Wine, przeskakujący kursor myszki w Heroes 3

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
artekb2b
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 04 maja 2008, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Wine, przeskakujący kursor myszki w Heroes 3

Post autor: artekb2b »

Witam, zainstalowałem gre Heroes 3, na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, prooblem pojawia się gdy chce rekrutować wojsko, kursor myszki przeskakuje, nie da się zaznaczyć ilości, zatwierdzić, ani wyjść, jedynie klawisz Esc i zamknięcie okienka. Problem pojawia się jedynie gdy gra jest uruchomiona w trybie pełnoekranowym. Gdy pulpit jest emulowany w okienku działa dobrze. Byś może pierdoła, ale googluje z 2 godziny i nie mogę nic znaleźć.
Posiadam system Ubuntu 16.10 ze środowiskiem XFCE (XUBUNTU). Karta graficzna intela, laptop Lenovo Ideapad 510.
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
kruk9023
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2016, 11:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Wine, przeskakujący kursor myszki w Heroes 3

Post autor: kruk9023 »

Witam, u mnie Gothic 2 lub Risen odpalone na środowisku graficznym Unity na Ubuntu 16.10 dawały podobne problemy. Próbowałem różnych ustawień Wine i różnych wersji z różnymi bibliotekami i zawsze efekt był ten sam dopiero na środowisku graficznym OpenBox problem ustał. Możesz spróbować z openboxem albo pokombinować z róznymi wersjami Wine i bibliotekami dinput, xinput
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wine, przeskakujący kursor myszki w Heroes 3

Post autor: mario_7 »

Jaka wersja wine?
Sprawdzałeś może Play on Linux?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości