Kernele testowe/stabilne wersja 16.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
M3cin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2009, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: M3cin »

sokarsg-1 pisze:A jak zainstalować te kernel tzn. 16.2 na debianie 6, poprostu odpalić skrypt?
Niestety nie zadziała, lepiej nie mieszać, pobierasz po prostu paczkę deb z jądrem oraz nagłówkami:
http://dl.dropbox.com/u/14502404/linux- ... s_i386.deb
http://dl.dropbox.com/u/14502404/linux- ... s_i386.deb
i instalujesz jak każdą inną.
ulvhedin pisze:I prosba o odpowiedz na pytanie cienieka... tez sie zastanawiam nad tym..
Ło Matko, zwykła literówka a tutaj od razu szoł, we wszystkich wersjach jest taki sam kruczek.

PS
@eXt73, pozwoliłem sobie podać bezpośrednie linki do paczek z Twojego skryptu, chyba nie będziesz miał mi tego za złe ;)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Cieniek pisze:Ext73 - dlaczego
instalator-linux-imege-headres-
a nie
instalator-linux-image-headers?
czyżby dwie literówki?
tak literówki :P ... niestety skupiłem się na "pracy merytorycznej" i umknęły mi takie elementy ;) ... ale poprawie to przy najbliższej okazji. Wersja K8 jutro raczej ... chyba, ze zdążę do 24 ;). Jutro tez postaram się skrypty oraz pliki konfiguracyjne updatować.

Pozdrawiam

-- 25 sie 2011 22:00 --
M3cin pisze:
sokarsg-1 pisze: ...
@eXt73, pozwoliłem sobie podać bezpośrednie linki do paczek z Twojego skryptu, chyba nie będziesz miał mi tego za złe ;)
Nie ma sprawy ;).

Pozdrawiam

-- 25 sie 2011 22:03 --
M3cin pisze:...
Przy starcie krzyczy mi Debian trochę błędów, m in:
ieee80211 phy0: wl_ops_bss_info_changed: qos enabled: false (implement)
ieee80211 phy0: brcmsmac: wl_ops_bss_info_changed: associated
ieee80211 phy0: wl_ops_bss_info_changed: arp filtering: enabled true, count 1 (implement)

i przy Loading CPU Freq modules,

wydaje mi się że to przypadłość Debiania, nie jest on w pełni kompatybilny, poczekam na stabilną wersję, poprzednia nie pokazywała żadnych błędów.
Dziwne mi żadna z maszyn takich błędów nie pokazuje (testowałem na Ubuntu 11.04) - sprawdzałem na 4 maszynach.

Pozdrawiam

-- 25 sie 2011 22:43 --

Udostępniłem wersje 3.0.3-ext73-f1-16.2-k8-ags-cfs.

Pozdrawiam

-- 26 sie 2011 07:24 --






Uwaga w skryptach jest błąd dotyczący linkowania nagłówków do źródeł !
Proszę się wstrzymać z instalacją do czasu, aż dam info, że poprawiłem to. Wtedy proszę o odinstalowanie i ponowną instalacje kerneli z poprawionych instalatorów
Pozdrawiam

-- 26 sie 2011 08:06 --

Skrypty poprawione ... zmieniłem też ich nazwy (poprawa literówek) ;). Proszę zatem o ponowną instalacje osoby, które już tego dokonały.


Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Na razie kernel 3.0.3 działa dobrze. Chciałbym jednak zapytać co z zapowiadanym swego czasu poradnikiem do Simple Service Manager'a?
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Galvatron pisze:Na razie kernel 3.0.3 działa dobrze. Chciałbym jednak zapytać co z zapowiadanym swego czasu poradnikiem do Simple Service Manager'a?
Po prostu jak ze wszystkim ... ciągły bark czasu. Myślę jednak, że w najbliższych 2 tygodniach uda mi się sporo nowości wprowadzić odnośnie skryptów, plików konfiguracyjnych i właśnie krótkiego opisu zmian w usługach.

Co do kernela proszę Was o testy np. w grach natywnych i pod wine - czy odczuwacie roznice, a także wasze odczucia, co do responsywność systemu, jego ogólnej wydajności i ... jak by to ująć Waszych odczuć, co do zachowania się systemu pod nowym kernelem.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
M3cin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2009, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: M3cin »

Galvatron pisze:Na razie kernel 3.0.3 działa dobrze. Chciałbym jednak zapytać co z zapowiadanym swego czasu poradnikiem do Simple Service Manager'a?
Zdaje się jest to menadżer demonów startowych, odpowiednik konsolowego sysv-rc-conf (w Debianie), dużej filozofii nie ma, demony których nie używasz albo nie chcesz mieć automatycznie ładowanych odhaczas i tyle. Gdzieś miałem liste i opis tych demonów.
Ja w Debiania od ręki wywalam bluetooth (niby jest ale nie używałem od nowości, a jak coś to sobie ręcznie uruchamiam), cron, anacron, exim4, apache, mysql (wystarczy ręcznie odpalić w razie potrzeby) i niektóre inne głupoty (z głowy piszę)
Awatar użytkownika
pax0r
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 10 lut 2011, 14:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: pax0r »

Ja pod 16.2 mam problemy z karta wifi, strony wczytują się baardzo wolno albo wcale, pod cadaverem wgranie czegos na webdava jest praktycznie niemozliwe.
w 15.9 nie mam żadnych takich problemów (teraz pisze z 15.9)
edit: zapomnialem napisac ze laptop asus1201n, karta realteca, na 15.9 miala swoje sterowniki, pod 16.2 uzywa sterownikow w kernelu
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Próbowałeś nagłówków dedykowanych Realtekowi?
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

pax0r pisze:Ja pod 16.2 mam problemy z karta wifi, strony wczytują się baardzo wolno albo wcale, pod cadaverem wgranie czegos na webdava jest praktycznie niemozliwe.
w 15.9 nie mam żadnych takich problemów (teraz pisze z 15.9)
edit: zapomnialem napisac ze laptop asus1201n, karta realteca, na 15.9 miala swoje sterowniki, pod 16.2 uzywa sterownikow w kernelu
hmm wręcz niewiarygodne ... a nie masz jakiś źródeł sterownika rtl budowanego przez dkms ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
pax0r
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 10 lut 2011, 14:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: pax0r »

tzn? Jestem dosc poczatkujacy w Ubuntu i moglem cos w opisie problemu namieszac xd w sumie nie wiem dokladnie jakich sterownikow uzywa karta, ale sam nic nie doinstalowywalem oprocz tego co wrzucil ext73. skrypt użyłem ten bez sterowników bo wg opisu kernel zawiera wszystko co potrzeba
Wydaje mi się też, że problem jest bardziej w uploadzie niż downloadzie, tzn przeglądać strony mogę, ale wysłać tego posta na forum nie dało rady, musiałem na 15.9 wrócić bo po kliknięciu 'wyślij' probował przez dłuuugi czas i mu się nie udało.
Z drugiej strony pingując mój router raczej nie mam specjalnie innych wyników niz na 15.9
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

Fakt, nie ma już tych dedykowanych nagłówków, bo nie są potrzebne - dopiero teraz zwróciłem uwagę.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

pax0r pisze:tzn? Jestem dosc poczatkujacy w Ubuntu i moglem cos w opisie problemu namieszac xd w sumie nie wiem dokladnie jakich sterownikow uzywa karta, ale sam nic nie doinstalowywalem oprocz tego co wrzucil ext73. skrypt użyłem ten bez sterowników bo wg opisu kernel zawiera wszystko co potrzeba
Wydaje mi się też, że problem jest bardziej w uploadzie niż downloadzie, tzn przeglądać strony mogę, ale wysłać tego posta na forum nie dało rady, musiałem na 15.9 wrócić bo po kliknięciu 'wyślij' probował przez dłuuugi czas i mu się nie udało.
Z drugiej strony pingując mój router raczej nie mam specjalnie innych wyników niz na 15.9
Być może coś nie tak z ustawieniami apparmor lub firewalla ? ... Wyłącz usługę apparmor ... tak czy siak będzie działać. W opisie do SSM zalecę to właśnie, bo dodatkowe ustawienia dla apparmor wynikające z tej usługi ... w zasadzie nie wnoszą nić ważnego.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

A tak z ciekawości, to jakiego sprzętu uzywasz do kompilowania kernela i ile średnio zajmuje jedna kompilacja?
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Galvatron pisze:A tak z ciekawości, to jakiego sprzętu uzywasz do kompilowania kernela i ile średnio zajmuje jedna kompilacja?
Wersje atom kompiluje na Asusie 1201n, a K8 na stacjonarce z Athlonem X4 @ do ok. 3600 MHz (czasem 3800), 4 GB Ram @ 1000 MHz (DDR2 timingi: 4.4.4.2.12.4), albo do ok 1100. Na asusie to trwa ok 1.5-2 godzin, a na stacjonarce ... tak z 20 minut, albo jak @ do ok. 3.8 GHz to tak 15-16 minut ;).

a w kwestii kernela ... jak wasze testy jego wydajności i responsywności ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Nemeczek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 64
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Nemeczek »

Dzięki nagłówkom wreszcie bumblebee mogłem zainstalować:D
No mi jak działało tak dalej działa pięknie. I jakoś teraz lepiej sobie radzi kde z uruchamianiem aplikacji, ale nie wiem czy to zasługa kernela (amarok i inne szybciej "wyskakują")
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Nemeczek pisze:Dzięki nagłówkom wreszcie bumblebee mogłem zainstalować:D
No mi jak działało tak dalej działa pięknie. I jakoś teraz lepiej sobie radzi kde z uruchamianiem aplikacji, ale nie wiem czy to zasługa kernela (amarok i inne szybciej "wyskakują")
... a po po modyfikacji pm-utils będzie jeszcze szybciej ;). Kernele te w grach i aplikacjach wygajających mocy powinny "pokazać pazur".

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
M3cin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2009, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: M3cin »

A którą wersję pm-utils modyfikujesz? W Ubuntu pewnie jest jakaś najnowsza, chętnie bym Cie widział w szeregach Debiana eXt73, polecam wypróbowania przynajmniej, a na pewno go pokochasz.
HP ProBook 4540s | Radeon HD7650m | Bloglinux: http://www.linuxportal.pl/blogi/bloglinux
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

W moim przypadku - Pentium IV 3,06GHz HT (Northwood, 512KB L2, FSB 533), 1,5GB DDR400, 7300GT, Seagate Barracuda 7 120GB - nie odczułem większej różnicy w responsywności i wydajności, ale najprawdopodobniej dlatego, że jedyną ostro katującą procesor aplikacją jakiej w tej chwili używam jest Flash 11 beta, który i tak sam z siebie jest wyraźnie wydajniejszy od 10.3. Na ten moment płynne filmiki YT 720p w przeglądarce nadal są praktycznie poza zasięgiem (tylko niektóre da się obejrzeć, ale nie na pełnym ekranie). Co innego najnowszy Minitube 1.5, bo tutaj 720p chodziło jak burza już na poprzedniej wersji jądra (wcześniej była stara wersja programu, która sama z siebie dawała tylko pokaz slajdów). Trudno mi także powiedzieć czy programy uruchamiają się szybciej. Czas uruchamiania systemu w zasadzie bez zmian, natomiast wyłączanie, zaraz po uruchomieniu, bez ładowania czegokolwiek dodatkowego do pamięci jakby trochę przyspieszyło (już na poprzednim kernelu oscylowało w okolicach 5-7s).


Czy w kernelu nadal jest aktywny sterownik Nouveau? Bo wczoraj w ramach eksperymentu chciałem go przetestować, ale nie chciał zaskoczyć.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
wlochatybb
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2011, 08:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: SLASK
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: wlochatybb »

Kernel działa stabilnie na netbooku. Wydaje mi się, że system działa trochę szybciej niż w przypadku wersji 15.x, ale to może być złudzenie. W każdym razie działa ekstra. Dziś będe instalował na starszym notebooku (hp nc6220) i zobaczymy jak będzie działał.
Q6600 + ubuntu 12.04 64bit
hp nc 6220 + ubuntu 10.10

BlackBerry 9900 + OS 7.1
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

M3cin pisze:A którą wersję pm-utils modyfikujesz? W Ubuntu pewnie jest jakaś najnowsza, chętnie bym Cie widział w szeregach Debiana eXt73, polecam wypróbowania przynajmniej, a na pewno go pokochasz.
Witaj, w sumie to jedna rodzina ;). Jednak muszę się skupić na jednej dystrybucji, bo inaczej bym chyba nie spał :P. Nawet ostatnio myślałem, aby się mocniej Debianowi przyjżeć - nie używałem z 3-4 lata.Na pewno Dystrybucją, która będzie grała "pierwsze skrzypce", będzie Ubuntu.

Pozdrawiam

-- 28 sie 2011 11:54 --

Co do wydajności i responsywności kernela ... Ja się tu tak mecze, ok. 70 kompilacji a Wy Panowie piszecie, ze być może przyspieszyło ;P ... oczywiście żartuje. Powinno być szybciej - sprawdźcie na grach, pod wine, czymś mocno obciążającym.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Cieniek »

Ja obiecuję przetestować dokładnie jak tylko ukaże się wersja AMD64. Jakoś tak się do Ubuntu 64 bitowego przyzwyczaiłem... ;-)
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości