Ubuntu nie wstaje po reinstalacji Windowsa 8

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
portew
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Ubuntu nie wstaje po reinstalacji Windowsa 8

Post autor: portew »

Posiadam Ubuntu 16.04 LTS x64 i Windowsa 8.1 Pro x64 na jednym dysku. GRUB od Ubuntu realizuje wybór systemów, jedną opcją jest Ubuntu + dodatkowe(recovery itp) i Windows który odpala Windows Boot Menager. A ten odpala od razu Windowsa. Jednak Winda przestał działać i go zreinstalowałem po instalacji jedyne co zrobiłem to usunąłem stare wpisy z Windows Boot Menager. Windowsa instalowałem tak jak poprzednio UFI. Po tej czynności Ubuntu po zbootowaniu go wyrzuca mnie do basha na roocie i wyświetla następujący komunikat.

Kod: Zaznacz cały

Welcome to emergency mode! After logging in, type "journalctl -xb" to view
system logs, "systemctl reboot" to reboot, "systemctl default" to try again
to boot into default mode.
Oczywiście opcje tam sugerowane próbowałem, wyłączyłem oczywiście FastBoot w Windowsie. Jest to mój system są moje pliki działają, programy konsolowe które instalowałem(tetris :)). Wynik polecenia "journalctl -xb" załączam w CodeShare gdyż jest to całkiem spora lektura.(2172 linijek).
https://codeshare.io/uC9fP
Próbowałem już opcji ratunkowych Ubuntu oraz płytki "Boot Repair Disk" i nic się nie zmieniło.
portew
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu nie wstaje po reinstalacji Windowsa 8

Post autor: portew »

Problem już samodzielnie rozwiązałem. Jak by ktoś miał podobny to o to czynności jakie wykonałem:
-Zreinstaloałem gruba wykorzystując Boot Repair CD - lecz szczerze wątpie iż miało to jakikolwiek wpływ.(https://sourceforge.net/p/boot-repair-cd/home/Home/)
-Wyłączyłem automontowanie partycji na której jest zainstalowany Windows aby to zrobić należy w pliku /etc/fstab dopisać do partycji na której jest zainstalowany Windows parametr noauto (parametry oddzielamy przecinkiem BEZ SPACJI).
-I oczywiście co zawsze robimy to wyłączamy opcje fastboot w Windows(http://www.hecticgeek.com/2012/12/disab ... windows-8/).
Opcje z reinstalacją GRUB-a można wykonać na końcu gdyż istnieje spora szansa iż nic ona nie daje.
Mam nadzieję że komuś pomogłem
Graba
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 08 maja 2005, 06:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: UK

Re: Ubuntu nie wstaje po reinstalacji Windowsa 8

Post autor: Graba »

Na ten blad

Kod: Zaznacz cały

Welcome to emergency mode! After logging in, type "journalctl -xb" to view
system logs, "systemctl reboot" to reboot, "systemctl default" to try again
to boot into default mode.
jest rozwiazanie:

1. Uruchamiasz w terminalu po pojawieniu sie tego błędu polecenie journalctl -xb i odszukujesz czerwona linie z błędem /dev/sdb12.

2. uruchamiasz system live i aktualizujesz paczki. w ustawieniach dodajesz reprozytorja multiverse i universe.
instalujesz paczke e2fsck-static

nastepnie w terminalu komenda
sudo e2fsck-static -y /dev/sd*

w miejsce * dajesz uszkodzona partycje

3. restartujesz kompa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości