Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

spindelnspi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2014, 01:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: spindelnspi »

Ubuntu/Xubuntu 14.04 jak odpalam LiveCD to instalator ustawia rozdzielczość FHD gdzie mój monitor obsługuje 1440x900 i kończy się brakiem obrazu.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: enedil »

W Xubuntu 14.04 beta1 nie ma USC.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: majsza »

enedil pisze:W Xubuntu 14.04 beta1 nie ma USC.
Ubuntu Software Center?


Obrazek

^^^^ screen z Xubuntu 14.04 beta1
Jak Ci o ten program chodzi, to jest. Mogliby dodać w bardziej widoczne miejsce, prawda? :D

Można zmienić menu na stare "Programy", jak pisałem wcześniej.

Powinni poprawić sprawę Obszarów roboczych, bo są dwa, a na panelu nie ma apletu. Niech posiadacze bety najadą na prawy, lub lewy dolny róg pulpitu i poruszają kółkiem myszy.... przeglądarka znika, hehe... Więc albo jeden obszar roboczy i brak apletu, albo dwa i odpowiednia "miejscówa" na panelu.

I jak widać na obrazku... kopertka. A zdążyłem już odzwyczaić się od Messaging Menu... W Ubuntu 10.04 ostatni raz takie coś widziałem :)

Mam nadzieję, że do finalnej bety wszystkie te małe niedociągnięcia zostaną wyeliminowane.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: enedil »

majsza pisze:
enedil pisze:W Xubuntu 14.04 beta1 nie ma USC.
Ubuntu Software Center?


Obrazek

^^^^ screen z Xubuntu 14.04 beta1
Jak Ci o ten program chodzi, to jest. Mogliby dodać w bardziej widoczne miejsce, prawda? :D

Można zmienić menu na stare "Programy", jak pisałem wcześniej.

Powinni poprawić sprawę Obszarów roboczych, bo są dwa, a na panelu nie ma apletu. Niech posiadacze bety najadą na prawy, lub lewy dolny róg pulpitu i poruszają kółkiem myszy.... przeglądarka znika, hehe... Więc albo jeden obszar roboczy i brak apletu, albo dwa i odpowiednia "miejscówa" na panelu.

I jak widać na obrazku... kopertka. A zdążyłem już odzwyczaić się od Messaging Menu... W Ubuntu 10.04 ostatni raz takie coś widziałem :)

Mam nadzieję, że do finalnej bety wszystkie te małe niedociągnięcia zostaną wyeliminowane.
Albo coś nie tak z tym menu, albo ściągnąłem zły obraz. Dzisiaj przeprowadzałem instalację na Virtualboksie.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: xxx666xxx »

U mnie natomiast nadal bez zmian. Tak jak przedtem pisałem u mnie nadal zero reakcji nawet na tryb Live. Nie pojmuję tego. Dell E6500 o mojej konfiguracji (w stopce) w ogóle nie przyswaja Ubuntu 14.04, Xubuntu 14.04... Po uruchomieniu obrazu miga tylko biały kursor a potem martwo ani wyboru Live ani wyboru instalacji na dysku. Totalna kiszka! Czyżby to przez NVidia Quadro NVS 160M? Tylko nawet nie ma jak sprawdzić bo próba wywołania konsoli też nic nie daje...
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: enedil »

xxx666xxx pisze:U mnie natomiast nadal bez zmian. Tak jak przedtem pisałem u mnie nadal zero reakcji nawet na tryb Live. Nie pojmuję tego. Dell E6500 o mojej konfiguracji (w stopce) w ogóle nie przyswaja Ubuntu 14.04, Xubuntu 14.04... Po uruchomieniu obrazu miga tylko biały kursor a potem martwo ani wyboru Live ani wyboru instalacji na dysku. Totalna kiszka! Czyżby to przez NVidia Quadro NVS 160M? Tylko nawet nie ma jak sprawdzić bo próba wywołania konsoli też nic nie daje...
Zobacz, czy inne dystrybucje z tekstowym instalatorem, lub bez instalatora sobie radzą (możliwe, że najnowszy kernel wycofał wsparcie dla nouveau dla Twojwj karty).
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: xxx666xxx »

Debian Jessie i różne wynalazki na bazie Sid'a np. Sparky w trybie live się uruchamiają normalnie tylko coś w Ubuntu panowie spaprali. Nie podoba mi się to! Myślałem, że wrócę do Ubuntu a tu widzę klęska za klęską... Z takim swoim nastawieniem nawet jak nowszy sprzęt będę miał to chyba Ubuntu podziękuję widze źle się dzieje w Canonical'u.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: bear7 »

I kolejna porcja zmian w wyglądzie w 14.04:
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
qnebra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 06 maja 2012, 23:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: qnebra »

Cos sie stalo i teraz calkowicie nie da sie wprowadzac polskich znakow diakrytycznych. Teraz sie pytam, czy to tylko lokalny problem u mnie, czy ktos tez to ma?

Jednak chyba działają z powrotem. Był wczoraj taki błąd w systemie, ale widać, że naprawili.

PS.

To jakiś cyrk z tym wprowadzaniem jest. System jakby całkowicie zapominał o istnieniu czegoś takiego jak "język polski" po wyłączeniu go.

Przy okazji, jak się tak patrzę na changelogi aktualizacji, to widzę, że się Trevisano i Umbernickiel rozszaleli z kodem. Pierwszy z nich intensywnie grzebie w Unity i Compizie, drugi z kolei przywraca "użyteczność" systemowi naprawiając niektóre usterki aplikacji pochodzących z Gnome.
laptop: Lenovo G565/ CPU: AMD Athlon II P 340/ RAM: 4GB/ GPU: AMD Radeon Mobility 5470
Awatar użytkownika
gerald
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 141
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: gerald »

Jak ktoś ma Optimusa to będzie mu już łatwiej w sterowniku nvidia-331 przełączanie w GUI http://jedepannetonordi.fr/architecture ... dia-prime/
Ubuntu-Mate & Linux Mint 17 Cinnamon & Ubuntu 14.04
Android 4.4.4 - CyanogenMod 11
spindelnspi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2014, 01:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: spindelnspi »

Na 14.04 wydajność mojego 7850 na beta sterownikach w WINE to tragedia ? Czy ogólnie Radki słabo sobie radzą z WINE ?
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: marcin1982 »

Zależy przede wszystkim od wersji Wine - sprawdź z jaką wersją gra / program działał / działa najlepiej:
http://www.winehq.org/ .
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: mistrz1 »

Zauważyłem, że w bezczynności, tylko system, temperatura procesora jest niższa niż na Windowsie. Gdy użycie procesora wzrasta, tak do około 50-80%, to temperatury są wyższe niż na Windowsie. Wiatraki na Kubuntu szaleją przy zwiększonym użyciu procesora, a na Windowsie Vista szumią. Ten sam laptop.

-- 12 mar 2014, o 20:13 --
mistrz1 pisze:U mnie na Kubuntu nie działa wyświetlanie programów w Odkrywcy Muon. Strona główna działa, a gdy przechodzę do kategorii tematycznych i później do podkategorii, np. internet→rozmowa→powinny pojawić się programy, a w tym miejscu jest pusto. Tak samo jest, gdy wybiorę gry, grafika.
Już naprawione.
Poza tym, po dzisiejszych aktualizacjach zauważyłem znaczącą poprawę w działaniu. Szybciej, mniejsze użycie procesora przez niektóre programy. Kubuntu.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: JerryG »

Po ostatnich poprawkach system jakby mi zamulal z tym, ze tych porawek bylo 2lub 3 dzien w dzien, nie patrzylem co a dawalem instaluj :-x
Do tego moj Broadcomm pod linuxem dziala kiepsko, mam tez na tym lapku XP [Samsung daje stery] net dziala lepiej jak na Kubuntu 14.04.
Zeby jeszcze bylo smieszniej mam teraz kolo siebie jeszcze 4 laptopy, w sumie juz zlomy na Intelu i Athlonie po 512MB RAM, maja jakies stare karty wi-fi [jedna to pcimia juz nie pamietam jak to sie nazywa :lol: ] a net jak w podpisie komorkowy teraz z modemo-routera wifi do ktorego moge podpiac do 10 urzadzen, max lacza do okolo 700kb/s.
Pod Kubuntu sciaga mi sie nie wiecej jak maxymalnie do 80kb/s, gdzie zlomy w tym czasie uruchomione ciagna po 400kb/s.

Wiem z Broadcommem pod Linuxem zawsze byly problemy :-x

Im blizej finalnej wersji system chodzi jakby gorzej :(
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lenovo G50
spindelnspi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2014, 01:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: spindelnspi »

Jeżeli ktoś chce przetestować instalację z Netboot to tutaj są obrazy ISO.
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Shevchenko1987 »

bear7 pisze:I kolejna porcja zmian w wyglądzie w 14.04:
A wiadomo może coś na temat nowych ikon które były zapowiedziane w tej wersji?
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
qnebra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 06 maja 2012, 23:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: qnebra »

W tej chwili są dostępne tylko dla Ubuntu Phone, na komputery to raczej zaczekamy do wydania 14.10, ale może będzie się dało je zainstalować poprzez jakieś PPA, albo będzie paczka.
laptop: Lenovo G565/ CPU: AMD Athlon II P 340/ RAM: 4GB/ GPU: AMD Radeon Mobility 5470
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: mistrz1 »

Na moim Kubuntu nie wyświetla się informacja o aktualizacjach. Sprawdzałem na wersji 32bity, 64bity. Sprawdzone na świeżych instalacjach z ostatnich paru dni. U was też nie wyświetla się?
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: bear7 »

We wcześniejszym poście podałem sznurek do paczki z nowymi tapetami. Jakby ktoś chciał wybrać sobie coś innego, to można sprawdzić, jakie inne prace zostały nadesłane: http://www.flickr.com/groups/2535978@N21. Moim zdaniem, jest w czym wybierać...
Ubuntu GNOME team również wybrało swoje domyślne obrazki na tapetę: http://ubuntugnome.org/results-communit ... r-contest/.

A tutaj coś dla tych, którym brakuje opcji minimalizacji okna aplikacji po ponownym naciśnięciu na ikonkę aplikacji na panelu Unity (jak ktoś nie wie o co mi chodzi, to informacje pod sznurkiem wiele wyjaśnią): http://www.omgubuntu.co.uk/2014/03/enab ... untu-14-04
Szkoda, że deweloperzy Unity nie zaimplementują tego rozwiązania domyślnie, tylko trzeba korzystać z dodatkowego PPA.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
rtk993
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2013, 20:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: rtk993 »

mistrz1 pisze:Na moim Kubuntu nie wyświetla się informacja o aktualizacjach. Sprawdzałem na wersji 32bity, 64bity. Sprawdzone na świeżych instalacjach z ostatnich paru dni. U was też nie wyświetla się?
Zależy o co pytasz. Jeśli chodzi Ci o powiadamianie o dostępnych nowych aktualizacjach, to u mnie działa prawidłowo.
Zablokowany

Wróć do „Trusty Tahr”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości