Kernele testowe/stabilne wersja 16.x - atom oraz K8

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
pingwin114
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 217
Rejestracja: 24 cze 2007, 21:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Koło
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: pingwin114 »

patrykos91 pisze:Cześć.
Czyli puki co lepiej nie instalować na Ubuntu 11.10 , kerneli 16.4? (bo widziałem że w temacie z kernelami nie ma nic o 11.10) Czekać na nowe?
A niby dlaczego nie instalować ? Ja mam zainstalowany i śmiga aż miło.
Awatar użytkownika
cierzniak
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 126
Rejestracja: 31 sie 2010, 23:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: cierzniak »

Zainstalowałem kubuntu 11.10 x86 i jeszcze się okaże, że będę musiał za miesiąc x64 instalować :) Jak ruszą te kernele x64 zacznie się zabawa, w końcu będzie wykorzystanie potencjału maszyn które są u nas, nowe instrukcje procesorów i moim zdaniem większa możliwość wykorzystania każdego MHz procesora.

-- 13 paź 2011 23:56 --

No i niestety błędy instalacji kernela
http://pastebin.com/ZLiVDQiL
choć to nouveau ma związek z Optimusem i będę zmuszony wgrać ponownie bumblebee
MacBook Pro 2011 13" (Intel i5 2415 2,3GHz (Turbo 2,9GHz) + Intel HD 3000 + Patriot 16GB DDR3 1333MHz + Seagate 750GB 7200rpm 16MB cache)

Raspberry Pi (700MHz ARM + 256MB shared RAM)

SOLD: Asus 1215n [ION2 on/off by bubblebee]
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

Co 64-bitów ... na teraz jednak jeszcze polecam system 32-bitowy ... na 64 są jeszcze pewne błędy. Co do kerneli, to mogą błędy się pojawiać, nie zawsze ale mogą. Musze dostosować instalatory. Nowy kernel w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
garnus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2007, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: garnus »

e X t 7 3 pisze:Co 64-bitów ... na teraz jednak jeszcze polecam system 32-bitowy ... na 64 są jeszcze pewne błędy. Co do kerneli, to mogą błędy się pojawiać, nie zawsze ale mogą. Musze dostosować instalatory. Nowy kernel w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Witaj,
nie jestem fanem kde, niestety, ale czy zauważyłeś może czy na kubuntu podobnie jak na ubuntu 11.10 cpu ma o 10C wyższą temperaturę?
Zaraz po zalogowaniu mam już około 60C przy czym na 11.04 było około 52C, lekka praca z chrome+geany+kilka konsol i mam pod 70C, wentylatory szaleją przy czym zawsze miałem cisze przy takiej pracy

pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

garnus pisze:
e X t 7 3 pisze:Co 64-bitów ... na teraz jednak jeszcze polecam system 32-bitowy ... na 64 są jeszcze pewne błędy. Co do kerneli, to mogą błędy się pojawiać, nie zawsze ale mogą. Musze dostosować instalatory. Nowy kernel w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Witaj,
nie jestem fanem KDE, niestety, ale czy zauważyłeś może czy na kubuntu podobnie jak na ubuntu 11.10 cpu ma o 10C wyższą temperaturę?
Zaraz po zalogowaniu mam już około 60C przy czym na 11.04 było około 52C, lekka praca z chrome+geany+kilka konsol i mam pod 70C, wentylatory szaleją przy czym zawsze miałem cisze przy takiej pracy

pozdrawiam
Janek
Wiesz nie zauważyłem znacznej różnicy ... tylko, ze Ja pracuje prawie od razu na moich kernelach. Przykładowo MSI X370 ... tu sensory pokazują - przy standardowej pracy w trybie performance ok 50-55 st. C ... na baterii ok 45 st. C. Choć uważam, ze chyba te odczyty sa zawyżone. Przy temperaturze od 55-70 (w trybie stress) komputer jest ciepły, ale nie gorący. Natomiast w trybie pracy na baterii te "niby" 45 st. C jest praktycznie nieodczuwalne ... komputer jest zimny. Inaczej się sprawa ma pod np. Windows 7 to potrafi wręcz parzyć ... komputer podaje np. 60 st. C ... a jak bym to miał porównać do Kubuntu pod moim kernelem 16.5 ... to Linux musiałby chyba podać 80-90 st. C aby to było porównywane.

Być moze nie masz aktywnego ACPI - stąd brak właściwego sterownia komponentami odpowiedzialnymi za temperatury i zużycie energii.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
garnus
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2007, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: garnus »

e X t 7 3 pisze:
garnus pisze:
e X t 7 3 pisze:Co 64-bitów ... na teraz jednak jeszcze polecam system 32-bitowy ... na 64 są jeszcze pewne błędy. Co do kerneli, to mogą błędy się pojawiać, nie zawsze ale mogą. Musze dostosować instalatory. Nowy kernel w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Witaj,
nie jestem fanem KDE, niestety, ale czy zauważyłeś może czy na kubuntu podobnie jak na ubuntu 11.10 cpu ma o 10C wyższą temperaturę?
Zaraz po zalogowaniu mam już około 60C przy czym na 11.04 było około 52C, lekka praca z chrome+geany+kilka konsol i mam pod 70C, wentylatory szaleją przy czym zawsze miałem cisze przy takiej pracy

pozdrawiam
Janek
Wiesz nie zauważyłem znacznej różnicy ... tylko, ze Ja pracuje prawie od razu na moich kernelach. Przykładowo MSI X370 ... tu sensory pokazują - przy standardowej pracy w trybie performance ok 50-55 st. C ... na baterii ok 45 st. C. Choć uważam, ze chyba te odczyty sa zawyżone. Przy temperaturze od 55-70 (w trybie stress) komputer jest ciepły, ale nie gorący. Natomiast w trybie pracy na baterii te "niby" 45 st. C jest praktycznie nieodczuwalne ... komputer jest zimny. Inaczej się sprawa ma pod np. Windows 7 to potrafi wręcz parzyć ... komputer podaje np. 60 st. C ... a jak bym to miał porównać do Kubuntu pod moim kernelem 16.5 ... to Linux musiałby chyba podać 80-90 st. C aby to było porównywane.

Być moze nie masz aktywnego ACPI - stąd brak właściwego sterownia komponentami odpowiedzialnymi za temperatury i zużycie energii.

Pozdrawiam
grub:
GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=Linux acpi_enforce_resources=lax i915.semaphores=1 pcie_aspm=force"

co jeszcze mogę zrobić?
Awatar użytkownika
cierzniak
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 126
Rejestracja: 31 sie 2010, 23:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: cierzniak »

Co do instalatorów, ten z ubuntu do kubuntu to jest taka rożnica, że chyba nie warto na razie instalować z tego skryptu. Coś co perfekcyjnie działało na Ubuntu z Gnome w KDE wysiada :(
MacBook Pro 2011 13" (Intel i5 2415 2,3GHz (Turbo 2,9GHz) + Intel HD 3000 + Patriot 16GB DDR3 1333MHz + Seagate 750GB 7200rpm 16MB cache)

Raspberry Pi (700MHz ARM + 256MB shared RAM)

SOLD: Asus 1215n [ION2 on/off by bubblebee]
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: witek »

Mam prośbę, czy można by w jednym poście lub jako opis w postach o kernelu stabilnym/testowym zebrać do kupy co i jak z ACPI - jakie wpisy powinny być itp.
taedoju
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: taedoju »

a mi siadł kubuntu=/ po aktualizacji do nowej wersji siadło wszystko. Moge sie tylko zalogować (i to tylko pod kernelem kolegi eXt) po loginie nie dziala plasma/terminal/konsola..moge tylko myszka sobie biegać po tapecie...na kernelu generic nowym nie moge sie nawet zalogować natomiast na 2, cos (poprzednim) podobnie jak na kernelu eXt jedynie login..sciagam osobno nowego kubuntu i przeinstaluje system -.- ..
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

taedoju pisze:a mi siadł kubuntu=/ po aktualizacji do nowej wersji siadło wszystko. Moge sie tylko zalogować (i to tylko pod kernelem kolegi eXt) po loginie nie dziala plasma/terminal/konsola..moge tylko myszka sobie biegać po tapecie...na kernelu generic nowym nie moge sie nawet zalogować natomiast na 2, cos (poprzednim) podobnie jak na kernelu eXt jedynie login..sciagam osobno nowego kubuntu i przeinstaluje system -.- ..
Ja uważam, ze nie warto aktualizować. Najlepiej mieć - przynajmniej 2 partycje i na przemian instalować nowe wersje systemu. To zapewnia spokojne przejście miedzy nowymi rozwiązaniami.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

Ja uważam, ze nie warto aktualizować. Najlepiej mieć - przynajmniej 2 partycje i na przemian instalować nowe wersje systemu. To zapewnia spokojne przejście miedzy nowymi rozwiązaniami.
ja mam na stacjonarnym kompie podzieliny dysk w taki sposób ze w kazdej chwili mogę zainstalować inne distro obok ubuntu
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
pax0r
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 10 lut 2011, 14:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: pax0r »

no ja home trzymam na oddzielnej partycji i sobie formatuje ta z systemem
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: linuxozaurus »

pax0r pisze:no ja home trzymam na oddzielnej partycji i sobie formatuje ta z systemem
ja tez
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
patrykos91
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 30 lis 2006, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łódź/Łowicz
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: patrykos91 »

Mam pare pytań/problemów.
1. Rozumiem że na kernelu 16.4 ACPI powinno być uruchomione i działać ? Zainstalowałem kubuntu 11.10 i kernel 16.4 , bateria z full trzyma mi 4~ godziny. (MSI U270 (Brazos)). Na ubuntu 11.04 i domyślnym kernelu (nie od E X T) , trzymała ponad 5. (ustawienia raczej te same).
2. Od X czasu mam problem z uśpieniem/hibernacją na linuxie, tzn. właściwie z wybudzaniem z tego stanu. Wszystkie próby wybudzenia kończą się czarnym ekranem. (nawet hard reset nie pomaga ; jedyna opcja to wyjęcie baterii). Powiem że to nie wina sprzętu ponieważ pod Windowsem nie ma z tym problemów.
3. Na 11.10 + kernel 16.4 , wylogowanie się , skutkuje tym że dostaje czarny ekran + kursor , tak jakby ekran logowania był zasłonięty , ponieważ ruszając myszką można znaleźć pole tekstowe (pewnie do wpisywania loginu/hasła), ponieważ kursor się zmienia.

4. No i jeszcze to sprzętowe wspomaganie HD , ale o tym już pisałem w oddzielnym temacie.

Edit: 5. Aha i jeszcze mi się przypomniało: PowerTop domyślnie stworzony jest dla Intela? Można go próbować używać na Brazosie? (E-350)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

patrykos91 pisze:Mam pare pytań/problemów.
1. Rozumiem że na kernelu 16.4 ACPI powinno być uruchomione i działać ? Zainstalowałem kubuntu 11.10 i kernel 16.4 , bateria z full trzyma mi 4~ godziny. (MSI U270 (Brazos)). Na ubuntu 11.04 i domyślnym kernelu (nie od E X T) , trzymała ponad 5. (ustawienia raczej te same).
2. Od X czasu mam problem z uśpieniem/hibernacją na linuxie, tzn. właściwie z wybudzaniem z tego stanu. Wszystkie próby wybudzenia kończą się czarnym ekranem. (nawet hard reset nie pomaga ; jedyna opcja to wyjęcie baterii). Powiem że to nie wina sprzętu ponieważ pod Windowsem nie ma z tym problemów.
3. Na 11.10 + kernel 16.4 , wylogowanie się , skutkuje tym że dostaje czarny ekran + kursor , tak jakby ekran logowania był zasłonięty , ponieważ ruszając myszką można znaleźć pole tekstowe (pewnie do wpisywania loginu/hasła), ponieważ kursor się zmienia.

4. No i jeszcze to sprzętowe wspomaganie HD , ale o tym już pisałem w oddzielnym temacie.

Edit: 5. Aha i jeszcze mi się przypomniało: PowerTop domyślnie stworzony jest dla Intela? Można go próbować używać na Brazosie? (E-350)
ad. 1. Mówisz o Ubuntu, czy Kubuntu ? Co do oszczędności energii wszystko zależy nie tylko od kernela ale od całego środowiska. Mi X370 - co prawda pod moim kernelem Brazos, już budowanym pod 11.10 potrafi działać, przy normalnej pracy - połączenie z siecią, pisanie tekstu, do ok 4.5 godziny, jak się go "zostawi samemu sobie" to wyciągnął 6.5 godziny ... bateria 2150 mAh - 4 komorowa, a nie jak Twoja 6 komorowa 4400 mAh. Zatem to co piszesz jest bardzo dziwne ... zobacz co pokazywałem. Tobie zatem na tej baterii powinien działać do 6-7 godzin spokojnie.

ad. 2. Co do uśpienia ... po pierwsze bios minimum z czerwca - lipca tego roku. Poza tym mi pod KDE - usypianie do 5 sekund, wstawanie do 3 sekund. Nakręcę filmik i pokaże.

ad. 3. Ja pod żadnym system nie miałem takich problemów. Wygląda jak problem z "kompozycją" = Compiz, Mutter lub Kwin. Jakie środowisko, Unity, GNOME 2/3, KDE ?

ad. 4 ... pod 11.04 nie ma problemu jest np to repozytorium. Pod 11.10 albo sam zbuduje paczki, ale będzie trzeba poczekać aż Kolega obZen, zorobi paczki dla 11.10. Pod 11.04 maksymalne obciążenie w VLC to 50 % czasu procesora na X370 (film Full HD 1080p = ok. 9 GB danych).

ad. 5 PowerTOP po prostu jest robiony przez Developerów Intela, ale działa na wszytskich platformach x86, x86_64.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
taedoju
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2011, 12:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: taedoju »

no ja mam nie podzielony dysk ...ale używam do przechowywania danych dysku zewnętrznego głownie, dlaczego nie aktualizowac? no bo właśnie sie mogą stać takie kwiatki jak mi ;) na 11.04 wszystko śmiga aż miło, na 11.10 też smigało ale tylko gdy już się system uruchomił, samo uruchomienie było problemem. A co myślicie o selektywnym aktualizowaniu ? Wybrać np nowego dolphina, amaroka, pare innych programów a reszte doinstalować jak już rozwiązane będą problemy typu "nie działa"?
patrykos91
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 30 lis 2006, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łódź/Łowicz
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: patrykos91 »

...
Ad2.2
Dzisiaj zaktualizuje Bios do najnowszego jaki znajde. Chociaż osobiście wątpie że to pomoże bo , gdyby problem leżał po stronie Biosu ,to problem występowałby też na Windowsie nie? Jak update biosu nic nie da wrzuce filmik obrazujący jakto wygląda. Moim zdaniem to komputer startuje ale ekran sie nie odpala (wyjście z uśpienia) i nie da się go w żaden sposób włączyć. Natomiast zahibernować się w ogóle nie da , obraz na chwile znika po czym pojawia się okienko logowania.
Cóż ma i to sporo ... pod Windows stosowano pewne "obejścia" (w sterownikach ACPI) w błędach wcześniejszych BIOS`ów ... np. pod MSI X370 bez nowego biosu można było zapomnieć o hibernacji i usypianiu. Po wgraniu nowego biosu i modyfikacji wcześniejszego GNOME 2.3.2 pod Ubuntu 11.04 już było oki ... a pod KDE 4.7.2 - po aktywacji ACPI jest już naprawdę rewelacyjnie. Zobacz jaki masz BIOS jak z okolic końca 2010-kwietnia 2011 to raczej zapomnij o hibernacji i usypianiu.

[wybacz wbiłem się w Twój post przez pomyłkę ;) e X t 7 3]
Pozdrawiam

-- 17 paź 2011 13:23 --

No więc tak , po zupdatowaniu BIOSA:
1. Uśpienie działa :D <jupi>
2. System się zahibernował , jednak zawiesza się przy wychodzeniu z hibernacji.
Poczytałem i stwierdziłem że ma to związek z tym błędem, pojawiającym się przy próbie initramfs-update -u
cryptsetup: WARNING: failed to detect canonical device of /dev/sda6 ??

Zawartość plików:

Kod: Zaznacz cały

# /etc/uswsusp.conf(8) -- Configuration file for s2disk/s2both 
resume device = /dev/sda6
splash = y
compress = y
early writeout = y
image size = 1270796206
RSA key file = /etc/uswsusp.key
shutdown method = platform

Kod: Zaznacz cały

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    nodev,noexec,nosuid 0       0
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=8f0fa604-a46b-4bd1-bf3d-c973d9e198d9 /               ext4    errors=remount-ro 0       1
# /home was on /dev/sda5 during installation
UUID=0706fb04-1fd6-4680-aa07-0940dfba9359 /home           ext4    defaults        0       2
# swap was on /dev/sda6 during installation
UUID=12b412fc-fe80-4df8-b78b-0001bd0cbba7 none            swap    sw              0       0

Kod: Zaznacz cały

patrykos91@U270:~$ cat /etc/initramfs-tools/conf.d/resume
RESUME=UUID=12b412fc-fe80-4df8-b78b-0001bd0cbba7
A odnośnie zużycia energii:
Edit2: PowerTop:
http://img835.imageshack.us/img835/6417 ... ranu1f.png
http://img641.imageshack.us/img641/4770 ... anu2qi.png
http://img254.imageshack.us/img254/7413 ... ranu3u.png
http://img62.imageshack.us/img62/6559/zrzutekranu4g.png
http://img585.imageshack.us/img585/1323 ... ranu5x.png
Jacław
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Jacław »

Jak tam idą prace nad kernelami? Na netbooku już jest zainstalowany Kubuntu 11.10 i niecierpliwie oczekuje na Twoje usprawnienia e X t 7 3. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: e X t 7 3 »

patrykos91 pisze:
...
Ad2.2
Dzisiaj zaktualizuje Bios do najnowszego jaki znajde. Chociaż osobiście wątpie że to pomoże bo , gdyby problem leżał po stronie Biosu ,to problem występowałby też na Windowsie nie? Jak update biosu nic nie da wrzuce filmik obrazujący jakto wygląda. Moim zdaniem to komputer startuje ale ekran sie nie odpala (wyjście z uśpienia) i nie da się go w żaden sposób włączyć. Natomiast zahibernować się w ogóle nie da , obraz na chwile znika po czym pojawia się okienko logowania.
Cóż ma i to sporo ... pod Windows stosowano pewne "obejścia" (w sterownikach ACPI) w błędach wcześniejszych BIOS`ów ... np. pod MSI X370 bez nowego biosu można było zapomnieć o hibernacji i usypianiu. Po wgraniu nowego biosu i modyfikacji wcześniejszego GNOME 2.3.2 pod Ubuntu 11.04 już było oki ... a pod KDE 4.7.2 - po aktywacji ACPI jest już naprawdę rewelacyjnie. Zobacz jaki masz BIOS jak z okolic końca 2010-kwietnia 2011 to raczej zapomnij o hibernacji i usypianiu.

[wybacz wbiłem się w Twój post przez pomyłkę ;) e X t 7 3]
Pozdrawiam

-- 17 paź 2011 13:23 --

No więc tak , po zupdatowaniu BIOSA:
1. Uśpienie działa :D <jupi>
2. System się zahibernował , jednak zawiesza się przy wychodzeniu z hibernacji.
Poczytałem i stwierdziłem że ma to związek z tym błędem, pojawiającym się przy próbie initramfs-update -u
cryptsetup: WARNING: failed to detect canonical device of /dev/sda6 ??

no tak ... albo SWAP za mały, albo UUID błędny ... na pewno jest dla właściwego urządzenia ... nie zmieniałeś partycji, nowych instalacji etc. ?

Co do zużycia energii .. nie dziwne,z e wysokie skoro m.in. podświetlanie mas zna poziomie 62 % ... zjedź do okolic 35, a będzie znacznie lepiej.

Pozdrawiam

-- 18 paź 2011 20:43 --
Jacław pisze:Jak tam idą prace nad kernelami? Na netbooku już jest zainstalowany Kubuntu 11.10 i niecierpliwie oczekuje na Twoje usprawnienia e X t 7 3. Pozdrawiam
Postępują ... zobaczymy, czy się uda przed końcem tygodnia ... coś mnie choroba "rozbiera" i wszystko wolniej idzie ;/.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Galvatron
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 571
Rejestracja: 19 kwie 2011, 21:41
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja 16.x - atom oraz K8

Post autor: Galvatron »

taedoju pisze:no ja mam nie podzielony dysk ...ale używam do przechowywania danych dysku zewnętrznego głownie, dlaczego nie aktualizowac? no bo właśnie sie mogą stać takie kwiatki jak mi ;) na 11.04 wszystko śmiga aż miło, na 11.10 też smigało ale tylko gdy już się system uruchomił, samo uruchomienie było problemem. A co myślicie o selektywnym aktualizowaniu ? Wybrać np nowego dolphina, amaroka, pare innych programów a reszte doinstalować jak już rozwiązane będą problemy typu "nie działa"?
Nie wiem jak tam z zależnościami, bo może się okazać, że w praktyce i tak skończysz aktualizując większość środowiska, jednak zawsze możesz spróbować zaktualizować do KDE 4.7.1 z Kubuntu PPA.
Man wields his sword to die with a a smile on his face on a distant day beyond his dreams.
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości