Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

andrzej_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2012, 07:58

Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: andrzej_k »

Witam Ze względu, że miałem błędy w instalacji Ubuntu 11.10 uaktualniony do 12.04,o których pisałem na tym forum, postanowiłem zainstalować na nowo Ubuntu 12.04. Podczas rozruchu CD pojawia mi się komunikat: This kernel requires the following features not present on the CPU: pae Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU. Czy jest na to jakaś rada
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, 16:56 przez andrzej_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Problemy z instalacją Ubuntu 12.04

Post autor: luk1don »

Instalujesz Ubuntu i386 na maszynie z procesorem, który wspiera 64 bit?
Ubuntu 12.04 u mnie domyślnie zainstalowało kernel PAE, co zdarzyło się pierwszy raz, bo zwykle instalował się zwykły generic (była to alfa chyba). Spróbuj wersji 64 bitowej - może to jest niejako sposób na przymuszenie użytkowników do używania wersji x64, gdy jest procesor do tego odpowiedni.

/usuń słowo "problemy" bo nie lubię jak się produkuję na marne
andrzej_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2012, 07:58

Re: Instalacja Ubuntu 12.04

Post autor: andrzej_k »

Nie no procesor w moim laptopie - Intel Pentium M Processor 725 (1.60 GHz) 32-bitowy.
Ciągnę wersję Ubuntu bez PAE. Coz tego wyjdzie , zobaczymy.

-- 27 kwi 2012, o 16:03 --

Nie no procesor w moim laptopie - Intel Pentium M Processor 725 (1.60 GHz) 32-bitowy.
Ciągnę wersję Ubuntu bez PAE. Coz tego wyjdzie , zobaczymy.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Instalacja Ubuntu 12.04

Post autor: luk1don »

andrzej_k pisze:Nie no procesor w moim laptopie - Intel Pentium M Processor 725 (1.60 GHz) 32-bitowy.
Ciągnę wersję Ubuntu bez PAE. Coz tego wyjdzie , zobaczymy.

-- 27 kwi 2012, o 16:03 --

Nie no procesor w moim laptopie - Intel Pentium M Processor 725 (1.60 GHz) 32-bitowy.
Ciągnę wersję Ubuntu bez PAE. Coz tego wyjdzie , zobaczymy.
Nie nie... To raczej inny problem :-D 64 na tym nie pójdzie!

-- piątek, 27 kwietnia 2012, 17:20 --

Tak jak się domyślałem :-D Błąd kolegów z Canonical:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/930447
Tu pobierzesz wersję Beta bez PAE i sobie zaktualizujesz:
http://people.canonical.com/~diwic/12.0 ... 6-beta.iso
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04

Post autor: alcek »

Mam dokładnie ten sam problem, instalacji z pendrive'a pojawia się komuniakat
This kernel requires the following features not present on the CPU
Unable to boot - please use kernel appropriate for your PC
Mam laptopa z processorem Pentium M 1,4 Ghz

Chyba już tego nie poprawia. Ubuntu jest wiekuistą betą. Czy wersja bez PEA dała sie zbootować?
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04

Post autor: Foka0111 »

Ja z kolei miałem po raz pierwszy problem z instalacją z płyty CD.
Ściągnąłem 2 razy obraz.Nagrałem po 2 razy na różnych kompach i komputer nie bootował z tych płyt.
Więc przerzuciłem instalator z tego samego obrazu ISO na pena i poszło.
Dziwne co.Clonezilla i kilka innych rzeczy bootują normalnie z napędu CD.
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: Cieniek »

Z nośnikami to różnie jest. Miałem styczność z takim komputerem, który nie bootwał ani z cd, ani z pena. A rozwiązaniem okazało się sformatowanie pena w FAT16. Sorki za offtop.
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: alcek »

U mnie system (12.04 wersja beta bez pea) doszedł do momentu, w którym mogłem wybrać, czy chcę wypróbować czy zainstalować. Wybrałem wypróbowanie, ale przez dwie godziny nie był w stanie odpalić się odpalić.
Dłubuntu coraz bardziej schodzi na psy.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: Linuxoholic »

Szacuneczek, 2h czekać aż się Live odpali, to się nazywa cierpliwość, ja po 10 minutach wiedziałbym, że coś nie teges. ;)
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: luk1don »

Mówicie, że tamten obraz iso, co ktoś zrobił z kernelem bez PAE jest "kopnięty"?
Ja będę na pewno robił swoje iso na moje potrzeby i znajomych, ale nie wiem kiedy - to udostępnię.
Poszukajcie trochę w sieci obrazów iso bez PAE, może znajdziecie, pewnie już ktoś zrobił, nie wierzę, że nie - przecież wielu ludzi ma słabsze procesory w swoich komputerach.

Tam jeszcze ktoś zrobił, chyba wersję final :razz: Nie sprawdzałem - zobaczcie sami:
UBUNTU 12.04 LTS Precise Pangolin bez PAE
Pobierz
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: alcek »

Linuxoholic pisze:Szacuneczek, 2h czekać aż się Live odpali, to się nazywa cierpliwość, ja po 10 minutach wiedziałbym, że coś nie teges. ;)
Czytałem sobie w tym czasie książkę.
To jest pierwsza dystrybucja Ubuntu, która nie dała się odpalić na moim starym lapku. Z dystrybucji na dystrybucje coraz więcej niedoróbek i niechlujstwa.
Tutaj są podane rozwiązania
http://www.webupd8.org/2012/05/how-to-i ... n-pae.html
albo ściągnąć mini.iso albo iso lubuntu lub xubuntu.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: bear7 »

alcek pisze:Dłubuntu coraz bardziej schodzi na psy.
alcek pisze:To jest pierwsza dystrybucja Ubuntu, która nie dała się odpalić na moim starym lapku. Z dystrybucji na dystrybucje coraz więcej niedoróbek i niechlujstwa.
Nie bardzo rozumiem twoje narzekania. Linux ma się rozwijać, tak aby dorównywał innym systemom operacyjnym, ale tak, aby nie było problemu z zainstalowaniem go na twoim starym lapku? Może pora przestać narzekać na "Dłubuntu" i zacząć narzekać na swój stary sprzęt? Może pora zacząć narzekać na siebie, że przez te x lat(kto wie, może nawet xx lat) nie modernizowało się sprzętu?
Niedoróbki, niechlujstwa? Uważam, że 12.04, choć nie jest idealne, prezentuje się najlepiej z dotychczasowych wydań. Ale co ja tam wiem...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: Cieniek »

bear7 pisze:Może pora przestać narzekać na "Dłubuntu" i zacząć narzekać na swój stary sprzęt? Może pora zacząć narzekać na siebie, że przez te x lat(kto wie, może nawet xx lat) nie modernizowało się sprzętu?
Biorąc pod uwagę, że każdy sprzęt od circa Durona z 2000r jest w stanie udźwignąć przeglądarkę i filmy divx, nie ma co się czepiać sprzętu. Linux kiedyś słynął ze swojej wstecznej kompatybilności i małych wymagań - także gdzieś pozostaje jednak druga strona medalu.

A swoją drogą kolega alcek powinien dać drugą szansę Ubuntu 12.04, bo wygląda dla mnie na dobrze zapowiadającą się wersję. Tak w okolicach 12.04.1.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: bear7 »

Cieniek pisze: Biorąc pod uwagę, że każdy sprzęt od circa Durona z 2000r jest w stanie udźwignąć przeglądarkę i filmy divx, nie ma co się czepiać sprzętu. Linux kiedyś słynął ze swojej wstecznej kompatybilności i małych wymagań - także gdzieś pozostaje jednak druga strona medalu.
Kompatybilność to jedno, a wymagania środowiska graficznego to drugie.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: alcek »

Odpalilem lubuntu z livecd (nie ma polskich znakow, wiec) - wydaje sie, ze nie mam dzwieku - poprawka mam i dziala audacious. Kazda "premiera" Ubuntu uswietniana jest litania "gorzkich zali", a to dzwiek wysiadl po aktualizacji, a to wifi nie dziala - to ju.z pewien rytual, do ktorego mozna sie przyzwyczaic
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: Linuxoholic »

Ja instalowałem Ubuntu 12.04 na AMD Athlon 2400+, 1.5GB RAM, GeForce 4 MX440, co prawda na tej grafice Shell ani Unity 3D nie wstanie, za to Classic działa prawidłowo. Dodam, że nie ściągałem obrazu non-pae, tylko zwykły i386 generic.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: bear7 »

alcek pisze:Ubuntu uswietniana jest litania "gorzkich zali", a to dzwiek wysiadl po aktualizacji, a to wifi nie dziala - to ju.z pewien rytual, do ktorego mozna sie przyzwyczaic
Wybacz, ale zwalasz winę na Ubuntu, gdy wina leży po stronie producenta sprzętu, gdyż nie wydał sterowników na tą platformę, a skupił się tylko na platformie Windows. Nie mam zamiaru być obrońcą Linuksa, ale nie lubię, gdy ktoś używa epitetów typu "Dłubuntu" (które to, tak na marginesie, są niezgodne z regulaminem ;-) ).
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: luk1don »

Link do ISO, co podałem jest dead (za duży traffic).

-- środa, 2 maja 2012, 23:38 --

Obserwujcie bug na launchpadzie, aż ktoś zapoda nowy...
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: alcek »

bear7 pisze:
alcek pisze:Ubuntu uswietniana jest litania "gorzkich zali", a to dzwiek wysiadl po aktualizacji, a to wifi nie dziala - to ju.z pewien rytual, do ktorego mozna sie przyzwyczaic
Wybacz, ale zwalasz winę na Ubuntu, gdy wina leży po stronie producenta sprzętu, gdyż nie wydał sterowników na tą platformę, a skupił się tylko na platformie Windows. Nie mam zamiaru być obrońcą Linuksa, ale nie lubię, gdy ktoś używa epitetów typu "Dłubuntu" (które to, tak na marginesie, są niezgodne z regulaminem ;-) ).
To nie epitet, ale lekko ironiczna i prześmiewcza korekta nazwy tego systemu nawiązująca do doświadczeń niektórych użytkowników. Bo jak określić stan umysłu osoby, która zwiedziona radosnym ogłoszeniem pojawienie się nowego wydania Ubuntu daje się skusić na aktualizację, w wyniku której coś zamiast działać lepiej, przestaje działać w ogóle... po czym przedziera się przez gąszcz forów w poszukiwaniu właściwego rozwiązania.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 i komunikat: "This kernel requires the following features (...)"

Post autor: bear7 »

alcek pisze:Mam laptopa z processorem Pentium M 1,4 Ghz
alcek pisze:To jest pierwsza dystrybucja Ubuntu, która nie dała się odpalić na moim starym lapku. Z dystrybucji na dystrybucje coraz więcej niedoróbek i niechlujstwa.
To tak jakby do starego FIATA 126p próbować włożyć silnik od choćby Mercedesa. Po pewnym czasie, dochodzę do wniosku, że jego gabaryty są za duże i że się nie da, więc biorę się za zmianę wyglądu...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości