Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

zachu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2011, 04:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: zachu »

Z każdym. Dodatkowo po fdisk -l nie widzi penów tylko dysk twardy i partycje.
Poza tym porządkując system tweakerem wywaliłem aktualne jądro :/ Spieszyłem się bo koniec pracy się zbliżał ;P Ale z tym dam sobie radę - mam nadzieję. To usb mnie martwi bo nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

zachu pisze:Z każdym. Dodatkowo po fdisk -l nie widzi penów tylko dysk twardy i partycje.
Poza tym porządkując system tweakerem wywaliłem aktualne jądro :/ Spieszyłem się bo koniec pracy się zbliżał ;P Ale z tym dam sobie radę - mam nadzieję. To usb mnie martwi bo nie mam pomysłu.
Postaw nowego user i daj mu prawa administratora. Zobaczymy.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Kiedy ewentualnie możemy się spodziewać jakiegoś poradnika do Simple Service Manager'a?
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Galvatron pisze:Kiedy ewentualnie możemy się spodziewać jakiegoś poradnika do Simple Service Manager'a?
Niedługo będę miał krótki urlop zatem w najbliższym tygodniu ... podobnie, jak nowy kernel ... mam nadzieje, że Linus w końcu wypości stabilną wersje ... co ciekawe jednym z największych "winowajców" opóźnienia jest M$ ... ano tak - Microsoft dał sporą ilość patchy na jądro - dotyczy współpracy ich serwerów z desktopami i serwerami Linuksowymi ;)

a nawiązując fajne życzenia od M$ dla Linuksa na 20-lecie ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
norbik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2008, 08:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: norbik11 »

witam,
opisany problem z HDMI pomimo zastosowania porad z tego forum nie znikl.
"
Problem związany jest ze złączem HDMI ( problem niby nie związany z jadrem ale jak się później okaże nie do końca. ok dalej.
zainstalowałem ubuntu 11.04 i wsio było ok ale nie udało sie poprawieni uruchomić wyświetlania przez HDMI ( jadro było fabryczne oraz ext73 nic to nie dało, pewnie dlatego też że sterowniki w 11.04 są nowsze od 10.04 i 10.10 )
Jedyne co udało sie uzyskać to wyświetlanie obrazu na LCD32 cały zielony pozostałe opcje nie działały.

Postanowiłem zainstalować ubuntu 10.04 i wsio było ok obraz we wszystkich konfiguracjach poprzez HDMI działa ale czytając forum
zaktualizowałem jadro do tego autorstwa ext73 ( 2.6.39.1-ext73-f1-15.6-k8-cfg-cfs-bft i po tej aktualizacji działa mi tylko jedna konfiguracja ze złączem hdmi ,a mianowicie wyświetlanie tego samego na obu ekranach i to w tej samej rozdzielczości.
A poprzednie jadro na którym byo ok to 2.6.32.33 generic. ( na tym działała opcja klonowania, tego samego obrazu w rożnych rozdz i i jeden obraz na wybranym ekranie )
Biorąc pod uwagę że sterowniki karty są te same to widać coś nie tak jest z jadrem
"
Na dzień dzisiejszy zostałem przy 10.04 i jadro2.6.32.33 bo tylko tutaj działa ok. 15.9 odstawiłem i czekam na 16 moze coś zmieni.
Chyba ze alternatywą jest jakieś inne modyfikowane jajeczko.
Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Kolego norbik11 ... oczywiście wersja kernela, jak najbardziej będzie tu "grała rolę" ... gdyż sterowniki intela to tak naprawdę 3 elementy:

- sterowniki intela 2D i video - xserver-xorg-video-intel
- sterowniki 3D - Mesa
- sterownie na poziomie kernela, m.in. DRM_I915, AGP_INTEL, etc.

To wszystko składa się na sterownie układem ... być może przetestuje to ale dopiero pod koniec tygodnia.

Jeszcze jedno testowałeś to na innym monitorze/telewizorze ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
norbik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2008, 08:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: norbik11 »

tej opcji jeszcze nie sprawdzałem. Ale to chyba nie ma znaczenia bo na oryginalnym jajku działa. Poza twojim 15.9 moge przetestować inne. Które polecasz ze swoich kerneli?
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Jeśli mówimy o laptopie, a nie netbooku na Atomie, to możesz próbować wszystkich K8.

A spróbuj jeszcze 15.9 K8 + xorg-edgers, tylko przed aktualizacją X'a obowiązkowo zainstaluj programik/skrypt ppa-purge, znajdujący się w tym samym repozytorium. W razie problemów wydajesz tylko komendę:

Kod: Zaznacz cały

sudo ppa-purge ppa:xorg-edgers/ppa
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
norbik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2008, 08:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: norbik11 »

Galvatron twój pomysł już sprawdzałem wcześniej ale nie dał on żadnych rezultatów. problem jest i się nie rozwiązał. A tak jako ciekawostkę powiem że opcja rozszerzonego pulpitu jak by działała- na lapu jest obraz na LCD tv nie ale myszka idzie w prawo i jak by przechodziła na rozszerzony pulpit na ekranie tylko ze na nim jest czarno :)
Jak narazie jedyny nie rozwiązany problem, bo dzwięk przez HDMI mi już działa.
zachu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2011, 04:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: zachu »

Dzięki za pomoc z USB - już ok.
norbik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2008, 08:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: norbik11 »

który kernel poza 15,9 i 15,8 zainstalować bo nie wiem jak to tam jest pokoleji z nimi
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

norbik11 pisze:który kernel poza 15,9 i 15,8 zainstalować bo nie wiem jak to tam jest pokoleji z nimi
Witaj, zainstaluj wersje 15.9-K8. Wiesz wczoraj testowałem HDMI z mojego Asusa 1201n (ION Nvidii) i tu pod chipem nvidii nie było problemu, chodziło idealnie. Zatem moim zdaniem to kwestia sterowników Intela, coś spaprali. Zresztą zobaczę to ale dopiero w czasie 1-3 tygodni (wtedy będę miał maszynę z Intelem i HDMI) - wtedy będę też mógł, coś na ten temat powiedzieć.

Co do kernela, testowałem właśnie Ubuntu 11.10 z ostatnimi poprawkami ... aż żal jak nie wykorzystuje się potencjału kernela 3.0.0 (responsywność jest wręcz żenująco słaba) ... mam nadzieje, ze nauczą się wykorzystywać to co dostają i wersja ostateczna (ze stabilnym 11.10) będzie już o niebo lepsza. Na tę chwilę - w najbliższym czasie, będziecie mogli porównać z moim. Kernel 3.0.x daje olbrzymie możliwości, responsywność Ubuntu pod moją wersja testową v.16.x opartą o 3.0.0-rc7-git8 jest naprawdę bardzo dobra. Jeśli nic się nie zmieni = poprawiając kernel nie zepsują elementów odpowiedzialnych za wydajności responsywność, to powinniście odczuć różnicę. Nawet z włączonym AppArmor wersja atom jest wydajniejsza i znacznie bardziej responsywna od v.15.9 opartego o 2.6.39.3.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Ostatnio, w ramach eksperymentu, dla zabawy kupiłem za grosze Pentium IV 3,06GHz z HT*, na FSB533 - najmocniejszy CPU jakiego obsłuży moja płyta - który w połączeniu z kernelem 2.6.39.3 15.9K8 + Flash 11 beta zapewnia już bez mała płynne odtwarzanie filmików 720p na YT. Jeszcze trochę brakuje i zdarzają się "chrupnięcia", ale jeśli kernel 3.0.0 faktycznie ma taki potencjał, a panowie z Adobe przynajmniej nie zepsują obecnej wydajności nowego Flasha, to może uda się osiągnąć pełną płynność.

*Nie ukrywam, że najbardziej interesowała mnie właśnie ta cała dwuwątkowość.


I tak z czystej ciekawości: Jaki jest powód braku Nouveau w twoich kernelach?
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Galvatron pisze:Ostatnio, w ramach eksperymentu, dla zabawy kupiłem za grosze Pentium IV 3,06GHz z HT*, na FSB533 - najmocniejszy CPU jakiego obsłuży moja płyta - który w połączeniu z kernelem 2.6.39.3 15.9K8 + Flash 11 beta zapewnia już bez mała płynne odtwarzanie filmików 720p na YT. Jeszcze trochę brakuje i zdarzają się "chrupnięcia", ale jeśli kernel 3.0.0 faktycznie ma taki potencjał, a panowie z Adobe przynajmniej nie zepsują obecnej wydajności nowego Flasha, to może uda się osiągnąć pełną płynność.

*Nie ukrywam, że najbardziej interesowała mnie właśnie ta cała dwuwątkowość.


I tak z czystej ciekawości: Jaki jest powód braku Nouveau w twoich kernelach?
Co do kernela ... włąsnie patch .git-9 trochę osłabił responsywność (minimalnie, ale jednak mnie to zaniepokoiło) ;/ ... zobaczymy, czy ostatnia wersja bedzie oki. Natomiast w kwestii nouveau ... uznałem, że na teraz jeszcze jest to za słabe. Choć może wdrożę to w kolejnych wersjach.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: zovalik »

Linus ogłosił wydanie kernela 3.0, teraz czekamy na Twój stabilny ;) ahh ta magia liczb ;)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

zovalik pisze:Linus ogłosił wydanie kernela 3.0, teraz czekamy na Twój stabilny ;) ahh ta magia liczb ;)
Właśnie nad nim pracuje ;) być może jeszcze dziś udostępnię. Jak to się nie uda to najdalej do poniedziałku. Ostatni patch .git10 podniósł responsywność i maszyny się bardzo ładnie zachowują ;)

Pozdrawiam

-- 22 lip 2011 11:29 --

Zatem jeszcze, co do wydajności i responsywności. Kernele 3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs oraz 3.0.0-ext73-f1-16.1-atom-ags-cfs, które najprawdopodobniej wypuszczę zapewnia najwyższy poziom zarówno wydajności i responsywności, jaki mi się do tej pory udało osiągnąć. Takiego poziomu wydajności jeszcze nie miałem. Natomiast responsywność dorównuje temu, co udało się swego czasu osiągnąć z połączenia patch-set`u ZEN -> bfq+bfs+patch który swego czasu został przywrócony na moja prośbę przez Stevena Barreta. Sądzę, że w/w kernele są stabilne, w zasadzi jak skała (oceniam to w oparciu o używanie tej linii od rc6), ale celem dochowania "procedury" umieszczę je na jakiś czas w dziale testowych ;).

Być może dziś zdążę zbudować paczki (wszystkie) i zmodyfikować instalatory oraz umieścić na serwerze. Zobaczymy, czy starczy czasu.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
wlochatybb
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2011, 08:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: wlochatybb »

Pytanie może nie na miejscu, ale szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Jak zainstalować kernele od eXt73? Gdzie je dodać, żeby ściągnąć? Może ktoś podpowiedzieć jak, byłbym wdzięczny.
Q6600 + ubuntu 12.04 64bit
hp nc 6220 + ubuntu 10.10

BlackBerry 9900 + OS 7.1
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

W tym dziale wątki od samej góry - kernele testowe, a następnie stabilne.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
wlochatybb
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2011, 08:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: wlochatybb »

e X t 7 3 pisze:W tym dziale wątki od samej góry - kernele testowe, a następnie stabilne.

Pozdrawiam
Zapomniałem, że plik *.bin i uruchamia się go: sudo sh nazwa_pliku. Chowam się ze wstydu....
Q6600 + ubuntu 12.04 64bit
hp nc 6220 + ubuntu 10.10

BlackBerry 9900 + OS 7.1
kormoranmen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe/stabilne wersja 15.x - atom oraz K8

Post autor: kormoranmen »

Witam wszystkich,

mam pytanie do e X t 73. Mam problem z działaniem VirtualBox a dokładnie z jego konfiguracją. Używam Twoich kerneli już dłuższy czas i działają na prawdę super. Za każdym razem jak aktualizowałem kernela musiałem wykonać poniższy kod aby "przywrócić" do pracy VirtualBoxa:

Kod: Zaznacz cały

sudo /etc/init.d/vboxdrv setup
Za każdym razem działało poprawnie aż do tego kernela, tym razem po wywołaniu tego polecenia dostaję:

Kod: Zaznacz cały

* Stopping VirtualBox kernel modules                                                                                                                           [ OK ] 
 * Uninstalling old VirtualBox DKMS kernel modules                                                                                                              [ OK ] 
 * Trying to register the VirtualBox kernel modules using DKMS                                                                                                         
Error! Bad return status for module build on kernel: 3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs (i686)
Consult the make.log in the build directory
/var/lib/dkms/vboxhost/4.0.12/build/ for more information.

 * Failed, trying without DKMS
 * Recompiling VirtualBox kernel modules                                                                                                                               
 * Look at /var/log/vbox-install.log to find out what went wrong
zawartość pliku vbox-install.log przedstawia się następująco:

Kod: Zaznacz cały

Uninstalling modules from DKMS
  removing old DKMS module vboxhost version  4.0.12

------------------------------
Deleting module version: 4.0.12
completely from the DKMS tree.
------------------------------
Done.
Attempting to install using DKMS

Creating symlink /var/lib/dkms/vboxhost/4.0.12/source ->
                 /usr/src/vboxhost-4.0.12

DKMS: add Completed.

Kernel preparation unnecessary for this kernel.  Skipping...

Building module:
cleaning build area....
make KERNELRELEASE=3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs -C /lib/modules/3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs/build M=/var/lib/dkms/vboxhost/4.0.12/build....(bad exit status: 2)
0
0
Failed to install using DKMS, attempting to install without
make KBUILD_VERBOSE=1 SUBDIRS=/tmp/vbox.0 SRCROOT=/tmp/vbox.0 -C /lib/modules/3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs/build modules
/usr/src/linux-headers-3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs/arch/x86/Makefile:39: /usr/src/linux-headers-3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs/arch/x86/Makefile_32.cpu: Nie ma takiego pliku ani katalogu
make[1]: *** Brak reguł do wykonania obiektu `/usr/src/linux-headers-3.0.0-ext73-f1-16.1-k8-ags-cfs/arch/x86/Makefile_32.cpu'. Stop.
make: *** [vboxdrv] Błąd 2
Czy coś można z tym zdziałać?

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości