[rozwiązane] Uget - menedżer pobierania nie pobiera filmów

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

[rozwiązane] Uget - menedżer pobierania nie pobiera filmów

Post autor: boxxaa »

Uget - menedżer i problem jak w tytule.
Przeglądarka Firefoks 65.0.1, wtyczka UgetIntegration 2.1.3 (działa, wyświetla FOUND na zielono), wersja Uget 2.2.1, program działa, jest obecny w zasobniku obok zegarka.
Gdy odwiedzę jakiś serwis (np. YT) z filmami, otworzę film, w Menu kontekstowym pojawia się GET THIS MEDIA WITH UGET i na tym się kończy.
Nie wiem jak to skonfigurować.

-
Ostatnio zmieniony 08 mar 2019, 16:01 przez boxxaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Uget - menedżer pobierania nie pobiera filmów

Post autor: Spass »

Przetestowałem to u siebie z kilkunastoma filmami z YouTube i generalnie jest tak: raz działa, a raz nie działa :) To znaczy zawsze jak wybieram z menu Download media with uGet (albo po prostu kopiuje adres strony YT z filmem, bo mam włączone monitorowanie schowka), to poprawnie pojawia mi się okienko dodawania nowego zadania w oknie uGet. Cześć filmów ściąga się bez problemu, ale często jest też komunikat "Wystąpił błąd podczas pobierania". Szczerze mówiąc nie wiem od czego to zależy.

Instalowałem tak:

Kod: Zaznacz cały

sudo add-apt-repository ppa:uget-team/ppa
sudo apt update
sudo apt install uget uget-integrator
No i oczywiście wtyczka stąd: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... tegration/
sudo apt purge snapd
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Uget - menedżer pobierania nie pobiera filmów

Post autor: boxxaa »

Dokładnie taka sama instalacja była u mnie tyle że u mnie w 90% przypadków GET MEDIA WITH uGET jest na szaro i nie da się kliknąć (w YT raz na 30 razy się udaje). W innych serwisach podobnie. Ciekawe czy pod WINE pójdzie Internet Download Manager z ŁinSzita :?:
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Uget - menedżer pobierania nie pobiera filmów

Post autor: lcoyote »

boxxaa pisze: 07 mar 2019, 16:04 Dokładnie taka sama instalacja była u mnie tyle że u mnie w 90% przypadków GET MEDIA WITH uGET jest na szaro i nie da się kliknąć (w YT raz na 30 razy się udaje). W innych serwisach podobnie. Ciekawe czy pod WINE pójdzie Internet Download Manager z ŁinSzita :?:
===============
Radzę ZWOLNIJ z konfiguracją, poznaniem Linux
To oczywiście moje zdanie, bo "POŚPIECH JEST WSKAZANY przy biegunce i łapaniu pcheł" To co szybko pojmiesz, szybko ULECI i pytasz o tematy o które pytałaś
tutaj to już było o video downloader ale poczytaj viewtopic.php?f=126&t=184025&p=1029367& ... o#p1029367
o JDownloader viewtopic.php?f=126&t=184045&p=1029406& ... r#p1029406
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Uget - menedżer pobierania nie pobiera filmów

Post autor: boxxaa »

Te programy to nadal nie to samo co IDM. IDM sam znajduje pliki na WWW (rozszerzenia tego co samemu zapiszesz w config) i wyświetla ikonkę czy chcesz to pobrać. W YouTube działa to tak że masz do wybory masę formatów w jakich chcesz pobrać film. Możesz wybierać mov, mkv, ts, mp4 i inne. Na dodatek masz wybór jakości od 4K w dół aż do 480p. Działa to mega zajefajnie. 4K-VideoDownloader użytkowałam od czasu do czasu na ŁinSzicie. Też jest dobry ale to nie to co szukam. 4KDownloader doskonale nadaje się do pobierania całych albumów np. z YT. Zaznaczasz adres czyjegoś albumu, może być tam i 400 filmów, klikasz, buforuje i leci. 4K też geniusz bo spoko radzi sobie z jakością, tzn. zaznaczasz by pobierał np. 720 czy 1080p ale gdy znajdzie pliki 480p to też je chwyci. Jechałam na nim 3 lata. Naprawdę spoko te 4K jak i IDM. IDM natomiast ma tak zautomatyzowane kolejki że skubaniec gdyby istniał na Linuxa to nawet bym go nie witaminizowała tylko od razu kupiła.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Uget - menedżer pobierania nie pobiera filmów

Post autor: boxxaa »

Wracając do tematu - zrobię tak - ha ha ha ha ha ha ... i jeszcze raz ha ha ha ...
A czemu?
A temu:

Obrazek

Teraz wystarczy postawić Firefoksa pod WINE by się ślicznie wtyczka IDM zintegrowała i można hulać ale i tak na Foksie bez integracji też wyłapuje filmiki z setek serwisów.
IDM z ŁinSzita nawet w zasobniku wylądował jak widać.
Pół sukcesu = prawie jak sukces...

Obrazek

I o to BABIE chodziło ... chłopaki :mrgreen:
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości