Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Miejsce na dyskusje nad kolejnym remiksem.
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: kondziu jah »

Mysle, ze powinni wrzucic do remiksu LO
-jako iz Canonical stawia na LO,
-jako iz LO tworza takze ludzie, ktorzy odeszli od OO
-i jako iz OO bedzie rozwijane conajwyzej przez spolecznosc
Skrypt pobierający najnowszy sterownik nvidia -> http://adf.ly/Y8HRT
http://adf.ly/Y8HMh -> zaproszenie do dropboksa -> 500MB gratis.
http://adf.ly/?id=5385762 -> zarabiaj na linkowaniu
http://adf.ly/YIOh1 -> UIQ3 is not dead!
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: majsza »

kondziu jah pisze:Mysle, ze powinni wrzucic do remiksu LO
-jako iz Canonical stawia na LO,
-jako iz LO tworza takze ludzie, ktorzy odeszli od OO
-i jako iz OO bedzie rozwijane conajwyzej przez spolecznosc
Ojej, przecież LO jest domyślnie :) Co naiwyżej, jak się znajduje tego za dużo to pozostawić tylko Writer i Calc.

Remix to zwykłe Ubuntu, z lekko pozmienianymi programami i z kodekami. Jest robione z obrazu płyty oficjalnego Ubuntu...
Damrok
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2008, 18:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Damrok »

Nie no - bez programu do robienia prezentacji (Impress) żaden student ani licealista się nie obejdzie. Sam writer i calc to zdecydowanie za mało :)
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: makson »

Witch Lady pisze:Ok, ok, zrozumiałam. Ale tak czy inaczej uważam to za zbytnie ograniczanie się, na dodatek na własne życzenie.
A wiesz, jakie ograniczenia może narzucać dodanie zamkniętego oprogramowania? Np może w licencji Skype być zakaz sprzedaży tego programu przez osoby trzecie (co jest bardzo prawdopodobne). Spowoduje to, że płytek z remiksem może nie być wolno sprzedawać np na serwisach aukcyjnych.
Proponuje nie ograniczać się na własne życzenie i do remiksu domyślnie dodawać tylko wolne oprogramowanie. W ten sposób każdy bez żadnych konsekwencji będzie mógł pobierać płytki, udostępniać je, kopiować, sprzedawać itp.
Damrok pisze:Poza tym jestem za pozostawieniem evolution i FireFoxa (nie wymieniać go na chrome)
Na Chrome nikt nie wymieni, bo to zamknięty kod. Pozostaje ewentualnie Chromium, ale chyba i tak większość woli Firefoksa.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: 123wilk »

Więc tak wywaliłbym z systemu wszystkie programy, i dodał skrypt który zaraz po instalacji doinstaluje to co chcemy, oczywiście zostawiłbym kodeki, chodzi o to że rozmiar iso mógłby być mniejszy i tak zaraz po instalacji wywalam masę programów których nie chcę, a tak każdy sobie zainstaluje co chce.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: makson »

123wilk pisze:Więc tak wywaliłbym z systemu wszystkie programy, i dodał skrypt który zaraz po instalacji doinstaluje to co chcemy...
Taki "skrypt" nazywa się Synaptic...
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Witch Lady »

makson pisze:
Witch Lady pisze:Ok, ok, zrozumiałam. Ale tak czy inaczej uważam to za zbytnie ograniczanie się, na dodatek na własne życzenie.
A wiesz, jakie ograniczenia może narzucać dodanie zamkniętego oprogramowania? Np może w licencji Skype być zakaz sprzedaży tego programu przez osoby trzecie (co jest bardzo prawdopodobne). Spowoduje to, że płytek z remiksem może nie być wolno sprzedawać np na serwisach aukcyjnych.
Proponuje nie ograniczać się na własne życzenie i do remiksu domyślnie dodawać tylko wolne oprogramowanie. W ten sposób każdy bez żadnych konsekwencji będzie mógł pobierać płytki, udostępniać je, kopiować, sprzedawać itp.
Wylewasz dziecko z kąpielą. Ubuntu jest dla ludzi, tak? Dla zwykłego, przeciętnego szarego użytkownika komputera, tak? Dlaczego zwykły użytkownik ma cierpieć dlatego, że ktoś może chcieć sprzedawać te płytki? Z punktu widzenia zwykłego użytkownika to jest nieistotne. Jeśli ktoś chce zarabiać na sprzedaży płytek z Ubuntu, równie dobrze może zrobić swój własny remiks i go sprzedawać, prawda?

"A jest Skype?"
"Jest alternatywa dla Skype'a. Która jest całkowicie wolna (wiesz, możesz z kodem tego programu zrobić co chcesz, zmienić go jak chcesz i w ogóle) i dzięki temu każdy może wypalić nasz remiks który przygotowaliśmy za darmo i udostępniamy wszystkim za darmo i sprzedawać go."
"Ale ja wolę Skype... Używam tego od paru lat, wszyscy znajomi używają. Czemu nie ma Skype'a?"
"Wiesz, Skype'a możesz sobie zainstalować jeśli chcesz... Ale Skype nie jest wolnym oprogramowaniem! Ma zamknięty kod!"
"No, ale co z tego?"

Programy z zamkniętym kodem to nie jest zło tego świata. Moim zdaniem trzeba wykorzystywać fakt, że i na Windows i na Linux jest sporo wspólnych programów, które umożliwiają łagodniejsze przejście na nowy system operacyjny. Tym bardziej, jeśli są to znane programy, mające własną "markę". Nie będzie żadna czarna magia, bo nie trzeba będzie się uczyć i konfigurować zbyt wielu nowych programów. A przecież nam wszystkim chodzi o to, żeby nowi użytkownicy mieli jak najlepsze doświadczenia z Ubuntu (i Linuksem ogólnie) i nie zrazili się do niego.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Hwiparam »

JDownloader nie przejdzie, bo wymaga Javy, Language Tool chyba też, przynajmniej kiedyś wymagało. Co do VLC i Kadu to wiadomo - QT.
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: sir_herrbatka »

@Lady

Niestety muszę poprzeć maksona. Musimy promować otwarte i wolne programy, i jest to dla nas ważne.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Witch Lady »

Dlaczego "musimy"?

Czy jest sens promować wolne oprogramowanie kosztem lepszego i bardziej znanego, ale zamkniętego? Nie wszyscy są maniakami wolnego oprogramowania. Czemu nie wybrać po prostu tego co się sprawdza?
Ostatnio zmieniony 01 maja 2011, 13:03 przez Witch Lady, łącznie zmieniany 1 raz.
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: alcek »

Prosta sprawa: Czy MS sprzedaje swoje Windowsa ze Skype'em czy wciska na płycie swoje oprogramowanie?
Tak samo społeczność Ubuntu tworzy i udostępnia system z oprogramowaniem wolnym i otwartym. Moim zdaniem zdaniem warto umieszczać w remiksie oprogramowanie, które ma swoje wersje na Windowsa.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Witch Lady »

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/04/when ... nt-matter/

W końcu ktoś napisał to wyraźnie.

Btw, chcecie to róbcie sobie po swojemu. Ja nie mam zamiaru was do niczego zmuszać, po prostu nie będę tego używać. Ale jesteście pewni, że wasza "ścieżka" jest najlepsza dla użytkowników?
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: alcek »

Ciebie też nikt nie może zmuszać, chcesz to zawsze możesz sobie zainstalować. Ubuntu jest pewnym produktem społeczności. I jaki jest sens umieszczania w nim softu, na którego kształt społeczność nie ma wpływu. Więc nie dziwi mnie szczególnie nieumieszczanie zamkniętego oprogramowania w udostępnianych obrazach iso Ubuntu, pomijając już wspomniane już wyżej komplikacje prawne. Nie powinno się podcinać gałęzi, na której się siedzi.

Sam korzystam z tlena i mam zainstalowanego Skype'a, z którego w zasadzie nie korzystam.
Awatar użytkownika
viru
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 04 sty 2011, 15:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64
Lokalizacja: oSiEdLe SzOpEnA

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: viru »

digger90 pisze:Witam :)

Dodać:
- Pidgin
- Thunderbird
- VLC
- GIMP
- Inkscape
- Nautilus Elementary
- Ikony Faenza

Usunąć:
- stronę startową Firefoxa
- Gwibber
- Empathy
- Evolution
za empathy gwibber i evolution jestem jak najbardziej za co do strony starowej ;) ehh

za dodaniem porgramów graficznych jak najbardziej (gimp i inkscape standard) i thunderbirda od razu w języku polskim również
Arcueida
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Arcueida »

A ja bym dodal skrypt pobierania napisow w menu kontekstowym ;] kazdy pobiera napisy..
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: makson »

Arcueida pisze:A ja bym dodal skrypt pobierania napisow w menu kontekstowym ;] kazdy pobiera napisy..
Chodzi Ci chyba o GNAPI. Faktycznie ten program wart jest polecenia do polskiego remixu ze względu na swoją Polskość ;) !
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Arcueida
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Arcueida »

no kilka rodzajow tego jest, sam nie wiem, ktory teraz mam, ale wszystkie dzialaja na tej samej zasadzie :D
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: mario_7 »

Ubuntu szczyci się tym, że jest systemem składającym się z najlepszych programów, które stworzyła społeczność wolnego oprogramowania. Wpisane jest to w filozofię Ubuntu. Zamknięte oprogramowanie może być jedynie dodatkiem do w pełni otwartego systemu, nie może za to stanowić jego bazy.

Warunek otwartości programów dodawanych do naszych remiksów jest bezdyskusyjny. My nie dodamy niewolnego oprogramowania, ale oczywiście nikomu nie bronimy utworzyć innego remiksu...
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: brezniew »

Odnośnie dyskusji CD czy DVD - Można przecież umieścić na płycie DVD np 800, 900 MB czy 1GB i dołączyć kilka wymienionych wyżej programów (otwartych), które się nie mieszczą w przypadku trzymania się CD. Poza tym coraz częściej używa się LiveUSB zamiast płyt, więc te 700 MB to jakieś sztuczne ograniczenie.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2011, 00:25 przez brezniew, łącznie zmieniany 1 raz.
Ivn
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2010, 14:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Niebiańska Nimfa - co usunąć, co dodać?

Post autor: Ivn »

Jedyne sensowne i sprawdzone wyjście z tej sytuacji, to zrobić po prostu to samo, co było w poprzednich wersjach polskiego remiksu, czyli po czystej instalacji mamy tylko wolne oprogramowanie i do tego wykonywalny skrypt (pyUbumatic), przy pomocy którego możemy zainstalować Adobe Reader, Flash, Skype, niewolne kodeki, winowsowe czcionki etc.
Zablokowany

Wróć do „Niebiańska Nimfa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości