Testujemy 12.04 LTS Precise

Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Linuxoholic »

MonaLu pisze:Chodzi o to, żeby się nie uruchamiał na starcie, bo wiadomo, że to go spowalnia, a skoro nie mam zamiaru BT używać w danej sesji, to po co czekać dłużej? Ja jak kolega widex, jestem minimalistką i gorącą zwolenniczką otymalizacji
Z tego co wiem, to zwolennicy optymalizacji, korzystają np z Gentoo. Ubuntu nie jest zgodne z Twoją polityką potrzeb ;)
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shimmy »

Linuxoholic pisze:
MonaLu pisze:Chodzi o to, żeby się nie uruchamiał na starcie, bo wiadomo, że to go spowalnia, a skoro nie mam zamiaru BT używać w danej sesji, to po co czekać dłużej? Ja jak kolega widex, jestem minimalistką i gorącą zwolenniczką otymalizacji
Z tego co wiem, to zwolennicy optymalizacji, korzystają np z Gentoo. Ubuntu nie jest zgodne z Twoją polityką potrzeb ;)

Z Gentoo korzystają ludzie którzy nie mają co robic z czasem ;) Juz nie mowiac o tym, ze zły dobór komponentów przy instalacji i konfiguracji Gentoo moze przyniesc odwrotny skutek
Awatar użytkownika
Czeslavus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 295
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Czeslavus »

mp4 najładniej odtwarza mplayer. Jak go dodać do listy "Otwórz innym programem". W 10.10 można było wpisać słownie, a tu lipa ... tylko z terminala "mplayer film.mp4"?
------------------------------------------
Pozdrawiam
Czeslavus
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Foka0111 »

Shimmy pisze:Demon Bluetooth nie ma dużego znaczenia w spowalnianiu systemu, więc nie wiem po co wyłączać..
To dodatkowych kilka watów energii,poza tym skoro nie używam i ( w moim przypadku) wyłączam guzikiem na obudowie lapka (nie mylić z wyłączeniem bądź włączeniem w tym wypadku wifi) komendami
sudo modprobe iwlagn

sudo rmmod iwlagn


to chcę,żeby po uruchomieniu systemu było tak samo.
w ubu 10.04 bawiłem się w jakieś skrypty,w końcu przez jupitera udało mi się to ogarnąć,potem kubu 11.04 już pamiętało,kubu 11.10 to samo co ubu 10.04 coś namieszali i teraz (kubu 12.04) jest spoko :)

Po to są guziki na budzie kompa bądź skróty Fn +
keczus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 23 lis 2009, 14:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: keczus »

Foka0111 pisze:
Shimmy pisze:Demon Bluetooth nie ma dużego znaczenia w spowalnianiu systemu, więc nie wiem po co wyłączać..
To dodatkowych kilka watów energii,poza tym skoro nie używam i ( w moim przypadku) wyłączam guzikiem na obudowie lapka (nie mylić z wyłączeniem bądź włączeniem w tym wypadku wifi) komendami
sudo modprobe iwlagn

sudo rmmod iwlagn


to chcę,żeby po uruchomieniu systemu było tak samo.
w ubu 10.04 bawiłem się w jakieś skrypty,w końcu przez jupitera udało mi się to ogarnąć,potem kubu 11.04 już pamiętało,kubu 11.10 to samo co ubu 10.04 coś namieszali i teraz (kubu 12.04) jest spoko :)

Po to są guziki na budzie kompa bądź skróty Fn +
Wielu producentów w swej genialności daje jeden pstryczek od BT i WiFi... :( :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 00:12 przez keczus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: MonaLu »

Shimmy pisze:
Linuxoholic pisze:
MonaLu pisze:Chodzi o to, żeby się nie uruchamiał na starcie, bo wiadomo, że to go spowalnia, a skoro nie mam zamiaru BT używać w danej sesji, to po co czekać dłużej? Ja jak kolega widex, jestem minimalistką i gorącą zwolenniczką otymalizacji
Z tego co wiem, to zwolennicy optymalizacji, korzystają np z Gentoo. Ubuntu nie jest zgodne z Twoją polityką potrzeb ;)
Z Gentoo korzystają ludzie którzy nie mają co robic z czasem ;) Juz nie mowiac o tym, ze zły dobór komponentów przy instalacji i konfiguracji Gentoo moze przyniesc odwrotny skutek
Ojej, a już się napaliłam. ;) Wprawdzie zastanawiałam się nad Debianem, ale stwierdziłam, że jednak jestem zbyt nerwowa na instalowanie ciągle czegoś, bo chce zrobić coś, no i Ubuntu ma jednak dobrze rozwinięty system samopomocy. :)
keczus pisze: Wielu producentów w swej genialności dali jeden pstryczek od BT i WiFi... :( :)
No u mnie akurat nie ma żadnego, ale jak dużo nie siorbie, to niech już będzie, faktycznie jak musiałam go uruchomić, to trzeba było się namachać, bo raz jeden nie działał, raz drugi, potem trzeba było coś w konsoli wpisywać... Uff, a teraz to nawet go jeszcze nie przetestowałam tak po prawdzie.
Awatar użytkownika
etmoon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: etmoon »

Mam dwa duże zastrzeżenia do Unity:
1.czasami, aby zobaczyć listę połączeń w ikonce muszę się ponownie zalogować do systemu( wyświetla mi tylko informacje o dostępności sieci)
2. aby ujrzeć okno pidgina muszę go wyłączyć i włączyć ponownie( później już okno widać ).
To na tyle z tygodniowego użytkowania Unity. Na razie średnio to wygląda.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: bear7 »

12.04 jest już wydane. Testy się skończyły. Pora się zabrać za rozwiązywanie usterek... :wink:
Temat zamykam.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości