Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: majsza »

Zmiany w Xubuntu uważam za dobry krok. Nowe menu zbliża Xubuntu do wyglądu Windows i niektórych dystrybucji linuksowych (w których to menu występuje). Będzie łatwiej dla zupełnych nowicjuszy ("o, gdzieś to widziałem"). Przycisków sesji nie będzie mi brakowało, wyłączanie komputera poprzez menu też jest wygodne... Obszary robocze zawsze można sobie na panel dodać.
I najważniejsze, stare Programy nie znikają. Można wykasować Whisker Menu i dodać na panel to pierwsze. Ponadto w Ustawieniach jest Edytor menu, który służy do jego konfiguracji.

Zapomniałem o dodaniu Mugshota... Też dobry krok.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: JerryG »

Mam i ja Firefoxa 28, nie mam proposed to tak dla info, dzisiaj pojawilo sie mi kupa aktualizacji.
Widzialem miedzy innymi do LibreOffice, ciekawe czy dalej beda mi znikac komentarze z cell :-x

Po restarcie niby dziala OK, ale trzeba jeszcze uspic - popracowac, potem jakis restart po paru h i jak dalej bedzie dzialac to OK jak do tej pory poza LibreOffice zadnych zadym :mrgreen: jak na wersje testowa Kubuntu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
topcat
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2007, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: topcat »

kde 4.12.3 pojawiło się w aktualizacjach
kernel 3.14rc5 pojawił się w jakiś repozytoriach niestabilnych, dostęp mają chyba tylko deweloperzy ubuntu do tego repo :(

firefox 28 co jakiś czas się wywala, a szczególnie wywala się przy wylogowaniu się z poczty w domenie gazeta.pl i powrocie do strony gazeta.pl - włączyłem wysyłanie raportów do mozilli, ciekawe czy naprawią ten problem, pod chrome nie ma tego problemu
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: mistrz1 »

Firefox w repozytoriach jest w wersji beta 28.0 b2, a najnowsza wersja to beta 8. Możliwe, że problem już dawno naprawiony. U mnie też czasem zdarzy się, chociaż rzadko, że wysypie się Firefox.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: enedil »

mistrz1 pisze:Firefox w repozytoriach jest w wersji beta 28.0 b2, a najnowsza wersja to beta 8. Możliwe, że problem już dawno naprawiony. U mnie też czasem zdarzy się, chociaż rzadko, że wysypie się Firefox.
Co ciekawe, mi FF Nightly działa bez zająkania. Używam jako podstawową przeglądarkę.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Shevchenko1987 »

topcat pisze:kernel 3.14rc5 pojawił się w jakiś repozytoriach niestabilnych, dostęp mają chyba tylko deweloperzy ubuntu do tego repo :(

firefox 28 co jakiś czas się wywala, a szczególnie wywala się przy wylogowaniu się z poczty w domenie gazeta.pl i powrocie do strony gazeta.pl - włączyłem wysyłanie raportów do mozilli, ciekawe czy naprawią ten problem, pod chrome nie ma tego problemu
Gdzieś ty znalazł te tajemnicze repozytoria 3.14-rc5? :)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: mistrz1 »

U mnie na Kubuntu nie działa wyświetlanie programów w Odkrywcy Muon. Strona główna działa, a gdy przechodzę do kategorii tematycznych i później do podkategorii, np. internet→rozmowa→powinny pojawić się programy, a w tym miejscu jest pusto. Tak samo jest, gdy wybiorę gry, grafika.

-- 6 mar 2014, o 19:42 --

Jeszcze jedna usterka. Po przejściu w stan uśpienia i wybudzeniu jest czarny ekran, trzeba znowu zamknąć pokrywę laptopa i ponownie wybudzić laptop i wtedy jest ok, pojawia się ekran logowania i działa.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
rtk993
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2013, 20:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: rtk993 »

Zaktualizowałem swoje kubuntu i muszę powiedzieć, że póki co żadnych rewolucyjnych zmian tu nie widzę, ale muszę przyznać, że jak na betę, to system działa naprawdę dobrze. Póki co nie zauważyłem żadnych bugów, czy niestabilności. Błąd z czarnym ekranem, o którym pisał kolega wyżej w moim przypadku też nie występuje. Więc co tu więcej mówić, oby tak dalej :D .
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: JerryG »

Czarny ekran - u mnie raz na jakis czas podczas wymuszonego przeze mnie restartu systemu [co zdarza sie dosc rzadko bo korzystam z usypiania] zaladuje sie system ale mam czarne okna programow typu przegladarka, plik LibreOffica.
Jest belka tytulowa z przyciskami a same okno to czern jak w terminalu, pomaga Wyloguj/zalogowanie lub ponowny restart.

Jak pisalem wczesniej zamkniecie Kradioripper owocuje komunikatem bledu, wczoraj uzywany przeze mnie od x lat Gnucash przy probie wyswietl Raport konta radosnie mnie poinformowal ze nastapil blad i ma mnie gdzies.
Pojawil sie niebieski Kleks automatycznego wysylania Raportu o bledzie jak w przypadku Kradiorippera pomielil okienkami, ze niby zbiera informacje i rownie radosnie wyslal mnie na drzewo dmuchac liscie, bo nie wysle zadnego raportu :-x

System Kubuntu 14.04 z najnowszymi poprawkami, poza tym dziala mi lepiej niz testowany wczesniej 13.10 :mrgreen:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: mistrz1 »

mistrz1 pisze:Po przejściu w stan uśpienia i wybudzeniu jest czarny ekran, trzeba znowu zamknąć pokrywę laptopa i ponownie wybudzić laptop i wtedy jest ok, pojawia się ekran logowania i działa.
Już działa.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: enedil »

Nie wiem czemu, nie mogę zainstalować Vbox Guest Additions w Kubuntu 14.04.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: namok »

enedil pisze:Nie wiem czemu, nie mogę zainstalować Vbox Guest Additions w Kubuntu 14.04.
Jak na tę ilość postów to mało konkretny jesteś. Podaj system hosta i gościa oraz jak instalujesz dodatki gościa.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: enedil »

namok pisze:
enedil pisze:Nie wiem czemu, nie mogę zainstalować Vbox Guest Additions w Kubuntu 14.04.
Jak na tę ilość postów to mało konkretny jesteś. Podaj system hosta i gościa oraz jak instalujesz dodatki gościa.
Gospodarz - Ubuntu GNOME 13.10, gość - Kubuntu 14.04. Dodatki normalnie, czyli z menu Urządzenia wybieram "zainstaluj Guest Additions".
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Shevchenko1987 »

Wracam jeszcze do mojego problemu z plikami wideo. Dalej za pomocą VLC oraz Totem nie odtwarzają się pliki *rmvb oraz *.wmv. Postanowiłem zainstalować SMPlayer i o dziwo tam działąją normalnie.

-- 09 mar 2014 01:26 --

Jest może jakieś narzędzie dla Unity/Gnome3 to automatycznej zmiany regulacji jasności podświetlania ekranu dla AC/baterii? Można to zrobić za pomocą skryptu, ale wygodniejsze byłoby jednak narzędzie.
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: JerryG »

Czemu sie meczysz z Unity skoro Kubuntu dziala od strzala ?? :P
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
spindelnspi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2014, 01:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: spindelnspi »

To tylko do zabawy i poznania trochę, Postawiłem Ubuntu 14.04 z net install - tylko system podstawowy następnie:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install xorg

sudo apt-get install software-properites-common

sudo apt-add-repository ppa:gwendal-lebihan/cinnamon-nightly

sudo apt-get update

sudo apt-get install cinnamon

sudo apt-get install lightdm

sudo reboot
W momencie kiedy system wchodzi do ekranu logowania, znika mi obraz (za wysoka rozdzielczość), komp działa bo się świeci dioda w kamerce. Co mogę z tym zrobić ? To samo miałem jak chciałem zainstalować pulpit elementary/panteon. Wiem, że i jedno i drugi to wersje testowe, ale powalczyć można. Karta Radeon HD7850 OC 2GB, monitor ma rozdzielczość 1440x900.

Czy w 14.04 są dostępne sterowniki do AMD - 14.2beta przez ten program "sterowniki" czy jak się to zwie w Ubu ?
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Shevchenko1987 »

JerryG pisze:Czemu sie meczysz z Unity skoro Kubuntu dziala od strzala ?? :P
Siedziałem na KDE od 4.2.4 i trochę mi się przejadło :)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
topcat
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2007, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: topcat »

Shevchenko1987 pisze:
topcat pisze:kernel 3.14rc5 pojawił się w jakiś repozytoriach niestabilnych, dostęp mają chyba tylko deweloperzy ubuntu do tego repo :(

firefox 28 co jakiś czas się wywala, a szczególnie wywala się przy wylogowaniu się z poczty w domenie gazeta.pl i powrocie do strony gazeta.pl - włączyłem wysyłanie raportów do mozilli, ciekawe czy naprawią ten problem, pod chrome nie ma tego problemu
Gdzieś ty znalazł te tajemnicze repozytoria 3.14-rc5? :)
Ja nie znalazłem, tylko przeczytałem :P

za http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... px=MTYwODA
We have also started tracking the v3.14 kernel and have recently rebased our unstable branch to v3.14-rc3."
tak spojrzałem co jaki okres czasu wychodziły wersje rc i tak mniej więcej co 8 dni, więc rc5 wyszło 2 marca, więc rc6 można się spodziewać jutro, i pytanie czy to będzie ostatnie rc, Linus nie narzekał przy tych wersjach rc, że dużo zmian wprowadzają, więc może rc6 będzie ostatnie i wtedy około 18-20 marca można by spodziewać się wersji finalnej :D - bawię się w jasnowidza. Jeśli by się spełniło to co piszę, to sporo czasu chyba na wrzucenie jednak do 14.04 kernela 3.14
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Shevchenko1987 »

Ostatnio jest tendencja do 7 wersji RC :) Nom, wydaje się już mało realne upchanie wersji 3.14 w tym wydaniu.
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
E213
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2013, 22:09
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Argolis Cluster

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: E213 »

Shevchenko1987 pisze:
topcat pisze:kernel 3.14rc5 pojawił się w jakiś repozytoriach niestabilnych, dostęp mają chyba tylko deweloperzy ubuntu do tego repo :(

firefox 28 co jakiś czas się wywala, a szczególnie wywala się przy wylogowaniu się z poczty w domenie gazeta.pl i powrocie do strony gazeta.pl - włączyłem wysyłanie raportów do mozilli, ciekawe czy naprawią ten problem, pod chrome nie ma tego problemu
Gdzieś ty znalazł te tajemnicze repozytoria 3.14-rc5? :)
Witam , tajemnicze "repozytoria" kerneli dla Trusty'iego - aktualnie 3.14-rc6 - http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma ... c6-trusty/
Ciekawostką jest, że od kilku tygodni dla poszczególnych wersji, wprowadzane są kernele lowlatency :clap:
Lenovo Z565 | AMD Phenom™ II Quad-Core N970 | DDR3 8GB 1333MHz | Hitachi 500GB | ATI 5470 | BCM4313 | Huawei E3131 | Linux kernel 3.19-rc2
Zablokowany

Wróć do „Trusty Tahr”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości