Kernele testowe/stabilne wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

linuxozaurus pisze:Spróbuję z przeinstalowaniem jajka 23.5 później. Miłych snów Panie eXt73.
Jak miło tym razem ;) Serdecznie dziękuje Panno/Pani Karolino ;) ... ostatnio dość zmęczony jestem "trudami dnia codziennego", zatem dobry sen jest "w cenie" ;).

Pozdrawiam

-- 21 kwi 2013 21:52 --

Do dwóch dni udostępnię wersje v23.6 - opartą o Linux-3.8.8. Myślę, że będzie to ostatnia wersja z linii v23.x i stanie się jednocześnie wersją stabilną. Przez ostatnie kilka dni testowałem 6 wersji kernela v24.0 [na chwilę obecna opartego o Linux-3.9-rc7]. Analizowałem tu różne dodatkowe optymalizacje na poziomie kompilatora. Udało mi się dodatkowo poprawić zarówno responsywność kernela, jak i jego wydajnosc - tu bardziej utrzymanie jej na wysokim poziomie. Po serii testów, myślę ze te dodatkowe optymalizacje wejdą jedynie do linii i7 oraz Brazos ... i być może atom. Wersja K8 nie otrzyma ich ze względu na problemy, jakie pojawiają się na architekturach intela starszych niż Sandy Bridge. Stąd różnice w działaniu np. K8, a i7, czy wersji Brazos będą jeszcze głębsze ... na korzyść tych ostatnich oczywiście ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
userZwindy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2013, 12:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: userZwindy »

A ja po próbie wejścia w menu Skrypty e X t 7 3 dostaje takie coś:

Kod: Zaznacz cały

dpkg-query: no packages found matching intel-microcode
Opcja ta nie jest dostępna. Proszę użyć --help dla wyświetlenia wszystkich możliwości.
Mój procesor to AMD Phenom 9850 Quad-Core.
Jądro: Linux 3.8.7-ext73-f1-23.5-k8-ags-cfs
Awatar użytkownika
E213
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:09
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Argolis Cluster

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: E213 »

Wyglada na to, że wciąż trwa dopieszczanie kernela 3.9, obecnie rc8; Linus przesunął wydanie wersji stabilnej o tydzień.
https://lkml.org/lkml/2013/4/21/89
e X t 7 3 pisze:Zatem mamy nową wersje NeteXt'73 v4.93. (...). Natomiast 13.3 beta3 już zbudowałem tak aby działały zarówno pod 12.10, 13.04, jak i 12.04.
13.3 beta3 z NeteXt'73 bezproblemowo budują moduł pod 3.9_rc8/12.04, testowane z Xonotic, Stellarium i VirtualBox.
Lenovo Z565 | AMD Phenom™ II Quad-Core N970 | DDR3 8GB 1333MHz | Hitachi 500GB | ATI 5470 | BCM4313 | Huawei E3131 | Linux kernel 3.19-rc2
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

userZwindy pisze:A ja po próbie wejścia w menu Skrypty e X t 7 3 dostaje takie coś:

Kod: Zaznacz cały

dpkg-query: no packages found matching intel-microcode
Opcja ta nie jest dostępna. Proszę użyć --help dla wyświetlenia wszystkich możliwości.
Mój procesor to AMD Phenom 9850 Quad-Core.
Jądro: Linux 3.8.7-ext73-f1-23.5-k8-ags-cfs
bo on w tym miejscu sprawdza czy masz amd czy intela zatem komunikt czytaj tak ze nie masz intela i jest to prwada
PietroZ
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 184
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: PietroZ »

A ja mam taki dziwny problem:

Stacjonarny komputer z Gigabyte E240N (AMD E-240, Radeon HD 6310, 8GB RAM), dysk WD20EFRX, Kubuntu 12.04 (64-bit), kernel 3.8.7-ext73-f1-23.5-k8-ags-cfs i catalyst 13.3 beta 3.

Problem polega na tym, że sprzęt chodzi bardzo wolno, youtube 360p tnie na pełnym ekranie (1920x1080), responsywność słaba. Pod unity tak samo, myślałem że kde pomoże.

Kod: Zaznacz cały

00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 14h Processor Root Complex                                                                                                                                                                                     
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Device 9803                                                                                                                                                                                     
00:01.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Wrestler HDMI Audio [Radeon HD 6250/6310]                                                                                                                                                                    
00:11.0 SATA controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 SATA Controller [AHCI mode] (rev 40)                                                                                                                                                    
00:12.0 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI0 Controller                                                                                                                                                                     
00:12.2 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB EHCI Controller                                                                                                                                                                      
00:13.0 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI0 Controller                                                                                                                                                                     
00:13.2 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB EHCI Controller                                                                                                                                                                      
00:14.0 SMBus: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SBx00 SMBus Controller (rev 42)                                                                                                                                                                                     
00:14.1 IDE interface: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 IDE Controller (rev 40)                                                                                                                                                                   
00:14.2 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SBx00 Azalia (Intel HDA) (rev 40)                                                                                                                                                                            
00:14.3 ISA bridge: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 LPC host controller (rev 40)                                                                                                                                                                 
00:14.4 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SBx00 PCI to PCI Bridge (rev 40)                                                                                                                                                                               
00:14.5 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI2 Controller                                                                                                                                                                     
00:15.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB700/SB800/SB900 PCI to PCI bridge (PCIE port 0)                                                                                                                                                              
00:15.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB700/SB800/SB900 PCI to PCI bridge (PCIE port 1)                                                                                                                                                              
00:16.0 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB OHCI0 Controller                                                                                                                                                                     
00:16.2 USB controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SB7x0/SB8x0/SB9x0 USB EHCI Controller                                                                                                                                                                      
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 0 (rev 43)                                                                                                                                                                          
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 1                                                                                                                                                                                   
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 2                                                                                                                                                                                   
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 3                                                                                                                                                                                   
00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 4                                                                                                                                                                                   
00:18.5 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 6                                                                                                                                                                                   
00:18.6 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 5                                                                                                                                                                                   
00:18.7 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 12h/14h Processor Function 7                                                                                                                                                                                   
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)
Ze skryptu instalowałem kernel, catalyst i wpisy standardowe do GRUBa. Od czego to zależy? Nie wydaje mi się, żeby procesor był na poziomie słabej Pentium 4.
Dell E6410 | i5-560M | 4GB DDR3 | Intel GMA | M5S 256GB SSD | Broadcom BCM43224
Linux user #483062 | Ubuntu user #24405
garhuy.blogspot.com | www.ubueasy.xorg.pl
lszlacht
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2009, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: lszlacht »

Witam,
potwierdzam problem z NeteXt'73 v4.93. Po instalacji świerzego systemu, zainstalowaniu Kerneli i sterowników próba wejścia w skrypty e x t 7 3 kończy się powrotem do menu głównego. Czyli nie ma możliwości zainstalowania MICROCODE, skryptu APM czy zmiany wpisów w GRUB'ie.

Pozdrawiam
Łukasz
kamil7179
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2010, 20:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: kamil7179 »

NetBit73 pisze:
kamil7179 pisze:W nowym NeteXt'73 nie mogę wejść w 'skrypty e X t 7 3'. Po zaznaczeniu opcji i kliknięciu ok program się przeładowuje i wraca do głównego menu.
Działam na Ubuntu 12.10 kernel v23.5.
edit
To pojawia się w konsoli po próbie wejścia w skrypty.

Kod: Zaznacz cały

kamil@kamil-Lenovo-G580:~/Pobrane$ ./NeteXt73_v4.93
Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 9: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.
Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 9: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.
Opcja ta nie jest dostępna. Proszę użyć --help dla wyświetlenia wszystkich możliwości.
Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 9: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.
zawartość /etc/fonts/conf.d/50-user.conf

Kod: Zaznacz cały

<?xml version="1.0"?>
<!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd">
<fontconfig>
	<!-- Load per-user customization file -->
	<include ignore_missing="yes" prefix="xdg">fontconfig/conf.d</include>
	<include ignore_missing="yes" prefix="xdg">fontconfig/fonts.conf</include>
	<!-- the following elements will be removed in the future -->
	<include ignore_missing="yes" deprecated="yes">~/.fonts.conf.d</include>
	<include ignore_missing="yes" deprecated="yes">~/.fonts.conf</include>
</fontconfig>
Tu masz jakieś rozwiązania błędu, http://askubuntu.com/questions/206271/h ... ccessfully
Ale czy to może mieć wpływ na skrypt to nie wiem niestety.
Teraz wyświetla się:

Kod: Zaznacz cały

Opcja ta nie jest dostępna. Proszę użyć --help dla wyświetlenia wszystkich możliwości.
Jakieś pomysły? czy ten skrypt ma gdzieś jeszcze pliki konfiguracyjne?
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

lszlacht pisze:Witam,
potwierdzam problem z NeteXt'73 v4.93. Po instalacji świerzego systemu, zainstalowaniu Kerneli i sterowników próba wejścia w skrypty e x t 7 3 kończy się powrotem do menu głównego. Czyli nie ma możliwości zainstalowania MICROCODE, skryptu APM czy zmiany wpisów w GRUB'ie.

Pozdrawiam
Łukasz
A przełącz na język angielski. Może jakiś bugi z kodowaniem są.

-- 22 kwi 2013, o 18:24 --
kamil7179 pisze:
NetBit73 pisze:
kamil7179 pisze:W nowym NeteXt'73 nie mogę wejść w 'skrypty e X t 7 3'. Po zaznaczeniu opcji i kliknięciu ok program się przeładowuje i wraca do głównego menu.
Działam na Ubuntu 12.10 kernel v23.5.
edit
To pojawia się w konsoli po próbie wejścia w skrypty.

Kod: Zaznacz cały

kamil@kamil-Lenovo-G580:~/Pobrane$ ./NeteXt73_v4.93
Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 9: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.
Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 9: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.
Opcja ta nie jest dostępna. Proszę użyć --help dla wyświetlenia wszystkich możliwości.
Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 9: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.
zawartość /etc/fonts/conf.d/50-user.conf

Kod: Zaznacz cały

<?xml version="1.0"?>
<!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd">
<fontconfig>
	<!-- Load per-user customization file -->
	<include ignore_missing="yes" prefix="xdg">fontconfig/conf.d</include>
	<include ignore_missing="yes" prefix="xdg">fontconfig/fonts.conf</include>
	<!-- the following elements will be removed in the future -->
	<include ignore_missing="yes" deprecated="yes">~/.fonts.conf.d</include>
	<include ignore_missing="yes" deprecated="yes">~/.fonts.conf</include>
</fontconfig>
Tu masz jakieś rozwiązania błędu, http://askubuntu.com/questions/206271/h ... ccessfully
Ale czy to może mieć wpływ na skrypt to nie wiem niestety.
Teraz wyświetla się:

Kod: Zaznacz cały

Opcja ta nie jest dostępna. Proszę użyć --help dla wyświetlenia wszystkich możliwości.
Jakieś pomysły? czy ten skrypt ma gdzieś jeszcze pliki konfiguracyjne?
jest jeden plik wykonywalny, który odpalasz i plik z pakietami językowymi, który wpada do:

Kod: Zaznacz cały

/tmp/lang_netext/lang_testing.sh 
Jeżeli ten drugi plik ma błędy, np jeste niepełen lub pusty, program nie będzie się uruchamiał poprawnie.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

lszlacht pisze:Witam,
potwierdzam problem z NeteXt'73 v4.93. Po instalacji świerzego systemu, zainstalowaniu Kerneli i sterowników próba wejścia w skrypty e x t 7 3 kończy się powrotem do menu głównego. Czyli nie ma możliwości zainstalowania MICROCODE, skryptu APM czy zmiany wpisów w GRUB'ie.

Pozdrawiam
Łukasz

Ciekawe u mnie działa bez najmniejszego problemu:

NeteXt'73 v4.93

Pozdrawiam

-- 22 kwi 2013 18:48 --
PietroZ pisze:A ja mam taki dziwny problem:

Stacjonarny komputer z Gigabyte E240N (AMD E-240, Radeon HD 6310, 8GB RAM), dysk WD20EFRX, Kubuntu 12.04 (64-bit), kernel 3.8.7-ext73-f1-23.5-k8-ags-cfs i catalyst 13.3 beta 3.

Problem polega na tym, że sprzęt chodzi bardzo wolno, youtube 360p tnie na pełnym ekranie (1920x1080), responsywność słaba. Pod unity tak samo, myślałem że kde pomoże.

...

Ze skryptu instalowałem kernel, catalyst i wpisy standardowe do GRUBa. Od czego to zależy? Nie wydaje mi się, żeby procesor był na poziomie słabej Pentium 4.
Cóż E-240 do "demonów wydajności" nie należy. Tu problemem jest mały cache ... i 1 rdzeń. Nie wiem, czy aktywowałeś wpisy w Grub, APM [tryb performance], microcode. Choć przykładowy E-350 na moim MSi X370 działa genialnie. Jednak działa pod kernelem Brazos - tu specjalnie optymalizowanym dla nowych układów AMD - od Athlona II.

Tu porównanie architektur E-240 vs E-350. Ponadto zobacz porównanie wydajności ... Pentium 4 mobile [najsłabszy z nich !!!] ma identyczną moc, a "stacjonarne" są odczuwalnie wydajniejsze od E-240.

Poniżej jak działa E-350 po kernelem Brazos:

Działanie kernela w wersji Brazos - CS: Source na AMD APU E-350 - wszystko na maskimum

Działanie kernela w wersji Brazos - DOOM 3 na AMD APU E-350 - wszystko na maskimum

Działanie kernela w wersji Brazos na AMD APU E-350 - 100 % obciążenie każdego rdzenia procesora


Pozdrawiam

-- 22 kwi 2013 20:07 --

Tak z "innej beczki", może niedługo w bardzo prosty sposób opisze w jak w kilkanaście sekund wręcz skonfigurować sobie "całkowicie" anonimowe łącze internetowe - przy pomocy TOR`a. Dzięki tej sieci tzw. routerów cebulowych dotarcie do naszego prawdziwego IP graniczy wręcz z wyprawą na K2 ;). Tak to wygląda w akcji ... oczywiście podany tam adres IP mam "przez chwilę" ;). Ponadto jeszcze bardziej mogę ukryć swoje "pochodzenie", np. poprzez udawanie Windows 7, czy 8 i pokazywanie innego języka w przeglądarce ;):

TOR - 1

TOR - 2

TOR - 3

TOR - 4


Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: JerryG »

NeteXt73_v4.93 dziala OK, zadnych bledow nie wywala :)

Ten TOR moze mi sie przydac do ogladania TV :), czasami chce wlaczyc PL Onet czy TVN a tu info ze masz IP z innego kraju i zero ogladania :(
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
lszlacht
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2009, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: lszlacht »

Witam,
niestety zmiana języka instalatora nic nie daje. Na wszelki wypadem zainstalowałem jeszcze raz świeży system:
- najpierw bez żadnych aktualizacji: wejście w skrypty e X t 7 3 kończy się powrotem do początku (zarówno przed jak i po zmianie języka i to kilkukrotnej)
- po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji: nadal wejście w skrypty e X t 7 3 niemożliwe (bez znaczenia język)
Podkreślam iż jest to u mnie czysta instalacja kubuntu. Problem może być w tym iż ściągam wersję 4.93 ale już nie chce mi się kolejny raz instalować systemu by sprawdzić czy zainstalowanie wcześniejszej wersji a później jej zaktualizowanie nie rozwiązało by problemu.
W sumie był bym wdzięczny za podrzucenie wcześniejszej wersji skryptu i opis jak usunąć teraźniejszą ze wszystkimi zależnościami. Sprawdził bym czy to nie rozwiązało by problemu.
Pozdrawiam
Łukasz
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

lszlacht pisze:Witam,
niestety zmiana języka instalatora nic nie daje. Na wszelki wypadem zainstalowałem jeszcze raz świeży system:
- najpierw bez żadnych aktualizacji: wejście w skrypty e X t 7 3 kończy się powrotem do początku (zarówno przed jak i po zmianie języka i to kilkukrotnej)
- po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji: nadal wejście w skrypty e X t 7 3 niemożliwe (bez znaczenia język)
Podkreślam iż jest to u mnie czysta instalacja kubuntu. Problem może być w tym iż ściągam wersję 4.93 ale już nie chce mi się kolejny raz instalować systemu by sprawdzić czy zainstalowanie wcześniejszej wersji a później jej zaktualizowanie nie rozwiązało by problemu.
W sumie był bym wdzięczny za podrzucenie wcześniejszej wersji skryptu i opis jak usunąć teraźniejszą ze wszystkimi zależnościami. Sprawdził bym czy to nie rozwiązało by problemu.
Pozdrawiam
Łukasz
Najgorsze jest to, że w tej sekcji nic nie zmieniałem. Odezwij się na netbit73@gmail.com, dam Ci gg i pogadamy o tym, bo mnie to zaintrygowało.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Ciekawa sytuacja - nigdy wcześniej nie wystąpiła. Prawdopodobnie najlepiej byłoby diagnozować po uruchomieniu w konsoli. Myślę, że tu Kolega NetBit'73 'poradzi' ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

lszlacht pisze:Witam,
potwierdzam problem z NeteXt'73 v4.93. Po instalacji świerzego systemu, zainstalowaniu Kerneli i sterowników próba wejścia w skrypty e x t 7 3 kończy się powrotem do menu głównego. Czyli nie ma możliwości zainstalowania MICROCODE, skryptu APM czy zmiany wpisów w GRUB'ie.

Pozdrawiam
Łukasz
Dzięki za pomoc. Problem namierzony i rozwiązany. NeteXt'73 V4.94 już na serwerze. Problem pojawiał się na maszynach, które nie miały dodatkowych wpisów w GRUB. Już nie powinien się pojawiać.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Zatem problem rozwiązany ;). Prawdopodobnie do dwóch dni udostępnię kernele v23.6 na 3.8.8.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
PietroZ
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 184
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: PietroZ »

e X t 7 3 pisze:
lszlacht pisze:Cóż E-240 do "demonów wydajności" nie należy. Tu problemem jest mały cache ... i 1 rdzeń. Nie wiem, czy aktywowałeś wpisy w Grub, APM [tryb performance], microcode. Choć przykładowy E-350 na moim MSi X370 działa genialnie. Jednak działa pod kernelem Brazos - tu specjalnie optymalizowanym dla nowych układów AMD - od Athlona II.

Tu porównanie architektur E-240 vs E-350. Ponadto zobacz porównanie wydajności ... Pentium 4 mobile [najsłabszy z nich !!!] ma identyczną moc, a "stacjonarne" są odczuwalnie wydajniejsze od E-240.

Poniżej jak działa E-350 po kernelem Brazos:

Działanie kernela w wersji Brazos - CS: Source na AMD APU E-350 - wszystko na maskimum

Działanie kernela w wersji Brazos - DOOM 3 na AMD APU E-350 - wszystko na maskimum

Działanie kernela w wersji Brazos na AMD APU E-350 - 100 % obciążenie każdego rdzenia procesora


Pozdrawiam
Hmm... faktycznie, czyli już wiem na czym stoję. Tylko co do grafiki to widzę, że działamy na tych samych układach. U mnie problem jest taki, że VAAPI nie działa jak należy, bo tnie filmy 1080p,, a na youtube każdy :(
Wymagane pakiety wgrane:

Kod: Zaznacz cały

ii  libva-x11-1                                    1.0.15-4                                    Video Acceleration (VA) API for Linux -- X11 runtime
ii  libva1                                         1.0.15-4                                    Video Acceleration (VA) API for Linux -- runtime
ii  vdpau-va-driver                                0.7.3-1ubuntu1                              VDPAU-based backend for VA API
ii  xvba-va-driver                                 0.7.8-1ubuntu3                              XvBA-based backend for VA API (AMD fglrx implementation)
Kernel 23.5 K8, sterowniki (13.3 beta3), APM, microcode i wpisy GRUB wykonane.
Logi: http://dl.dropbox.com/u/491388/logi/dmesg_e240n
Dell E6410 | i5-560M | 4GB DDR3 | Intel GMA | M5S 256GB SSD | Broadcom BCM43224
Linux user #483062 | Ubuntu user #24405
garhuy.blogspot.com | www.ubueasy.xorg.pl
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Witaj

Jaki wynik daje komenda vainfo ? Powinna dać taki:

Kod: Zaznacz cały

ext73@ext73-kernel:~$ vainfo 
libva: VA-API version 0.32.0
Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns 0
vainfo: VA-API version: 0.32 (libva 1.0.15)
vainfo: Driver version: Splitted-Desktop Systems XvBA backend for VA-API - 0.7.8
vainfo: Supported profile and entrypoints
      VAProfileH264High               : VAEntrypointVLD
      VAProfileVC1Advanced            : VAEntrypointVLD
Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
PietroZ
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 184
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: PietroZ »

Kod: Zaznacz cały

libva: VA-API version 0.32.0
Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns 0
vainfo: VA-API version: 0.32 (libva 1.0.15)
vainfo: Driver version: Splitted-Desktop Systems XvBA backend for VA-API - 0.7.8
vainfo: Supported profile and entrypoints
      VAProfileH264High               : VAEntrypointVLD
      VAProfileVC1Advanced            : VAEntrypointVLD
Dell E6410 | i5-560M | 4GB DDR3 | Intel GMA | M5S 256GB SSD | Broadcom BCM43224
Linux user #483062 | Ubuntu user #24405
garhuy.blogspot.com | www.ubueasy.xorg.pl
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Zatem VAAPI działa ... tu zatem "wąskim" gardłem pozostaje procesor [przede wszystkim Flash]. Choć to mnie zastanawia, bo pod VLC na E-350 odtwarza filmy Full HD pod 100 % obciążeniem na każdy rdzeń [jak pisałem kernel Brazos].

Przy okazji tak działa Flash na E-350 ... tu pod dość starą wersją kernela Brazos ;)

X370 Flash

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v23.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: witek »

Procesor swoją drogą, ale PietroZ używa kernela K8 a nie Brazos - może tu leży problem?
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości