Deinstalacja Antywirusa/Skanera Comodo

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Filippexo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 25 mar 2015, 19:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME

Deinstalacja Antywirusa/Skanera Comodo

Post autor: Filippexo »

((Tak na wstępnie,wiem,że na linuxa tego nie potrzebowałem,lecz pomysł skanera plików był z racji tego,że
często muszę korzystać z pendrive na różnych publicznych komputerach włącznie,dlatego uznałem,że się przyda.
Chociażby dla bezpieczeństwa osób z którymi mam kontakt,aby ich nie narażać,bo sami tego nie dopilnują ;///
Jednak to nie spełniło moich oczekiwań,ten programik,działa gorzej niż myślałem,w połowie nawet nie działa poprawnie))

https://www.comodo.com/home/internet-se ... -linux.php
Znalazłem te badziewie,zainstalowałem z .deb o nazwie: cav-linux_1.1.268025-1_amd64.deb
w centrum oprogramowania ubuntu jest jako cav-linux,wtedy kiedy otwieram paczkę,natomiast normalnie
nie mogę znaleźć czegoś takiego w wyszukiwaniu ani w zainstalowanych aplikacjach w COU ?

1. Powiecie mi jak łatwo ten szajs mogę skasować aby nie było po nim śladu?
2. Jaki inny aktualny skaner do dysków przenośnych polecicie?

Pozdrawiam Filippexo
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Deinstalacja Antywirusa/Skanera Comodo

Post autor: majsza »

W terminalu:

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg -r cav-linux_1.1.268025-1_amd64
Ale patrz, co chce razem z paczką usuwać.

Inna opcja - zainstalować Synaptic, i odinstalować w nim ten pakiet.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 13:53 przez majsza, łącznie zmieniany 1 raz.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Filippexo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 25 mar 2015, 19:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Deinstalacja Antywirusa/Skanera Comodo

Post autor: Filippexo »

użyłem

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg -r cav-linux
I wygląda na to,że skasowało aplikacje,bo już przy wyszukiwaniu jej nie odnajduję.
Dodatkowo wyczyściłem sobie z Ubuntu Tweek,i zaktualizowałem repozytoria.
.......................................................................................................
Chcąc mieć jakiś skaner ze względu na dyski wymienne zainstalowałem sobie w terminalu ClamAV,
wiem,że nie ma ono interfejsu graficznego,więc dorzuciłem do tego ClamTK z Centrum Oprogramowania Ubuntu.
Lecz nie widzę różnicy między samym ClamTk czy z ClamAV instalowanym przed. Bo dalej nie mogę wybierać
urządzeń czy plików jakie chce. To tylko mogą katalog domowy. Mam zainstalować jeszcze thunar-sendto-clamtk??

Co mam zrobić aby uzyskać pełną funkcjonalność,aby móc wybierać pliki do skanu? Np dyski wymienne
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Deinstalacja Antywirusa/Skanera Comodo

Post autor: igotit4free »

Chcąc mieć jakiś skaner ze względu na dyski wymienne zainstalowałem sobie w terminalu ClamAV,
wiem,że nie ma ono interfejsu graficznego,więc dorzuciłem do tego ClamTK z Centrum Oprogramowania Ubuntu.
Lecz nie widzę różnicy między samym ClamTk czy z ClamAV instalowanym przed. Bo dalej nie mogę wybierać
urządzeń czy plików jakie chce. To tylko mogą katalog domowy. Mam zainstalować jeszcze thunar-sendto-clamtk??

Co mam zrobić aby uzyskać pełną funkcjonalność,aby móc wybierać pliki do skanu? Np dyski wymienne
A to już raczej tematu nie dotyczy?

Na Forum panuje zasada:jeden temat = jeden problemZastosuj się do tej zasady i opisz w osobnych tematach niezwiązane ze sobą wątki z Twojej wiadomościW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości