Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
Tyran6

Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: Tyran6 »

Wiadomo już, że Meizu i BQ wyprodukują smartfony z Ubuntu Touch. Osobiście mocno liczę, że odniosą sukces. Mam również nadzieję, że zawitają do Polski.
Dzisiaj natrafiłem na artykuł o tablecie, który ma pojawić się już w grudniu http://www.tabletowo.pl/2014/11/01/tabl ... w-grudniu/. Fajna sprawa, gdyby miał dołączoną klawiaturę, bo wtedy to bardziej sprzęt do pracy niż tylko do zabawy jak to w większości jest z tabletami zielonego robota. Może macie więcej informacji z zagranicznych stron, bo chyba jesteśmy coraz bliżej długo oczekiwanych przez nas premier. Nawet BlackBerry pracuje nad tabletem z klawiaturą, a chyba to jest właśnie przyszłość, tym bardziej że na tanich tabletach z Windowsem wreszcie można zrobić coś pożytecznego. Android coraz częściej w tym przypadku jest określany na wielu stronach jako zabawka. Liczę, że Ubuntu Touch nie będzie taką zabawką :)
Czytelnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:01

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: Czytelnik »

Dzisiaj rozpoczęły się targi MWC 2015 w Barcelonie. Widzę już niezależne od Canonicala widea z Meizu MX4 z Ubuntu Phone (teraz tak się system nazywa, nie Touch), a także niezidentyfikowany tablet z Ubuntu Phone i jak zmienia się tryb ekranu po podłączeniu klawiatury i myszki.
https://www.youtube.com/watch?v=7GKdNKa_Xho
https://www.youtube.com/watch?v=IRNlxkTmCHQ
lolek1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2012, 12:25
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: lolek1990 »

A orientujecie się może jak ma się sprawa z podłączeniem do kompa, tzn. Czy np. jak podłącze telefon do lapka z ubuntu to na komputerze będe mógł wysyłać SMSy itd. ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: igotit4free »

Zależy. Zależy od lapka, od telefonu i od obecnego na nich oprogramowania. Ponieważ nie wiadomo o jakiego lapka, telefon oraz oprogramowanie pytasz, to twoje pytanie nie ma za grosz sensu.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
lolek1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2012, 12:25
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: lolek1990 »

Uważam że twoja odpowiedź nie ma za grosz sensu, ale mniejsza. Chodzi mi o to ze jak mam lapka pod ubuntu i telefon z systemem ubuntu to czy np. podłączając telefon do laptopa będę miał wgląd w telefon + do tego mógł w komputerze pisać SMS które automatycznie wyślą się przez telefon. Nie wiem co ma lapek do tego bo na Macach działa to dobrze w połączeniu z BB czy Iphone
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: igotit4free »

lolek1990 pisze:Uważam że twoja odpowiedź nie ma za grosz sensu, ale mniejsza. Chodzi mi o to ze jak mam lapka pod ubuntu i telefon z systemem ubuntu to czy np. podłączając telefon do laptopa będę miał wgląd w telefon + do tego mógł w komputerze pisać SMS które automatycznie wyślą się przez telefon. Nie wiem co ma lapek do tego bo na Macach działa to dobrze w połączeniu z BB czy Iphone
Zadałeś pytanie typu "czy samochodem można przewozić kłody drewna". Nie sądzisz, że zależy to od modelu samochodu i parametrów kłód? Generalnie masz świadomość, że "na Macach" (które mają określoną konfigurację sprzętową) działa pewien system operacyjny i aplikacje przygotowane i przeznaczone do współpracy z "BB czy Iphone" (które to aparaty też mają ściśle określoną konfigurację sprzętową i programową"? A ty pytasz czy z jakiegoś, nieokreślonego bliżej laptopa z nieokreśloną wersją Ubuntu będziesz mógł wysyłać SMSy przez niewiadomej marki telefon. Widzisz, gdzie jest problem?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
lolek1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2012, 12:25
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: lolek1990 »

Uważam że to jest kwestia systemów i co z nimi zrobią a nie parametry laptopa
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: bear7 »

lolek1990 pisze:Uważam że to jest kwestia systemów i co z nimi zrobią a nie parametry laptopa
I tu jesteś w błędzie - parametry laptopa i słuchawki mają znaczenie.
lolek1990 pisze:Nie wiem co ma lapek do tego bo na Macach działa to dobrze w połączeniu z BB czy Iphone
Działa dobrze, ale na wybranych modelach nadgryzionych słuchawek oraz komputerów pracujących pod kontrolą odpowiednich iOS-ów i OS-ów.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
lolek1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2012, 12:25
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: lolek1990 »

Z tego co mi odpowiedziano w sklepie Apple to działa na najnowszej wersji MacOS i telefonach wspierających ios 7 wzwyż.

Czy jesteś w stanie wyprowadzić mnie z błędu co mogą mieć parametry mojego komputera do komunikacji ?
Ale mniejsza. To czy jest w stanie ktoś powiedzieć czy w założeniu ogólnym twórcy ubuntu dążą do takiej komunikacji lub w tej chwili taka umożliwiają ( na wzór tej z Apple)

Z tego co dowiedziałem się od przedstawiciela BQ, to telefon będzie dostępny bezpośrednio u nich i nie posiadają w tej chwili żadnego partnera w kraju. Sklep ma mieć dostawe " na dniach" ( mniej niz 2 tyg.) W zestawie ma być : Telefon, instrukcje i ładowarka. Gwarancja ma być na 24 miesiące z tym że kupujący pokrywa koszta przesyłki do producenta, a producent płaci tylko za odesłanie paczki.

Pozdrawiam
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: bear7 »

lolek1990 pisze:Z tego co mi odpowiedziano w sklepie Apple to działa na najnowszej wersji MacOS i telefonach wspierających ios 7 wzwyż.
To źle Ci powiedzieli. Po więcej informacji, odsyłam do dokumentacji Apple. [/Koniec OT]

Co do słuchawki z Ubuntu, to założenia póki co są takie, że ma działać i działać sprawnie. Takich funkcji jak ma iPhone na słuchawce z Ubuntu raczej tej wiosny jeszcze nie zobaczysz...

Jak chcesz się dowiedzieć co nieco na temat słuchawek z Ubuntu, to tu masz coś od czego możesz zacząć: http://www.ubuntu.com/phone/features.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: enedil »

A n.p. dostępność i jakość sterowników Bluetooth/WiFi? Też nie ma znaczenia?
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
lolek1990
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2012, 12:25
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Sprzęt z Ubuntu Touch coraz bliżej

Post autor: lolek1990 »

Dzięki za odpowiedź, chociaż tą jedną :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości