Tvheadend uprawnienia przy autostarcie systemu

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
jacis
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2009, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Tvheadend uprawnienia przy autostarcie systemu

Post autor: jacis »

Witam,

Zainstalowałem tvheadend,po instalacji wszystko działało,sknfigurowalem muxy i resztę rzeczy. Po restarcie systemu,tvheadend uruchamia się,jednak po zalogowaniu się do tvheadend,brak jest urządzeń dvb...muszę zatrzymywać usługę tvheadend i z poziomu użytkownika w konsoli uruchomić tvheadend...wtedy wszystko działa...Jak zrobić,żeby automatycznie tvheadend działał?dodam jeszcze,że po uruchomieniu serwisu automatycznie,w konfiguracji tvheadend mam język angielski,natomiast jak uruchomie w konsoli tvheadend,mam konfigurację w języku polskim.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Tvheadend uprawnienia przy autostarcie systemu

Post autor: mario_7 »

Gdy uruchamiasz z konsoli, to jako zwykły użytkownik (bez sudo)?
Jeśli tak, to pewnie najszybciej będzie jeśli zamiast usługi systemowej będziesz uruchamiać go przez "programy startowe".

Ewentualnie - upewnij się, że usługa systemowa jest tak samo skonfigurowana jak to co uruchamiasz jako zwykły użytkownik. Może konfiguracja dla użytkownika jest przechowywana gdzieś w katalogu domowym - wtedy musiałbyś skonfigurować usługę tak samo na poziomie systemowym (zapewne gdzieś w /etc).
jacis
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2009, 12:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Tvheadend uprawnienia przy autostarcie systemu

Post autor: jacis »

Hej,

Dzięki mario_7 za odpowiedź.Problem leżał po stronie uprawnień.Dodałem użytkownika hts do grup plugdev i video i wszystko zaczęło działać :-D
Teraz przede mną wyzwanie - postawienie servera tvheadend na android box z systemem Android ATV 7.1.2,tutaj to będą schody....mało informacji w internecie a nawet mało aplikacji do odtwarzania DVB-T pod androidem....

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości