Ubuntu Touch na Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
Nifael
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2014, 18:07

Ubuntu Touch na Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Post autor: Nifael »

Witam. Posiadam tablet wymieniony w temacie. Żeby czytelnicy nie musieli bawić się w :goog: :
Procesor- 2 rdzenie, taktowanie bodajże 1 GhZ
RAM - 770 MB
Miejsce na dysku-4,49 GB
Ekran-jak nazwa modelu wskazuje-7 cali

I teraz pytanka:
1. Czy da się w ogóle zainstalować na tym tablecie Ubuntu?
2. Jeśli się da, to da się go zainstalować np. na pendrivie lub karcie micro SD? Bo miejsca na dysku mam niewiele :(
3. Jeśli da się zainstalować, to powinien płynnie chodzić czy raczej będzie się ciął?
4. I najważniejsze: Słyszałem, że nie ma niczego w stylu gruba, więc Android idzie papa. Ale jak z jakiegoś powodu Ubuntu Touch mi się nie spodoba, to da się przywrócić Androida? Najlepiej z wszystkimi wcześniejszymi aplikacjami i danymi.

Miło by było, gdyby jakiś użytkownik Ubuntu Touch wypowiedział się n.t. przebiegu instalacji, oraz czy ogólnie opłaca się instalować. :)
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu Touch na Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Post autor: enedil »

Pierwsze pytanie: masz roota na tablecie? To pozwoli na pełny backup systemu.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu Touch na Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Post autor: xxx666xxx »

[quote="Nifael"
1. Czy da się w ogóle zainstalować na tym tablecie Ubuntu?
2. Jeśli się da, to da się go zainstalować np. na pendrivie lub karcie micro SD? Bo miejsca na dysku mam niewiele :(
3. Jeśli da się zainstalować, to powinien płynnie chodzić czy raczej będzie się ciął?
4. I najważniejsze: Słyszałem, że nie ma niczego w stylu gruba, więc Android idzie papa. Ale jak z jakiegoś powodu Ubuntu Touch mi się nie spodoba, to da się przywrócić Androida? Najlepiej z wszystkimi wcześniejszymi aplikacjami i danymi.[/quote]

1) trochę za wolny sprzęt masz... ale możesz spróbować lecz może ten ubunciak przymulać...
2) tak możesz na karcie SD do tego służy nawet projekt Linux On Android wtedy Android zostaje na sprzęcie a Ubuntu jest uruchamiany jako chroot+vnc.
3) będzie się ciął... co innego gdybyś miał 2GB RAM wtedy by było cacy...
4) Bzdura! Możesz mieć Androida i Ubuntu... poczytaj o czymś takim jak Ubuntu Dual-Boot
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 12:11 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu Touch na Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Post autor: enedil »

xxx666xxx pisze:1) trochę za wolny sprzęt masz... ale możesz spróbować lecz może ten ubunciak przymulać...
2) tak możesz na karcie SD do tego służy nawet projekt Linux On Android wtedy Android zostaje na sprzęcie a Ubuntu jest uruchamiany jako wirtualizacja.
3) będzie się ciął... co innego gdybyś miał 2GB RAM wtedy by było cacy...
4) Bzdura! Możesz mieć Androida i Ubuntu... poczytaj o czymś takim jak Ubuntu Dual-Boot
Do "Linux on Android" jest wymagany root. Nie mówiąc już o tym, że to nie jest wirtualizacja, tylko chroot + vnc. Więc jeżeli nie próbowałeś, to szanowny kolego xxx666xxx się nie wypowiadaj.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Ubuntu Touch na Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Post autor: xxx666xxx »

enedil pisze:Do "Linux on Android" jest wymagany root.

Ehhh... Jak widać rutyna nawet mistrza zbywa. Zerknij na to proszę: Debian NoRoot oraz na TO TUTAJ. Po przeszukiwaniach google można natrafić na Ubuntu na Android'a bez Root'a. U kuzynki próbowałem to na tablecie właśnie z Debian'em LXDE i działało choć mocno przymulało. Tablet to był Samsung Galaxy Tab ale wersja pierwsza bez root'a! Tak więc gadanie, że nie uruchomisz linuksa bez root'a to bez urazy ale to bzdura.
enedil pisze:Nie mówiąc już o tym, że to nie jest wirtualizacja, tylko chroot + vnc. Więc jeżeli nie próbowałeś, to szanowny kolego xxx666xxx się nie wypowiadaj.
No fakt z tym się machnąłem sorry mój błąd bo to podobne jest do wirtualizacji w końcu linuks jest na karcie SD i nie na stałe zainstalowany... można go usunąć kiedy się chce i nie powoduje szkód w systemie zupełnie jak wirtualizacja.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu Touch na Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Post autor: enedil »

xxx666xxx pisze: Ehhh... Jak widać rutyna nawet mistrza zbywa. Zerknij na to proszę: Debian NoRoot oraz na TO TUTAJ. Po przeszukiwaniach google można natrafić na Ubuntu na Android'a bez Root'a. U kuzynki próbowałem to na tablecie właśnie z Debian'em LXDE i działało choć mocno przymulało. Tablet to był Samsung Galaxy Tab ale wersja pierwsza bez root'a! Tak więc gadanie, że nie uruchomisz linuksa bez root'a to bez urazy ale to bzdura.
Przeczytaj jeszcze raz mój post:
enedil pisze:Do "Linux on Android" jest wymagany root.
Nigdzie nie napisałem, że do innych projektów (w tym do tego podlinkowanego przez Ciebie ostatnio) jest on wymagany.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości