Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
draggie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2014, 00:43
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86

Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: draggie »

Witam, zainstalowałem Ubuntu 14.04, wszystko było spoko, jednak po restarcie systemu i ponownym uruchomieniu Ubuntu widzę swoją nazwę użytkownika jednak po podaniu hasła ekran miga i .. znowu widzę ten sam ekran z pustym polem na hasło. Nieważne ile razy hasło bym wpisywał, efekt ten sam. Co ciekawe jako gość mogę się logować bez problemu.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: igotit4free »

Wyszukiwarka forum? Ramka PODOBNE TEMATY?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
draggie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2014, 00:43
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86

Re: Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: draggie »

Przejrzałem temat, chodzi tylko o to że ja nie mogłem niczego zepsuć, bo tak się zdarzyło od razu po drugim uruchomieniu. Więc stosowanie jakichś cofek do aktualizacji nie ma u mnie sensu bo ich nawet nie pobierałem.
Cichy Roman
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2012, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: Cichy Roman »

Do konsoli (CTRL+ALT+F1) możesz się zalogować?
draggie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2014, 00:43
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86

Re: Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: draggie »

Tak bez problemu, mogę przełączyć na każde okno.
Cichy Roman
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 08 wrz 2012, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: Cichy Roman »

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Czy jak już jesteś w konsoli, to możesz się zalogować wprowadzając swój login i hasło? Pewnie nie? Wygląda to na utratę uprawnień do swojego katalogu domowego.
Jeżeli jednak możesz się zalogować w konsoli, wypróbuj rozwiązania z pierwszej pozycji w "Podobnych tematach".
draggie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2014, 00:43
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86

Re: Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: draggie »

Zrobiłem inaczej bo przy tamtym rozwiązaniu było dużo rzeczy które nie chciały u mnie działać. Założyłem jakoś drugiego użytkownika i po prostu jak coś robię to mu prawa roota nadaje. A przynajmniej tak robiłem bo aktualnie od dzisiaj Ubuntu wgle się już nie ładuje. Pokazuje się logo i te kropeczki które się zmieniają i tyle. Resetowalem, czekałem, bez zmian.
xwizard
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 170
Rejestracja: 30 sie 2013, 21:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie można zalogować się do systemu, po wpisaniu hasła Ubuntu wraca do ekranu logowania

Post autor: xwizard »

Samo się nic nie dzieje. Ekran z kropeczkami można zamknąć naciskając Escape. Jakie błędy tam widać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości