Nie działająca górna i boczna belka w unity

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
broda79
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2014, 21:05
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Nie działająca górna i boczna belka w unity

Post autor: broda79 »

Witajcie. Wczoraj po restarcie mojego latopa znikł górny i boczny pasek, widać tylko pulpit z ikonami. Programy odpalone z terminala uruchamiały się bezproblemowo. Po chwilowej konsternacji postanowiłem zresetować unity i przywrócić ustawienia. Nic to nie dało. W międzyczasie ściągnąłem sobie kde i poprzez niego odinstalowałem unity i zainstalowałem ponownie. Co spowodowało całkowite zniknięcie ikon z pulpitu i nadal brakuje pasków. Dostęp do systemu jest tylko poprzez konsolę lub kde. Czy może ktoś mi pomóc w uruchomieniu uszkodzonego unity?
Deathrider
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2008, 15:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Nie działająca górna i boczna belka w unity

Post autor: Deathrider »

Przy usuwaniu unity, może warto użyć opcji --purge -> wywalisz też pliki konfiguracyjne, pewnie w nich jest coś namieszane.
Pozdrawiam
broda79
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2014, 21:05
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie działająca górna i boczna belka w unity

Post autor: broda79 »

Hmm, to nic nie dało. KDE i GNOME działają bezproblemowo. Teraz jest taka sytuacja że jak zainstaluję unity, to w ogóle nie podnosi okienek. W mmencie gdy ręcznie odpalam po prostu się zawiesza
Deathrider
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2008, 15:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Nie działająca górna i boczna belka w unity

Post autor: Deathrider »

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=840105 -> bardzo podobny wątek, nie wiem czy widziałeś.
Poza tym, można z tego howto (tylko przejrzyj dokładnie co tam opisali, zanim zaczniesz działać):
http://askubuntu.com/questions/468204/n ... g-to-14-04
sudo apt-get remove --purge unity
sudo apt-get update
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości