Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Dyskusje o wszystkim co służy ochronie systemu i danych przed nieautoryzowanym dostępem.
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Miecz34 »

Witam

Proszę o radę. Szukam alternatywy dla konta pocztowego. Obecnie posiadam konto na Gmail, zastanawiałem się nad Outlookiem, ale wczoraj trafiłem na stronę Linux.pl i oferują darmowe konto pocztowe. Czy takie konto na Linux.pl jest dobrą alternatywą uwolnienia się od poczty Gmail?

Czy posiadanie konta na Linux.pl byłoby bezpieczniejsze? bo wiadomo, Gmail próbuje chociażby wymusić na użytkownikach podanie numeru telefonu, a to już uważam jest naprawdę przesadą. Wiem, że nie jesteśmy w sieci anonimowi, ale pewien umiar to powinni stosować.

Polecilibyście założenie tam konta pocztowego na Linux.pl, czy może jest jakaś ciekawa alternatywa o której nie wiem dla użytkowników Linux? Oczywiście mam tylko i wyłącznie na myśli darmowe konta pocztowe.
sarfex
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:07
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: sarfex »

Protonmail
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Miecz34 »

sarfex pisze: 23 lis 2018, 18:14Protonmail
Tak, też się właśnie zastanawiam nad Protonmail. Na stronie Linux.pl w takim razie nie poleciłbyś zakładania konta pocztowego i jeżeli byłbyś uprzejmy napisać czemu?
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Spass »

Jeśli chcesz zmienić Gmail na coś innego ze względu na prywatność, to zgadzam się z użytkownikiem sarfex - ProtonMail będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem (jeśli chodzi o główne konto personalne / prywatne). Osobiście mam też kilka darmowych kont założonych na Linux.pl i generalnie wszystko jest OK, brak spamu. Ale traktuję je bardziej jako "konto na boku".

Przy okazji, warto w takim przypadku zastanowić się nad korzystaniem z DuckDuckGo zamiast Google ;)
sudo apt purge snapd
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Miecz34 »

Spass pisze: 24 lis 2018, 17:10 Jeśli chcesz zmienić Gmail na coś innego ze względu na prywatność, to zgadzam się z użytkownikiem sarfex - ProtonMail będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem (jeśli chodzi o główne konto personalne / prywatne). Osobiście mam też kilka darmowych kont założonych na Linux.pl i generalnie wszystko jest OK, brak spamu. Ale traktuję je bardziej jako "konto na boku".

Przy okazji, warto w takim przypadku zastanowić się nad korzystaniem z DuckDuckGo zamiast Google ;)
Wielkie dzięki za sugestię odnośnie konta pocztowego. Tak samo chcę postąpić w kwestii kont pocztowych, byłem ciekaw czy jakaś część forumowiczów poleci właśnie konto pocztowe na Linux.pl. Jednak na pewno jako swoje główne konto będę chciał mieć na ProtonMail.

Nad zmianą przeglądarki również się zastanawiałem i też w tym przypadku wybór padł na DuckDuckGo. :roll:

Niestety co mnie dobija, to, że konieczne jest podanie zapasowego e-maila w celu weryfikacji i resetu hasła. Uważam, że to jest bez sensu. Wychodzi na to, że jeżeli nie chcę podawać adresu e-mail do weryfikacji i resetu hasła innego niż na założonej stronie, to w takim razie muszę założyć dwa konta pocztowe np na Linux.pl.
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: czesioo »

Od dobrych kilku lat mam darmowe konto na ProtonMail. Jestem z niego zadowolony.
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Miecz34 »

Takie pytanie z mojej strony, co jest bardziej bezpieczne, logowanie się bezpośrednio na stronie np. ProtonMail, czy korzystanie z klienta pocztowego Thunderbird? Czy jest jakaś różnica w kwestii bezpieczeństwa?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: kobrawerde »

A czy jest możliwość korzystania z protonmail bezpośrednio na ..... thunderbird / linux ?
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: czesioo »

Miecz34 pisze: 23 lis 2018, 16:18... wczoraj trafiłem na stronę Linux.pl i oferują darmowe konto pocztowe. Czy takie konto na Linux.pl jest dobrą alternatywą
Tu
https://rc.amu.edu.pl/faq/faq.html
jest podręcznik pozwalający z grubsza zorientować się co to darmowe konto oferuje.
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Arkosake »

A ja polecam Tutanota. W wariancie, który mnie odpowiada jest tańsza. :mrgreen:
Manjaro KDE na : GA-78LMT-USB3 R2, AMD FX8350, Radeon RX5600 6GB, 16 GB ram DDR3 1600 MHz.
sarfex
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:07
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: sarfex »

Można korzystać z pm na thunderbirdzie, ale tylko w opcji płatnej.
https://protonmail.com/support/knowledg ... -mail-ect/
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: kobrawerde »

Typowe zachowanie różnych firm iż niby oferują swoje "produkty" na bezpłatnego ( coraz popularniejszego ) Linux-a ...ale tylko odpłatnie :-)
Nero już skończył te praktyki ... i pewnie tego pm też to czeka. .... bo ... ? ? ? ...tu ... nie ... zarobisz ? :-)
Ps. co do
Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?
Na razie nie wiem ...założyłem ...działa ..sprawdzam :-) .... ale chyba warto bo ...darmowy ....nie ma reklam ... działa sprawnie ... nie inwigiluje / śledzi /zapisuje różne dane o nas jak ( nr. tel itd ) .... gmail
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: jacekalex »

Jeśli chcesz zmienić Gmail na coś innego ze względu na prywatność, to zgadzam się z użytkownikiem sarfex - ProtonMail będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem (jeśli chodzi o główne konto personalne / prywatne). Osobiście mam też kilka darmowych kont założonych na Linux.pl i generalnie wszystko jest OK, brak spamu. Ale traktuję je bardziej jako "konto na boku".
Prywatności nie ma na żadnym publicznym koncie, niezależnie od tego, czy operator jest w USA,
Rosji, Szwajcarii, Izraela czy Japonii.
Wszędzie są pracownicy (którzy są tylko ludźmi), wszędzie mają dostęp różne służby specjalne
i informatorzy, wszędzie mogą się wbić różni "ciekawscy".

Jak ktoś chce prywatną pocztę, to albo sposobem Clintonów, serwer pocztowy w domu (Bill jako były prezydent US coś tam musiał wiedzieć, że postawił serwer w domu zamiast korzystać z Yandexa czy Protonmaila. )
Jeśli nie w domu, to wynająć jakiegoś VPSa czy inny serwer, na nim ustawić Postfixa albo Qmaila,
żeby odbierał, filtrował spam, a potem w locie szyfrował wiadomość kluczem publicznym GPG,
i przesyłał dalej, np na Gmail, Yandex czy inny publiczny serwer.

Na takim VPSie nie będzie zbyt wiele wiadomości do czytania, a klucze SSH i GPG do niego można mieć tylko na kompie w domu.

100% prywatności nie ma nigdzie, ale porządnie zaszyfrowana wiadomość to pewniejsza sprawa,
niż Protonmail z jego obiecankami.

Zabawna też jest ta mitologia Szwajcarii jako kraju dbającego o prywatność.
To jest kraj bankierów, którzy piorą lewą kasę z całego świata, tylko w oddziale HSBC w Zurychu znalazło się 2000 mld dolarów niewiadomego pochodzenia na anonimowych kontach.
Co nie zmienia faktu, że używane dyski twarde ze Szwajcarskich banków są sprzedawane
służbom z całego świata.
W każdym razie banki też chronią tylko swoje tajemnice, a nie nasze,
o nasze tajemnice musimy dbać sami. :pt36:

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Miecz34 »

jacekalex pisze: 29 lis 2018, 19:35
Jeśli chcesz zmienić Gmail na coś innego ze względu na prywatność, to zgadzam się z użytkownikiem sarfex - ProtonMail będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem (jeśli chodzi o główne konto personalne / prywatne). Osobiście mam też kilka darmowych kont założonych na Linux.pl i generalnie wszystko jest OK, brak spamu. Ale traktuję je bardziej jako "konto na boku".
Prywatności nie ma na żadnym publicznym koncie, niezależnie od tego, czy operator jest w USA,
Rosji, Szwajcarii, Izraela czy Japonii.
Wszędzie są pracownicy (którzy są tylko ludźmi), wszędzie mają dostęp różne służby specjalne
i informatorzy, wszędzie mogą się wbić różni "ciekawscy".

Jak ktoś chce prywatną pocztę, to albo sposobem Clintonów, serwer pocztowy w domu (Bill jako były prezydent US coś tam musiał wiedzieć, że postawił serwer w domu zamiast korzystać z Yandexa czy Protonmaila. )
Jeśli nie w domu, to wynająć jakiegoś VPSa czy inny serwer, na nim ustawić Postfixa albo Qmaila,
żeby odbierał, filtrował spam, a potem w locie szyfrował wiadomość kluczem publicznym GPG,
i przesyłał dalej, np na Gmail, Yandex czy inny publiczny serwer.

Na takim VPSie nie będzie zbyt wiele wiadomości do czytania, a klucze SSH i GPG do niego można mieć tylko na kompie w domu.

100% prywatności nie ma nigdzie, ale porządnie zaszyfrowana wiadomość to pewniejsza sprawa,
niż Protonmail z jego obiecankami.

Zabawna też jest ta mitologia Szwajcarii jako kraju dbającego o prywatność.
To jest kraj bankierów, którzy piorą lewą kasę z całego świata, tylko w oddziale HSBC w Zurychu znalazło się 2000 mld dolarów niewiadomego pochodzenia na anonimowych kontach.
Co nie zmienia faktu, że używane dyski twarde ze Szwajcarskich banków są sprzedawane
służbom z całego świata.
W każdym razie banki też chronią tylko swoje tajemnice, a nie nasze,
o nasze tajemnice musimy dbać sami. :pt36:

Pozdro
:craz:
Zgadzam się, że nigdzie nie ma prywatności. Wiadomo jak jest. A taki serwer pocztowy, jak założyć?
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: czesioo »

Spass pisze: 24 lis 2018, 17:10 Osobiście mam też kilka darmowych kont założonych na Linux.pl
Jak na Linux.pl można założyć drugie konto pocztowe?
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Miecz34
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy polecilibyście założenie darmowego konta pocztowego na stronie linux.pl?

Post autor: Miecz34 »

czesioo pisze: 01 gru 2018, 23:05
Spass pisze: 24 lis 2018, 17:10 Osobiście mam też kilka darmowych kont założonych na Linux.pl
Jak na Linux.pl można założyć drugie konto pocztowe?
Normalnie zakładasz drugie tak jak założyłeś pierwsze konto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości