Testujemy 12.04 LTS Precise

Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Cieniek »

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że w nowym ubuntu (nie) działa UCK (uck-gui)? Mam praktycznie domyślny system i po pierwszym ekranie wyboru języków skrypt zamyka się z komunikatem "Script was cancelled by the user".

--edit line--
spod konsoli (w trybie tekstowym znaczy się) można przejść dalej, ale lista języków też nie wyświetla się poprawnie
Awatar użytkownika
master86
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: master86 »

Wiecie, dlaczego boczny panel w Unity nie ma inteligentnego ukrywania? Albo można ustawić, że jest cały czas widoczny, albo ciągle niewidoczny. Nie ma tak, aby się chował, gdy jest np. przeglądarka internetowa odpalona...
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: bear7 »

master86 pisze:Wiecie, dlaczego boczny panel w Unity nie ma inteligentnego ukrywania? Albo można ustawić, że jest cały czas widoczny, albo ciągle niewidoczny. Nie ma tak, aby się chował, gdy jest np. przeglądarka internetowa odpalona...
Przed zadaniem pytania należy użyć funkcji SZUKAJW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Ostatnio jest to gorący temat na forum.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Kavel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2012, 16:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Kavel »

Wlasnie zainstalowalem 12.04 (64bit) na czysty dysk, i to moje uwagi:
+ system wydaje sie byc szybszy (przy wylaczaniu)
- Niestety w Unity 3D wciaz wywala mi niektore okienka (alerty typu Are you sure? i niektore programy) na telewizorze (korzystam z monitora i telewizora - nVidia TwinView)
- VideoTearing na drugim ekranie dalej wystepuje (unity2d i 3, pod gnomem jest w porzadku)
- Wszelkie upgrady i programy z ubuntu soft centre instaluja sie duzo wolniej
- Gra Saper -Mines- dziwnie= zle chodzi, (nie odkrywa pol po prawym kliknieciu)
+ Blender w Ubuntu Soft Center jest w nowej wersji
- Blender w nowej wersji nie instaluje sie z Cycles Engine
+ Nie trzeba juz kombinowac z tabletem wacoma (zeby rysik dzialal tylko na jednym ekranie)
- drobne problemy z dzwiekiem 5.1 na xonarze dx
- system wieszal sie wlasciwie jeszcze przed instalacja (na kropkach), albo w trakcie upgradeu z 11.10 dopoki nie wyjalem karty wifi .

+ Najwiekszy plus i dla mnie powod numer 1 aby instalowac nowe ubuntu to to, ze w Gnome 3 Videotearing przestal dokuczac - koniec przelaczania systemu aby obejrzec sobie film na TV
nikczemnik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 09 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: nikczemnik »

Hmm działa komuś kalibracja monitora? Jeśli tak to jaki program? Bo u mnie nie rusza a trochę by się przydała:-(
Awatar użytkownika
etmoon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: etmoon »

Hmm... W zasadzie nowa odsłona Ubuntu działa mi dobrze oprócz jednej małej rzeczy, a jest nią funkcja wstrzymania po zamknięciu klapy laptopa. W wersji 10.04 działała bez problemu, a tu po prostu system nie wstaje(czarny ekran). Ale w sumie przesiadka na Unity bez problemowa.
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: MonaLu »

U mnie po kilku dniach używania następujące wnerwy:
- touchpad - przetestowałam prawie wszystkie opcje, zostaje mi jeszcze podmiana paczek - o ile middleclick w końcu zaskoczył, to "zapomina" horizontal scroll, pomimo, że wszędzie jest powłączane;
- bluetooth - czy oni uważają, że każdy użytkownik Ubuntu regularnie używa bluetooth i dodatkowo nie potrafi go samodzielnie uruchomić? Ktoś to skutecznie wywalił z autostartu?
- TB nie odtwarza zdefiniowanego dźwięku, pomimo, że w poprzedniej wersji wskazany plik działał i dźwięk też działa, bo o przyjściu poczty informuje mnie pyknięcie;
- co z tą hibernacją, miała w końcu działać, a nawet nie ma opcji?
A poza tym jestem zadowolona. :>
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Linuxoholic »

MonaLu pisze:- bluetooth - czy oni uważają, że każdy użytkownik Ubuntu regularnie używa bluetooth i dodatkowo nie potrafi go samodzielnie uruchomić? Ktoś to skutecznie wywalił z autostartu?
Większość użytkowników nie potrafiłaby, np moja siostra i siostrzenica, nie którzy nie wiedzą jak wymawiać, a co dopiero jak się to piszę ;)
123er
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 04 wrz 2005, 14:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: 123er »

kubuntu 12.04 - hibernacje można włączyć , trzeba poszukać instrukcji w necie, u mnie akurat działa. Bluetooth w kubu można wyłączyć i tak po restarcie pozostaje, widoczna jest tylko ikona z której możemy przywrócić go do życia. Ja mam tylko problem żeby wykryć drukarkę po wifi ( w ubu było to proste), ale ogólnie jest nieźle .
Edit

I jeszcze nie wprowadza mi automatycznie pinu do simm w modemie, ale to potrafiło u10.04, a późniejsze wszystkie się poddawały
Ostatnio zmieniony 02 maja 2012, 13:27 przez 123er, łącznie zmieniany 2 razy.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: bear7 »

MonaLu pisze: - co z tą hibernacją, miała w końcu działać, a nawet nie ma opcji?
Jednym działa, innym nie. A że jest to LTS, to postanowili domyślnie wyłączyć. Jak masz potrzebę hibernowania, to polecam choćby tą lekturę: http://www.upubuntu.com/2012/04/how-to- ... rnate.html
Albo tą: http://www.liberiangeek.net/2012/04/ena ... -pangolin/
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
master86
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: master86 »

Od wczoraj bawię się Ubuntu 12.04. Generalnie jestem zadowolony. Na początek podam minusy:
- po zainstalowaniu programów przez Ubuntu Software Center, są one automatycznie dodawane do bocznej belki (dobre dla początkujących, ale trochę upierdliwe),
- rezygnacja z inteligentnego chowania bocznej belki. Rozwiązanie już znalazłem, ale i tak trochę szwankuję. Muszę dwa-trzy razy "pomachać" myszką, aby panel się pokazał, a i tak wysuwa się jakby nie miał ochoty...

Plusy:
+ system szybko się uruchamia,
+ w końcu do porządku działa wyszukiwanie plików przez wpisywanie ich nazw w panelu głównym. Do tej pory wyświetlało jedynie pliki, które już były użyte.

I na koniec: doinstalowana hibernacja działa bez zarzutu.
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: MonaLu »

Linuxoholic pisze:
MonaLu pisze:- bluetooth - czy oni uważają, że każdy użytkownik Ubuntu regularnie używa bluetooth i dodatkowo nie potrafi go samodzielnie uruchomić? Ktoś to skutecznie wywalił z autostartu?
Większość użytkowników nie potrafiłaby, np moja siostra i siostrzenica, nie którzy nie wiedzą jak wymawiać, a co dopiero jak się to piszę ;)
Ale naprawdę używają codziennie? Albo niechby na belkę wrzucili, jak inne praktyczne aplikacje... ;)
123er pisze:kubuntu 12.04 - Bluetooth w kubu można wyłączyć i tak po restarcie pozostaje, widoczna jest tylko ikona z której możemy przywrócić go do życia.
Jasne, jak touchpad. Tylko do logoutu. :>

@bear7
Dzięki za linki, na pewno skorzysstam.

A tymczasem piszę do Was z LiveCD, bo jak mi się ekran zaczernił od nieużywania, tak mu zostało już do restartu, resetu, ponownego uruchomienia i co tam jeszcze można robić, żeby automagicznie zaczęło działać. :o Pamiętam, że już w poprzedniej wersji miałam to wyłaczone, bo się wieszał, ale nie aż tak skutecznie... Komuś się zdarzyło i rozwiązał problem inaczej niż przez reinstall..?
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Linuxoholic »

MonaLu pisze:
Linuxoholic pisze:
MonaLu pisze:- bluetooth - czy oni uważają, że każdy użytkownik Ubuntu regularnie używa bluetooth i dodatkowo nie potrafi go samodzielnie uruchomić? Ktoś to skutecznie wywalił z autostartu?
Większość użytkowników nie potrafiłaby, np moja siostra i siostrzenica, nie którzy nie wiedzą jak wymawiać, a co dopiero jak się to piszę ;)
Ale naprawdę używają codziennie? Albo niechby na belkę wrzucili, jak inne praktyczne aplikacje... ;)
Używają czasami, a to już kwalifikuje do tego, by ikonka była tam gdzie jest, życia sobie utrudniać nie będę, bo i po co? Ikonka nikomu nie wadzi, komu wadzi, niech sobie wyłączy ;)
Ja np, BT używam kilka razy dziennie, Telefon, Strumieniowanie A2DP. Aktualnie BT tak samo pożądane jak WiFi.
Polityka Ubuntu jest taka, by system był przyjazny, jeśli użytkownik Windy postanowi wypróbować Ubuntu i nie będzie mieć na widoku tak podstawowej ikonki, to szybko się zrazi, wszyscy wiemy jak jest z tymi o słomianym zapale ;)

P.S. A tak naprawdę, chodzi Ci o uruchamianie BT ze startem systemu? Czy tylko o wyświetlanie ikonki na pasku, bo to łatwo wyłączyć w preferencjach ;)
widex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Brodnica

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: widex »

Aktualizacja przeprowadzona wczoraj. System działa bardzo sprawnie. Jedyną wadą jest to, że z 500 MB pamięci operacyjnej przy moim użytkowaniu, wzrosło do 1,5 GB.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Linuxoholic »

widex pisze:Jedyną wadą jest to, że z 500 MB pamięci operacyjnej przy moim użytkowaniu, wzrosło do 1,5 GB.
To nie wada, lecz zaleta, bo przecież o to chodzi, by wykorzystać jej potencjał. Co innego, gdyby Ubuntu zaraz po starcie systemu tyle zajmowało.
widex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Brodnica

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: widex »

Jestem chyba trochę minimalistą. Wolę jednak, jak wszystko jest zoptymilizowane.
Jedno jest pewne, że to chrome lub compiz zajmuje tyle. Takie wartości podaje "top" i "conky".
Teraz idę spać, zajmę się tym później. Nie przeszkadza w użytkowaniu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
snp88
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 176
Rejestracja: 02 kwie 2012, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: snp88 »

chrom jest ramo pożeraczem mi to i ze 2gb potrafi zjesc
ukash
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 27 mar 2006, 09:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: ukash »

Czy będzie polski remix i kiedy.
Lenovo G570 Intel Core I5, 2GB RAM
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: MonaLu »

Linuxoholic pisze: P.S. A tak naprawdę, chodzi Ci o uruchamianie BT ze startem systemu? Czy tylko o wyświetlanie ikonki na pasku, bo to łatwo wyłączyć w preferencjach ;)
Chodzi o to, żeby się nie uruchamiał na starcie, bo wiadomo, że to go spowalnia, a skoro nie mam zamiaru BT używać w danej sesji, to po co czekać dłużej? Ja jak kolega widex, jestem minimalistką i gorącą zwolenniczką otymalizacji!

A odnośnie czarnego ekranu ktoś ma pomysł, bo jestem gotowa do reinstalki. Chciałam zabezpieczyć nowe ustawienia, ale nie mam dostępu z poziomu LiveCD, a już mi się nie chce dłubać, a skoro teraz już mam ładnie popartycjonowane, to teoretycznie /home nie powienien ucierpieć...
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shimmy »

Demon Bluetooth nie ma dużego znaczenia w spowalnianiu systemu, więc nie wiem po co wyłączać..
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości