Dual Boot - brak możliwości wyboru windowsa w GRUB Ubuntu 18.10

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
koziol_matol
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2018, 09:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.10
Środowisko graficzne: GNOME

Dual Boot - brak możliwości wyboru windowsa w GRUB Ubuntu 18.10

Post autor: koziol_matol »

Witam,

Jestem trochę nowy w temacie, używałem Madrivy i Mandrake'a lata temu, później Ubuntu od wersji zdaje się 10.04 przez kilka lat, i mniej więcej półtora roku temu przesiadłem się na Windowsa 10 przy wymianie na nowego PCta. Wczoraj postanowiłem zainstalować Ubuntu 18.10, żeby zobaczyć jak to teraz wygląda, no i pojawił się problem. Miałem Windowsa na dysku SSD i pliki na HDD, w windowsie jeszcze zmniejszyłem partycję HDD o 100GB i później w czasie instalacji Ubuntu na tym wolnym miejscu utworzyłem 30GB pod root directory, 20GB pod swap i 50GB pod Home. Wszystko super, jednak po instalacji i restarcie najpierw zdaje się w ogóle nie było Gruba, tylko system pakował się od razu do Ubuntu. Poszukałem w googlach i zrobiłem sudo update-grub i od razu zainstalowałem Boot Repair, uruchomiłem i postępowałem według instrukcji. On wygenerował następujący raport: http://paste.ubuntu.com/p/r7p5pyp6Gc/

Obecnie sytuacja jest taka, że pojawia się Grub z opcjami wyboru, ale nie ma na niej windowsa. Dodatkowo jak teraz próbowałem zrobić jeszcze raz sudo update-grub to terminal wyrzuca komunikat "nie znaleziono polecenia".

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? :)
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dual Boot - brak możliwości wyboru windowsa w GRUB Ubuntu 18.10

Post autor: kobrawerde »

tu pewnie masz podpowiedź :
Please resume and shutdown Windows fully (no hibernation
or fast restarting.)
Nie mam windy ...i problemów w/w .....ale czy to nie jest związane z opcją hibernacji w systemie / opcja - szybkie uruchamianie

https://www.download.net.pl/windows-10- ... yc/n/7829/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości