zrobić aby działała regulacja jasności (sterowniki Nvidii)?

Nie mam doświadczenia w tym zagadnieniu

nie przenosić do innego wątku bo nie dotyczy niestabilnych wersji jąder
Co do sterowania klawiszami Fn ... wykonaj niniejszy skrypt - splash-nvidia-ati.

W tym wątku opisuje, co i jak ... nie ma teraz czasu ale muszę zmodyfikować parę skryptów np. xorg.conf, compiz. Zorbie to jednak pewnie najwcześniej za tydzień.

Pozdrawiam

-- 11 lip 2011 19:29 --


######################################################################


Udostępniłem stabilną wersje kernela v.15.9-atom.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

wykonaj niniejszy skrypt - splash-nvidia-ati.
mam pytanie jak to zrobić bo poprzednim razem mi padło przy k8 15.6 po uruchomieniu tamtego skryptu??

co do skrótów klawiszowych z FN u mnie działają jedyny brak reakcji na zmianę jasności (klawisze reagują ale ekran nie)
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

["linuxozaurus"]

mam pytanie jak to zrobić bo poprzednim razem mi padło przy k8 15.6 po uruchomieniu tamtego skryptu??
hmm nie powino nic paść
co do skrótów klawiszowych z FN u mnie działają jedyny brak reakcji na zmianę jasności (klawisze reagują ale ekran nie)
Wynika to m.in z braku pełnej aktywności ACPI - ten skrypt m.in. to uruchamia.

PS. mam nadzieje, że nie masz Samsunga, bo tam inne elementy trzeb aktywować.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
norbik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2008, 08:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: norbik11 »

e X t 7 3 , czy z kernela 15.9 nie mozna wywalić nowych sterów do grafiki intela tak aby moj problem z HDMI był rozwiązany? Bo tak jak pisałem na 10.04 kernel 2.6.32-32 wsio ok ale jak zainstaluje twoj 15.9 to juz nie jest wsio ok. Chyba że masz jakiś inny pomysł.

-- 12 lip 2011 00:52 --

a zapomniałem dodać że nie chodzi o wydajność bo ta jest ok ale o możliwość włączenia laptopon-lcd on, lcd on, laptop on, rozszerzony pulpit. Na twoim kernelu moge przełanczć tylko koln czyli lapek on - lcd on ale na obu jest taka sama rozdzielczość 1024x768. przy innych opcjach ekrany ciemne. Kernel 2.6.32-32 wsio chodzi super
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości