Ubuntu Mate 18.04 co robię źle z instalacją karty graficznej? Jak ustawić odświeżanie?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
jerry84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, 19:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME

Ubuntu Mate 18.04 co robię źle z instalacją karty graficznej? Jak ustawić odświeżanie?

Post autor: jerry84 »

Witam serdecznie głowie się już parę dni jak rozwiązać mój problem mianowicie. Wszystko zainstalowałem co to chciałem lecz ze sterownikami karty graficznej mam problem. Odświeżanie ekranu jest paskudny bo jak patrze długi czas to aż bolą oczy, a gdy przewijam szybko strony lub oglądam film mam cienką linie po środku ekranu jak by się obraz łamał.
Sterowniki instalowałem jak w tutorialach znalazłem w necie. Wiec mam tak:

Kod: Zaznacz cały

lspci -k | grep -EA2 'VGA|3D'
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GM204 [GeForce GTX 970] (rev a1)
	Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. GM204 [GeForce GTX 970]
	Kernel driver in use: nvidia

Kod: Zaznacz cały

sudo lshw -c video
  *-display                 
       description: VGA compatible controller
       product: GM204 [GeForce GTX 970]
       vendor: NVIDIA Corporation
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:01:00.0
       version: a1
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress vga_controller bus_master cap_list rom
       configuration: driver=nvidia latency=0
       resources: irq:126 memory:f6000000-f6ffffff memory:e0000000-efffffff memory:f0000000-f1ffffff ioport:e000(size=128) memory:c0000-dffff
W centrum sterowania mam Nividia xserver settings, gdzie ustawiam moją rozdzielczość, odświeżanie i nadal czuje w oczach jak bym palnikiem po oczach dostawał.
Proszę o pomoc
jerry84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, 19:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Ubuntu Mate 18.04 co robię żle z instalacją karty graficznej? Jak ustawić odświeżanie?

Post autor: jerry84 »

Może jak toś nie rozumie jak wygląda mój problem znalazłem fajny film przedstawiający mój problem, autor również przedstawia rozwiązanie, lecz u mnie nie działa :cry:
Gdy wprowadzam autora komendy to po zatwierdzeniu mam czarny obraz i muszę od nowa wczytać plik xorg.conf
Już przetestowałem wszystkie porady jakie znalazłem w internecie i nie wiem co jest grane.
Proszę o jaką kolwiek pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Ubuntu Mate 18.04 co robię żle z instalacją karty graficznej? Jak ustawić odświeżanie?

Post autor: lcoyote »

Może powyższe internetowe rady dotyczą wersji 16.04 a Ty nasz 18.04 i dlatego to nie działa. Podobnie mam z Gimp 2.10.2 i wszelkie dostępne w necie porady przestawienia języka nie działają, bo najwidoczniej dotyczą wcześniejszej wersji.
A może zainstaluj inny program do filmów np. VLC lub jakiś inny i wtedy poprawi się wszystko.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu Mate 18.04 co robię źle z instalacją karty graficznej? Jak ustawić odświeżanie?

Post autor: mario_7 »

Podaj wynik polecenia xrandr, jakie polecenie wywołuje u ciebie ten czarny ekran oraz zawartość pliku xorg.conf jaką utworzyłeś.
Awatar użytkownika
jerry1984
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 06 cze 2006, 19:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu Mate 18.04 co robię źle z instalacją karty graficznej? Jak ustawić odświeżanie?

Post autor: jerry1984 »

A może zainstaluj inny program do filmów np. VLC lub jakiś inny i wtedy poprawi się wszystko.
Właśnie na tym programie i innych odtwarzaczy miałem problem.
Podaj wynik polecenia xrandr, jakie polecenie wywołuje u ciebie ten czarny ekran oraz zawartość pliku xorg.conf jaką utworzyłeś.
Już nie mogę podać, bo nie potrafiłem sobie z tym poradzić, a że 3 dni prób i błędów nie dawały skutku :evil: , to wróciłem na stare śmieci czyli do pierwotnego Ubuntu

Dziękuje za odp
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości