Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
user--
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:41

Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: user-- »

Cześć,

Mam problem z drukarką. Mam Ubuntu 18.04, drukarka HP DeskJet 4530 series. Drukarka drukuje stronę testową, jednak kiedy próbuje wydrukować dokument odt w Libre Office słychać pracującą drukarke jednak strona jest pusta. Gdy drukuje plik grapficzny png wtedy drukuje normalnie. Jednak gdy są jakieś fonty to nie drukuje ich. Na przyklad w Firefoxie dałem drukuj stronę i strona została częściowo wydrukowana, tzn. elementy graficzne tak, ale tekstu nie. Wcześniej na inny komputerze z Ubuntu 18.04 miałem podłącznoną tą samą drukarkę i działało bez problemu. Próbowałem także podłączyć ją do jeszcze innego komputera na tym jest zainstalowana Fedora 29 i ten sam problem co powyżej opisuje.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: kobrawerde »

A strona testowa nie zawiera czcionek / tekstu ? .... może coś z czarnym tuszem ...
user--
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:41

Re: Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: user-- »

Racja coś jest nie tak z czarnym kolorem. Czerwonym wydrukowało co chciałem. Drukarka jednak pokazuje, że jeszcze mam 40% czarnego.

Poniżej strona testowa:
https://tinypic.pl/1d1pcnijfa6p

Co radzisz, skoro niby tusz jest - wymienić go czy może coś innego powoduje taki stan rzeczy?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: kobrawerde »

Jednak strona testowa niby pokazuje coś w czerni ? ... no może odcieniach / szarości :-) ..czy tak może wydrukować tylko tusz kolorowy ? Ja mam tylko laserówkę ( czarno-biała) ...
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: mario_7 »

Może tusz zasechł i trzeba zrobić czyszczenie głowicy?
user--
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:41

Re: Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: user-- »

Jednak strona testowa niby pokazuje coś w czerni ? ... no może odcieniach / szarości :-) ..czy tak może wydrukować tylko tusz kolorowy ? Ja mam tylko laserówkę ( czarno-biała) ...
Sam też nie wiem.
Może tusz zasechł i trzeba zrobić czyszczenie głowicy?
Czyściłem zanim napisałem na forum kilkukrotnie głowice i robiłem korecje ustawienia pojeminików i rozmazań mimo to nic. Być może trzeba je wyjąć i zobaczyć jak to tam wygląda. Dziś już mi się niechce z tym szarpać. Dzięki za wskazówki.
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: czesioo »

Przed 10-15 laty czyszczenie głowic plujek HP polegało na wstawieniu ich do naczynia z przegotowaną letnią wodą o grubości jednego milimetra. Ani mniej, ani więcej. Za mała ilość wody była nieskuteczna, za duża wchodziła do pojemnika o rozcieńczała atrament.
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Drukarka drukuje puste strony Ubuntu 18.04

Post autor: mario_7 »

Próbowałeś może wydrukować np. czarny prostokąt (zaznaczając w opcjach, żeby wydruk był czarno-biały bez użycia kolorowego pojemnika)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości