Lubuntu 11.04 PL wydane!

Miejsce na dyskusje nad kolejnym remiksem.
Awatar użytkownika
Lasoty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2007, 20:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lubuntu 11.04 PL wydane!

Post autor: Lasoty »

Zainstalowałem sobie Lububuntu i oto co mi się nie podoba na dzień dobry:
  1. LXKeymap nie ma rosyjskiego układu klawiatury (Sic!) a są jakieś inne kosmiczne!
  2. nie można wyłączyć (w prosty sposób) pytania o hasło do bazy kluczy!
  3. nie można dodawać (w prosty sposób) programów startowych
  4. brak menedżera samby w oknie przeglądarki plików (skąd mam wiedzieć że jest w narzędziach systemowych!)
Jedyna jak do tąd zaleta to to, że faktycznie jest szybki. Niestety w tej chwili to trochę za mało.
Awatar użytkownika
karolradom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2011, 23:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Lubuntu 11.04 PL wydane!

Post autor: karolradom »

Co do Lubuntu 11.04 to używam go już kilka miesięcy. Jedno mogę powiedzieć na temat tego systemu: dzięki niemu mój leciwy już laptop przeżywa swoją drugą młodość. W tej chwili nie zastanawiam się nawet nad przesiadką na jakikolwiek inny OS. Co do autostartu, to wpisz w terminalu:

Kod: Zaznacz cały

sudo leafpad /etc/xdg/lxsession/Lubuntu/autostart
To polecenie otwiera plik autostartu. Można jeszcze prościej??
Jak masz jakieś pytania dotyczące Lubuntu pisz na gg: 9201186
marmarc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2006, 08:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Lubuntu 11.04 PL wydane!

Post autor: marmarc »

właśnie zainstalowałem lubuntu 11.04 .
Jakim skryptem mogę uprościć instalację niezbędnych dodatków - kodeki, pluginy itp.?
Czy ubumatic będzie skuteczny?
m.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Lubuntu 11.04 PL wydane!

Post autor: pioruns »

Lasoty pisze:Zainstalowałem sobie Lububuntu i oto co mi się nie podoba na dzień dobry:
(...)
Jedyna jak do tąd zaleta to to, że faktycznie jest szybki. Niestety w tej chwili to trochę za mało.
Braki tego systemu będziesz musiał nadrobić swoją wiedzą. Rozbudowane środowiska, jak GNOME czy KDE, mają wszelkie niezbędne narzędzia, LXDE ich nie ma, dlatego właśnie jest takie szybkie:) Używając takiego "uproszczonego" systemu będziesz musiał troszkę pogrzebać w bebechach.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
Lasoty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2007, 20:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lubuntu 11.04 PL wydane!

Post autor: Lasoty »

Nie do końca się z Tobą zgodzę, ponieważ podstawowe funkcje, o których mówiłem nie tyle powinny co muszą być w każdym systemie. Takie niedoróbki mocno ograniczają jakąkolwiek funkcjonalność. Zwłaszcza, że do tej pory wszystkim komu instalowałem ubuntu mówiłem, ze jest bardzo prosty w obsłudze i szybki, i napewno dadzą sobie na nim radę. Niestety straciłem kartę przetargową.
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Lubuntu 11.04 PL wydane!

Post autor: pioruns »

No niestety, Ubuntu idzie do "przodu" :) Moi rodzice (nie znają się na komputerach) nadal używają w domu Ubuntu 10.04 LTS, gdzie jest działający i prosty GNOME2.x. Jak wygaśnie wsparcie dla tego systemu, to nie wiem, co dalej, bo narazie nie widzę nic sensownego.
LXDE i Xfce nie są tak dopracowane jak GNOME czy KDE - odpowiednich narzędzi po prostu w tych środowiskach nie ma, Canonical musiałby sam wszystko od nowa napisać.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Awatar użytkownika
Lasoty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2007, 20:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lubuntu 11.04 PL wydane!

Post autor: Lasoty »

Powiem Ci szczerze, że moi rodzice bezboleśnie przeszli na Unity. Ale ich komputer nie ma problemu z tak ciężkim środowiskiem. Powiem szczerze, że pod pewnymi względami po chwili przyzwyczajenia jest ono nawet prostsze w obsłudze. Ma swoje niedociągnięcia i niestety jest zasobożerny. Ale jednak może się podobać. Kwestia gustu. Może i nie jestem wielce szczęśliwy ze zmiany gnoma 2.x na Unity, ale cóż, stwierdzam, że trzeba iść z duchem czasu. Nowe nie oznacza gorsze, co najwyżej inne. Ale wracając do tematu szkoda że lxde tak kuleje, na stary komp jak laptop mojej dziewczyny byłoby doskonałe rozwiązanie, jednakże nie jest ona biegła w komputerze, więc obawiam się, że ten pomysł może wkrótce upaść, jeżeli nie będę miał konkretnych argumentów, narazie ich nie mam. Szybkość to nie wszystko.
Zablokowany

Wróć do „Niebiańska Nimfa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości