Instalacja Ubuntu na HP Pavilion 15

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
stigman93
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2018, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Instalacja Ubuntu na HP Pavilion 15

Post autor: stigman93 »

Witam

Posiadam laptop HP Pavilion 15 ktory posiada 2 dyski. Jeden ssd 256GB SSD oraz 1TB HDD. https://www.x-kom.pl/p/413369-notebook- ... 940mx.html. Windows znajduje sie na SSD no i poprzednio instalowalem Linux Mint.

Dokonywałem zalecanej instalacji Mint obok Windowsa no i chyba Linux wgrał mi się na tym dysku HDD. Czy tak samo bylo by podczas pełnej instalacji bo chcę pozbyć sie windowsa w pełnii a nieznam sie zbyt na patrycjonowaniu albo na układzie dysków na linuxie bo przyzwyczailem sie do windowsowego xd dysk c(ssd) i dysk d(hdd). No i poprzednio przepartycjonowalo mi hdd odjelo mi 500gb na linuxa.

Chcialem sie poprostu dowiedziec jak wyglada instalacja Ubuntu na ssd i jak polapać sie w dyskach. Ktory to będzie hdd ktory ssd i jak zastąpić wybieranie systemu na grub zamiast tego biosa.

Dlaczego instaluje ubuntu? Bo jest darmowy i lepszy do moich potrzeb i chce poznac coś nowego no i ubuntu ma różne środowiska graficzne np kubuntu lubuntu itp. Jedynie niełapie sie w tych lokalizacjach dyskow.
Awatar użytkownika
D35CART35
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 01 mar 2018, 13:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne

Re: Instalacja Ubuntu na HP Pavilion 15

Post autor: D35CART35 »

Najlepiej odłącz dysk na którym nie instalujesz systemu, później uruchom instalację.
Dokonywałem zalecanej instalacji Mint obok Windowsa
, prawdopodobnie Mint się zainstalował na dysku SSD obok windowsa.
stigman93
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2018, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Instalacja Ubuntu na HP Pavilion 15

Post autor: stigman93 »

No ale zmniejszylo mi pamiec dysku hdd. Ogolnie czekam na powrot ze sklepu bo dalem go do naprawy bo cos sie porobilo z bateria.najwyzej zrobie screen tych nazw dyskow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości