Samsung Galaxy S2 - zniknięcie danych po podłączeniu do komputera

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
arek1713
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:26
Wersja Ubuntu: 14.10

Samsung Galaxy S2 - zniknięcie danych po podłączeniu do komputera

Post autor: arek1713 »

Witam
Od niedawna mam system Ubuntu i mało się na nim znam więc potrzebujepomocy.
Dziś po podłączeniu telefonu Samsung Galaxy S2 do komputera (robiłem topierwszy raz), pamięć wewnętrzna i karta pamięci nie chciały się dokońca uruchomić, tzn dało się wejść do nich, ale cały czas sięładowały katalogi (część była widoczna, część się ładowała). Pospróbowaniu wklejenia kilku plików wyskoczył jakiś błąd - z brakiemdostępu czy coś. Więc sobie darowałem tą opcję. w między czasieuruchomił się jakiś program Shotwell, chyba do galerii zdjęć ale nicnie mógł wczytać. Odłączyłem obie partycje z telefonu + w telefoniewyłączyłem pamięć masową. Wyłączyłem komputer i od tego momentubrak plików na telefonie. Głównie poznikały pliki z katalogów takichjak Android czy DCIM (przechowuje zdjęcia). W telefonie te katalogiwyświetlają się ze zmienioną nazwą np. śCIM zamiast DCM Co mogęzrobić żeby odzyskać te dane?

Co dokładnie zrobiłem w telefonie:
Ustawienia -> Więcej ustawień -> Ustawienia USB -> Podłącz pamięć dokomputera -> pojawia się okienko:

Pamięć masowa USB
Dotknij przycisku poniżej, aby skopiować pliki między komputerem akartą pamięci
>Podłącz pamięć do komputera<

Następnie:
Ustawienia USB
Połącz z kablem USB, aby użyć pamięci masowej
>Anuluj<

Następnie:
Pamięć masowa USB
Podłączono USB
Telefon został podłączony przy użyciu kabla USB. Dotknij przyciskuponiżej, aby skopiować pliki między komputerem a kartą pamięci
>Podłącz pamięć do komputera<

Następnie:
Pamięć masowa USB
Używana pamięć USB
Przed wyłączeniem nośnika USB odłącz ("wyjmij") nośnik USB systemuAndroid od komputera
>Wyłącz pamięć masową USB<

Po tej operacji widać pliki

Podejrzewam, że uszkodziłem te dane i zostały usunięte bo zprzyzwyczajenia się pośpieszyłem, tzn.przed ostania operacją w Windowsie, widać już katalogi i instalują sięsterowniki. a tutaj nie dałem mu szans na zainstalowanie ich i od razuwybrałem opcję "Podłącz pamięć do komputera".

Dodatkowe info:
System plików w pamięci urządzenia Fat32
System plików w karcie pamięci Fat
Samsung Galaxy S2 4.1.2
Ubuntu 14.04
Fizycznie widać braki tych plików, wyświetlane też jest ilość miejscana dysku, jak by były trwale usunięte.
Nie nadpisywałem nic na dysku.

W sieci znalazłem kilka porad jak przywrócić pliki usunięte ręcznie,ale tutaj to stało się samo i może da się to jakoś odzyskać.
Bardzo proszę o pomoc. Jeśli zły dział to przepraszam.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 08:31 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem temat, przeniosłem wątek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości