Po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32bit widoczna tylko tapeta??? Nie uruchamia się w pełni...

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
cedricco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Kontakt:

Po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32bit widoczna tylko tapeta??? Nie uruchamia się w pełni...

Post autor: cedricco »

Witam!
Mam taki problem że po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32Bit widoczna jest tylko tapeta i nic więcej zero czego kolwiek? Proszę o pomoc w tej sprawie oraz Dziękuję za wszystkie wypowiedzi z Szerokiego Grona Forum Ubuntu . Dodam mogę się mylić ale jestem świeży w użytkowaniu Ubuntu czy to może być przyczyną karty graficznej i sterownika? Ponieważ nic się nie wyświetla... :pt36:
(~death)
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2007, 21:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie

Re: Po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32bit widoczna tylko tapeta??? Nie uruchamia się w pełni...

Post autor: (~death) »

Skoro wyświetla się tapeta, to znaczy że COŚ się wyświetla, więc jest to wyświetlane przez kartę graficzną :)
Tapeta jest w całości? Bo może być tak, że wyświetlany obraz jest większy niż rozdzielczość monitora i nie widać paneli/docka.
Spróbuj wcisnąć ctrl-alt-F1 i jak wejdziesz do trybu tekstowego to się zalogować, wtedy możesz sprawdzić komunikaty jądra:

Kod: Zaznacz cały

dmesg | less
albo log startowy:

Kod: Zaznacz cały

sudo cat /var/log/boot.log
to tak na początek czy nie ma jakichś błędów.

PS. Czemu 32 bit? Może zainstalowałeś coś 64-biti się pogryzło :P
cedricco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32bit widoczna tylko tapeta??? Nie uruchamia się w pełni...

Post autor: cedricco »

Bo mam słabe prędkości RAM-u co prawda mam 4GB czy 8GB w 4-ch kościach wolałem nie ryzykować. Mam podpięty TV na HDMI zawsze było ok a teraz tak mi wywaliło.
cedricco
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32bit widoczna tylko tapeta??? Nie uruchamia się w pełni...

Post autor: cedricco »

Jak to najlepiej wyeksportować na forum te informacje z tych komend. Jakaś pomoc?
(~death)
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2007, 21:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie

Re: Po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32bit widoczna tylko tapeta??? Nie uruchamia się w pełni...

Post autor: (~death) »

No bez przyczyny raczej nic się nie dzieje ;)
Zastanów się, co się zmieniło od czasu kiedy działało? Może aktualizacja, np. nowszy kernel może mieć buga, nowsze biblioteki też.
Jeśli nic się nie zmieniło, to może coś się uszkodziło (ram, dysk, procek się przegrzewa) i zawiesza kompa przy starcie. Odpal jakiś system live z USB, to wyeliminujesz problemy sprzętowe, zostanie tylko dysk a jego też można przeskanować z systemu live.

Nie napisałeś konkretnie ale zakładam, że mysz też nie działa (tzn. kursora nie ma albo się nie porusza)?
(~death)
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2007, 21:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie

Re: Po zalogowaniu na Ubuntu 16.04 LTS 32bit widoczna tylko tapeta??? Nie uruchamia się w pełni...

Post autor: (~death) »

cedricco pisze: 22 sie 2019, 14:36 Jak to najlepiej wyeksportować na forum te informacje z tych komend. Jakaś pomoc?
Wrzucić output do pliku np.:

Kod: Zaznacz cały

dmesg -H >> dmesg.txt
i skopiować na pendrive'a.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości