Karta graficzna obsługująca 3 monitory

Porady sprzętowo-handlowe
sharqi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2015, 20:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Karta graficzna obsługująca 3 monitory

Post autor: sharqi »

Witam,
Używam Ubuntu kilka dobrych latek, a pierwszy raz nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Stąd też decyzja o rejestracji na forum.

Poszukuję informacji o niedrogiej karcie, która obsłuży 3 monitory 1600*1200. Monitory mają wejścia DVI oraz D-SUB/VGA.
Ponadto musi to być karta low profile.
Ze zdobytej wiedzy obraz na 3 monitorach uzyskam w przypadku kart Radeon HD 5xxx lub nowszych posiadających display port, ale tu trzeba stosować dość drogą aktywną przejściówkę. NVidia z kolei zatrybi z nowszymi GTXami, ale na to za wiele i finansowo i za wiele dla samego komputera.

Komputer to dell w obudowie small form factor, dlatego interesuje mnie karta niskoprofilowa, najchętniej z chłodzeniem pasywnym o niewielkim poborze mocy (zasilacz niecałe 300w). Procesor to E8400, 4GB Ram.

Jestem świadom, że mając coś większego mógłbym użyć 2 kart nvidii i wszystko śmigałoby aż miło. Jednak jest bardzo istotny problem miejsca zajmowanego przez komputer i muszę zostać z tym co mam. Użycia zintegrowanej karty + karty pci-e też chcę uniknąć gdyż jeszcze nigdy nie udało mi się takiego układu zmusić do stabilnej i powtarzalnej pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości