Sterowniki do Intel HD5500

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
tratsok
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2018, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Sterowniki do Intel HD5500

Post autor: tratsok »

Cześć

Ostatnio zauważyłem, że podczas robienia prezentacji w LibreOffice komputer troche nie domaga przy rozciąganiu jakiegoś obrazka (chodzi mi o zmianę wielkości). No i tak, gdy przez chwilę miałem na komputerze zainstalowanego windowsa 10, takiego problemu nie zauważyłem - zmiana wielkości odbywała się w sposób bardzo płynny, a dodatkowo nie włączał się wentylator w laptopie tak jakby to była bardzo obciążająca operacja. Na Mint 19 jest trochę inaczej. Żadnych sterowników nie instalowałem,bo myślałem że już wszystko jest gotowe do pracy - jest inaczej?
Znalazłem taką stronę https://01.org/linuxgraphics. Jest tam zakładka Download. Pobrałem najnowszy zestaw i szczerze mówiąc nie wiem czy instalacja jest konieczna czy też nie? W ogóle nie wiem w jaki sposób to zainstalować - może ktoś mógłby dać jakieś wskazówki.
Na tej stronie jest tez opis jakiegoś Khronos'a. Przeczytałem to, ale dalej nie wiem co to i po co to i czy w ogóle to jest potrzebne - ktoś coś wie na ten temat?

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2032
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Sterowniki do Intel HD5500

Post autor: kobrawerde »

Nie mam karty intela więc na 100% nie powiem co i jak bo jak na razie mnie to nie interesowało. Ponoć drivery są już w kernelu ? zerknij też na ten temat :
https://askubuntu.com/questions/1065852 ... ics-driver
Może inni się wypowiedzą co i jak ....
tratsok
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2018, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Re: Sterowniki do Intel HD5500

Post autor: tratsok »

To znaczy, ja już podobne tematy czytałem i dlatego założyłem, żadnych sterowników nie trzeba instalować. Ciekawi mnie po prostu dlaczego dzieje się jak się dzieje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości