asus r510jk - czy warto?

Porady sprzętowo-handlowe
tjekner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 93
Rejestracja: 04 mar 2012, 00:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

asus r510jk - czy warto?

Post autor: tjekner »

Cześć,

Interesuje mnie laptop z serii asusa r510jk:
http://www.x-kom.pl/p/203281-notebook-l ... tx850.html

W związku z tym mam do Was, drodzy forumowicze, pytanie czy orientujecie się jak jest z tym lapkiem pod linuxem. Nie chciałbym wydać tyle kasy i się w praniu zorientować, że wifi, grafika, czy cokolwiek innego nie chodzi (chciałbym nie instalować żadnych własnościowych sterowników).

Proszę o rady :)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: asus r510jk - czy warto?

Post autor: igotit4free »

Na początek zajrzyj do ramki PODOBNE TEMATY. Potem to powtórz z Google i hasłem "ubuntu asus r510jk".
Potem weź płytę albo pena z Ubuntu, dogadaj się z obsługą w sklepie i odpal sesję Live. Zobacz co działa, a co nie. Sprawdź jaki tam jest czip od wifi, jak Broadcom to nie kupuj.
Oprócz tego? Jest tam hybryda Intel/nVidia... różnie to działa. nVidia nie działała pod Win nawet na sterowniku nVidia. Działała dopiero na sterowniku ASUSa. :roll: Jak będzie pod Ubuntu?
No i na koniec jest tam w konfigu SSD i HDD... różnie z tym bywa.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
tjekner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 93
Rejestracja: 04 mar 2012, 00:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: asus r510jk - czy warto?

Post autor: tjekner »

z tego, co przeglądałem, to wifi jest realtek albo gigabit. Jeśli chodzi o ssd i hdd, to hdd ma być zewnętrznym dyskiem w obudowie. Jeśli chodzi o grafike, to ponoć ten cały optimus jest już natywnie wspierany. Jeśli chodzi o google - nic nie znalazłem, dlatego tez spytałem tutaj. A w jakimś sklepie pod którąś odmianą tego modelu jakiś gość napisał, ze na archu wszystko śmiga.

-- 19 kwi 2015, o 12:10 --

http://www.x-kom.pl/p/215851-notebook-l ... vd-rw.html

ewentualnie ten model
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości