Mobilny laptop pod Ubuntu za 2000

Porady sprzętowo-handlowe
jakmie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2015, 14:15
Płeć: Mężczyzna

Mobilny laptop pod Ubuntu za 2000

Post autor: jakmie »

Witam,
szukam mobilnego laptopa do 2000zl.
Wykorzystywany będzie głównie do pracy z linuxem, programowanie, proste obliczenia, czasem jakaś mniej wymagająca gra. Zależy mi, żeby był mobilny więc ok 13-14 cali. Ważne żeby linux działał sprawnie, bo widzę tu na forum, że różnie jest z tymi laptopami i linuxem.

Co myślicie o modelach:
-Samsung ATIV Book 9 Lite
-Lenovo M30-70
jak działają one z linuxem?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
kkrzysiek92
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2015, 11:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mobilny laptop pod Ubuntu za 2000

Post autor: kkrzysiek92 »

Samsunga miałem kiedyś na oku, ale nie ufam dyskom SSD. O Lenovo nie wypowiem się bo nie widziałem go, nie testowałem. Sam osobiście mam Acer-a V-3 * GB RAM DDR3, Intel-i3. Na Ubuntun 14.04 chodził idealnie, nigdy nie miałem z nim problemu. Działa bardzo dobrze także z obecnym systemem Debian 8. W pażdzieniku jak kupowałem go, kosztował 2029 zł bez systemu operacyjnego.
GG:55031496; Skype:k92_17; Twitter:https://twitter.com/kkowalewski92
Awatar użytkownika
luket
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 29 lip 2014, 21:18

Re: Mobilny laptop pod Ubuntu za 2000

Post autor: luket »

Jeżeli ten laptop nie musi być nowy tylko np. poleasingowy to z całego serca bym ci polecał ThinkPady L430/T430 a może nawet L440/T440. Bardzo dobrze działają pod Linuksem, są dobrze wykonane i sprawują się świetnie.

Osobiście zawsze wybierałbym między Lenovo ThinkPad a Dell Latitude/Precision (np. E6430). Na pewno się na tych modelach nie zawiedziesz i posłużą ci bardzo długo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości